konsere kedi maması

Besleyici Sağlıklı ve Lezzetli En İyi 9 Konserve Kedi Maması

Evinizde bir kedi dostunuz varsa sizde onun ne kadar seçici olduğunu görüyorsunuzdur. Piyasada yer alan pek çok marka kediler için konserve mama üretiyor.

Kullanıcılara ulaşan mamalar, kedilerin yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilecekleri tüm ihtiyaçlar doğrultusunda tam besin kaynağı taşıyor. Hazırlanan konserve mama çeşitleri, kedilerin gelişimine katkı sağlarken bir yandan da onu lezzeti ile mutlu ediyor.

Her gün aynı mamayı yemek bazen kediler için sıkıcı olabiliyor. Üreticiler de bu ihtiyaçlar doğrultusunda farklı lezzet ve besin içerikleri ile farklı çeşitlilikte mama üretiyorlar. Hazırlanan formüller sindirim başta olmak üzere kedilere pek çok fayda sağlıyor.

Kaliteli ve leziz içerikleri ile sunulan konserve mamalar enerjilerine, tüylerinin parlaklığına ve kemik gelişimine de katkı sağlıyor. Bunların yanı sıra tırnak gelişimini destekliyor, boşaltım sisteminin kolay çalışmasını sağlıyor.

Kediler gerek emzirme döneminde gerekse de yaşamlarının farklı bir ihtiyaç duydukları anlarında protein, vitamin gibi bileşenler almaları gerekiyor. Ekstra besinlere ihtiyaç duydukları bu anlarda özellikle proteini eksiksiz gidermek çok önemlidir.

Kedi konserveleri, günlük mama miktarı olarak dengeli verildiğinde bu ihtiyaçları tek başına karşılayabilir. Sizler için piyasada yer alan en iyi kedi konserveleri markalarını araştırdık.

Hem içeriği hem kalitesi hem de güvenilirliğine bakarak kediniz için ürünlerden tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Pati Sağlığını Destekleyen En İyi 8 Kedi Tırmalama Tahtası

1- Gourmet Gold Kıyılmış Ton Balıklı Kedi Konservesi

Gourmet Gold Okyanus Balıklı Yetişkin Konserve Kedi MamasıGourmet Gold Kıyılmış Ton Balıklı Kedi Konservesi tamamen doğal ürün içeriklerinden oluşan, katkısız bir kedi mamasıdır. İçerisinde aroma yoktur.

Aynı zamanda yapay renklendirici ve koruyucu da içermez. Bu yüzden kedilerin sağlıklı beslenmesini doğal olara destekler.

Kedilerin beslenmeleri için gerekli olan tüm ana besinleri içerir. Beslenme programına uygun olarak formüle edilmiştir.

Gourmet Gold Kıyılmış Ton Balıklı Kedi Konservesi yüksek protein ve dengeli yağlar ile zenginleştirilen özel içeriğe sahiptir.

Tam bir besin deposu olduğu için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kedilerin sindirimini kolaylaştırır. Balık başta olmak üzere sahip olduğu vitamin, mineral ve et türevleri ile harika bir lezzet sunar.

Ürünü Ayrıntılı İncele

2- Pro Plan Nutri Savour Yetişkin Kedi Konservesi

Pro Plan Kuzu Etli Yetişkin Pouch Konserve Kedi MamasıPro Plan Nutri Savour Yetişkin Kedi Konservesi en yeni yaş mama çeşitlerinden bir tanesidir. Eşsiz jole içerisine harmanlanan taze et parçacıkları ile tüylü dostunuzun damak tadına uygun bir mama keşfetmeye hazır olun!

Özellikle kedilerin yavruluk dönemlerinde ihtiyaçları olan tüm besinleri karşılayabilecek bileşenlere sahiptir.

Pro Plan Nutri Savour Yetişkin Kedi Konservesi kedilerin gelişiminde büyük rol oynayacaktır. Onların bağışıklık sistemini geliştirir ve güçlü kalmasını destekler.

Mineraller ve vitaminler ile enginleştirilen bir üründür. Bol sıvı barındıran bir mama olduğu için kediler tarafından kolaylıkla tüketilir ve sindirilir.

Oda sıcaklığında saklanmalı ve kısa sürede tüketilmelidir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

3- Prochoice Tahılsız Yavru Kedi Konservesi

Pro Choice Tahılsız Kitten Tavuk ve Ciğerli Yavru Konserve Kedi MamasıProchoice Tahılsız Yavru Kedi Konservesi tavuklu içerikten oluşuyor. Vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmiş tavuklu leziz ezme mama, tüm ırk kediler için uygun olarak formüle edilmiştir.

Yavru kediler için günlük enerji ihtiyacını ve proteini karşılar, onlara dengeli bir öğün sunar.

İçerisinde bulunan lezzetli bileşenler sayesinde tüylü dostunuzun iştahını açar ve yeme ihtiyacını arttırır.

Prochoice Tahılsız Yavru Kedi Konservesi yüksek kaliteli ham maddelerden üretilmiştir.

Sos içerisindeki et parçacıkları sayesinde kolayca tüketilir ve sindirilir bir kıvamdadır.

Taze ve kaliteli ürünler ile hazırlanmaktadır.

Tüylerin parlak olmasını sağlar, deri sağlığını destekler, sindirim sisteminin sağlıklı olmasını sağlar.

Ürünü Ayrıntılı İncele

4- Mera Kedi Konservesi

Mera Tahılsız Biftekli Pouch Yetişkin Konserve Kedi MamasıMera Kedi Konservesi tamamen kedilerin ihtiyaçları doğrultusunda araştırılan içerikler ile hazırlanmış bir üründür. Kendi karakterlerinden oluşan pek çok lezzet olarak piyasada yer alıyor.

İçerisinde bol miktarda taze et bulunan kedi konservesi, tahıl içermez ve kediler için kaliteli bir yaşam sunar. Ürün içerisinde yapay renklendirici, şeker, tatlandırıcı ya da koruyucu yoktur.

Mera Kedi Konservesi yalnızca kaliteli ve güvenli değil aynı zamanda da kedilerin seveceği kadar çok lezzetlidir.

Sahip olduğu lezzetli içeriklere ek olarak jöle içerisindeki taze etlerin kıvamı ve tadı, kedileriniz tarafından çok beğenilecek.

En iyi tavuk etinin jöle ile işlenip harmanlanmasıyla elde edilen bu mama sayesinde kediniz ihtiyaç duyduğu her besine kavuşacak.

Ürünü Ayrıntılı İncele

5- Miglior Dana Etli Kısır Konserve Kedi Maması

Miglior Gatto Sterilised Kıyılmış Dana Etli Kısırlaştırılmış Konserve Kedi MamasıMiglior Av Hayvanlı Yetişkin Kedi Konservesi sağlıklı bir kedinin gün içerisinde alması gereken besinlerin araştırmasının yapılarak oluşturulduğu bir kedi mamasıdır.

Konserve içerisinde yüksek oranda protein, dengeli doğal yağlar mevcuttur. Tam bir besin deposudur.

Aynı zamanda içerisinde ilave koruyucu ya da kedilerin sindirim sistemlerini olumsuz etkileyecek bir katkı maddesi de bulunmamaktadır.

Miglior Av Hayvanlı Yetişkin Kedi Konservesi %8 oranında proteine sahiptir. Ayrıca E vitamini bakımından da zengindir.

Bu da kedinizin tüylerinin daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Derisinde meydana gelebilecek kaşıntıyı ve dökülmeleri engeller.

Ürünü Ayrıntılı İncele

6- Meo Sterilised Tavuklu Kedi Konservesi

Meo Adult Sterilised Parça Etli Soslu Kısırlaştırılmış Konserve Kedi MamasıMeo Sterilised Tavuklu Kedi Konservesi yüksek kalitedeki besin içerikleri, mineral ve vitaminler ile formüle edilmiş bir üründür. Yüksek sindirilebilirliğe sahip, kolay yenilebilen bir mamadır.

Genellikle kedilerin eğitim dönemlerinde onlara ödül olarak verilmek amacıyla kullanılmaktadır. İçeriğinin tam olması ve besleyiciliği sayesinde tam bir öğün kullanılmak için de uygun değildir.

Meo Sterilised Tavuklu Kedi Konservesi kedinizle oyun oynadığınız ya da yaptığı bir davranışı pekiştirmek istediğiniz zaman ona ikram edebileceğiniz bir içeriğe sahiptir.

Krema şeklinde üretilmiştir. Sahip olduğu tavuklu yüksek protein ve vitaminler sayesinde tüylü dostunuzun gelişimine de doğrudan destek olur.

Ürünü Ayrıntılı İncele

7- Royalist Balıklı Ezme Tahılsız Yetişkin Kedi Konservesi

Royalist Tahılsız Ton Balıklı Ezme Yetişkin Konserve Kedi MamasıRoyalist Balıklı Ezme Tahılsız Yetişkin Kedi Konservesi kediler için özenle formüle edilmiş, balıklı, lezzetli bir mamadır.

Hem hamsi hem de sardalyanın zengin omega yağları ile harmanlanan bu ürün sayesinde kedilerin tüy ve deri sağlığı desteklenmektedir.

Kedilerin sağlıklı gelişimleri için yapay aroma, tatlandırıcı ve renklendirici içermez. Tahılsız bir ürün olduğu için ideal bir seçimdir.

Royalist Balıklı Ezme Tahılsız Yetişkin Kedi Konservesi kuru mamalara oranla daha yüksek oranda lezzet barındıran bir içeriğe sahiptir.

Mineraller, vitaminler, protein, lif, doğal yağlar ve nem, ürün içerisinde dengeli miktarda bulunmaktadır.

Tüylü dostunuzun sindirimini destekleyen bir formülle üretildiği için kediniz konserve mamayı keyifle tüketebilir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

8- Miamor Tahılsız Kedi Konservesi

Miamor Pastete Alabalıklı Tahılsız Konserve Kedi MamasıMiamor Tahılsız Kedi Konservesi bir kedinin ihtiyaç duyduğu tüm özel besinleri içerek yumuşak bir forma sahiptir.

Sahip olduğu dengeli magnezyum oranı sayesinde kedilerde strüvit taşı oluşumunu engeller. Hassas dokusu ve benzersiz lezzeti kedinizi heyecanlandırmak için özenle formüle edilmiştir.

Miamor Tahılsız Kedi Konservesi et obur olan kedilerin damak tatlarına uygun olarak kaliteli etler ile üretiliyor.

Seçici olan bir kedi dostunuz varsa onu mutlaka bu ürünle tanıştırın. Benzersiz içeriği bir besin deposu olmasının yanı sıra lezzetli olması ile de kedinizi kendisine hayran bırakacak.

Tahılsız olması, taurin içermesi ve magnezyum dengesinin sağlanması kedinizin sağlığı için önemlidir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

9- Natura Uskumrulu Yetişkin Kedi Konservesi

Natura Tahılsız Uskumru ve Mantarlı Yetişkin Konserve Kedi MamasıNatura Uskumrulu Yetişkin Kedi Konservesi %100 doğal ürünlerden oluşan, et suyu içerisine harmanlanmış etlerin buluştuğu bir üründür.

Uskumru içerisinde bulunan bol miktardaki hayvansal yap sayesinde kedinizin sindirim sistemi desteklenir. Aynı zamanda midesinde ya da bağırsaklarında oluşan tüy yumağı oluşumunun da önüne geçmede etkilidir.

Natura Yetişkin Kedi Konservesi lezzet farkı ile diğer yaş mamalardan ayrılır. Özel antioksidanlar, vitamin, mineral ve protein bakımından zengindir.

Kedilerin hücresel kondisyonunu arttırır, kanser hücrelerine karşı vücudun dirençli olmasını destekler. Sahip olduğu selenyum, D vitamini ve C vitamini ile öğrenme ve hafızada etkilidir.

Bundan dolayı eğitim döneminde ödül maması olarak da kullanılabilir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

Kedi Konservesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Konserve kedi maması ya da farklı bir deyişle kediniz için yaş mama seçecekseniz öncelikle içeriğinin temiz olduğundan emin olmalısınız. Bu nedir? Bir mama içerisinde katkı maddesi, renklendirici, koruyucu ya da yapay tatlandırıcı bulunmamalıdır.

Kediniz yavru, yetişkin ya da yaşlı hangi yaşam evresinde olursa olsun temiz içerikli mama tüketmelidir.

Kedinizin yaşam kalitesinin artması kaliteli ve güvenilir mamadan geçiyor. Konserve mama alırken AAFCO yani Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği uyumluluğu olması gerekir.

Yani beslenme standartlarına uygun içerikte üretilen markalar seçilmelidir. İçeriğindeki protein, vitamin ve mineral gibi besleyici bileşenlerin dengeli bir şekilde formüle edilmesi şarttır.

Kedilerin beslenme statülerine uygun olarak %100 doğal içerikli et, sebze ve meyvelerden oluşması gerekmektedir. Onların vücut fonksiyonlarını destekleyen, gelişimlerine etki eden ve aynı zamanda lezzetli olan içerikler seçilmelidir.

Kedinin yaş mamaya geçiş öncesinde ihtiyaçlarının ve eksikliklerinin var olup olmadığının araştırılması önemlidir. Vücudunda bir eksiklik varsa ona göre yaş mama kullanılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Ergonomik Tutuşa Sahip En İyi 6 Kedi Pire Tarağı

Mama değiştirme önemli bir durum olduğundan veteriner hekim kontrolünde geçiş yapılması gerekir. Bir de son kullanma tarihine göre alınan yaş mamayı kedinizin önce denemesine müsaade etmenizde fayda var. Çünkü soslu ve yumuşak bu farklı tatlar kediniz için yabancı olacaktır.

Konserve Mama İçerisindeki Taurin Önemli midir?

Taurin yaş ya da kuru çoğu kedi mamasında bulunur. Kalp ve damar sağlığını desteklediği ve koruduğu için tüketimi önemlidir.

Diyet Yapan Kedi Yaş Mama Tüketebilir mi?

Diyet yapan kediler için yaş mamalar uygundur. Ancak içeriğinin diyete uygun olması, tahıl ya da alerjen madde içermemesi gereklidir.

Dolapta Saklanan Konserve Mamalar Kedilere Nasıl Sevilir?

İçerisinde bulunan besinlerin zarar görmemesi açısından dolapta muhafaza edilen yaş mamalar, kesinlikle önceden dolaptan çıkarılıp oda sıcaklığına getirilerek kedilere verilmelidir.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]