fbpx
Cavapoo Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Cavapoo Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Cavapoo ırkı üyesi köpekler aşırı derecede arkadaş canlısı ve enerji doludur. İnsanlarla iletişim halinde olmaktan keyif alırlar. Aktif, heyecanlı ve oldukça oyuncu bir yapıdadır. Cavapoo ırkı köpekler sahiplerinin peşinde sürekli onları takip etmek isteyen canlılardır. Cavapoo ırkından bir köpeğiniz varsa eğer sizinle vakit geçirmekten keyif alırlar onunla oyun oynamanız ya da kucağınıza uzanmasına izin vermenizden mutluluk duyarlar. Sahiplerine çok bağlı oldukları için onları uzun süreler yalnız bırakmamalısınız. Bazen yaramazlık yapabilirler çünkü çok fazla enerjileri vardır ancak iyi bir köpek eğitimi ile onlarla mutlu bir birliktelik geçirebilirsiniz…

Cavapoo Eğitimi

Cavapoo ırkından köpekler çok zekidir ve kolayca köpek eğitimi alabilirler, başarılı bir eğitim süreci için mutlaka uzman köpek eğiticilerle çalışmalısınız. Cavapoo ırkı köpekler genelde sahiplerini lider olarak kabul eder ve onları mutlu etmek için ellerinden geleni yapar bunun için köpek eğitimi konusunda verim alınabilecek ırklardır. Cavapoo ırkı köpekler için evde köpek eğitimi uygulamak mümkündür. Köpek eğitimleri ile alakalı ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Cavapoo Bakımı

Tüyleri sık olduğu için düğümlenme yaşanabilir, düzenli olarak fırçalama ile bu sorun kolayca aşılır. Poodle ırkı tüylerine benzer tüyleri olan Cavapoo köpeklerinin daha fazla fırçalanmasına gerek vardır. Dışarı gezilerinden sonra ayak tüylerine ve kürküne iyice bakılmalıdır üzerine yabancı maddeler yapışabilir, nazikçe bunları arındırabilirsiniz.

Cavapoo ırkının ortalama olarak 15 sene ömrü vardır ancak kaliteli ortamlarda yaşayan Cavapoo ırkı üyelerinin 20 seneye kadar yaşadığı gözlemlenmiştir.

Cavapoo Köpeği Hastalıkları

  1. Katarakt
  2. Göz hastalıkları
  3. Siringomiyeli
  4. Mitral kapak hastalığı

İlgili Yazı! köpek hastalıkları yazısını okuyarak köpekler hakkında ayrıntılı olarak bilgi sahibi olarbilirsiniz….


Bu listede olan hastalıklara karşı hassas olan bu ırk düzenli olarak uzman veteriner hekim tarafından kontrol edilmelidir. Hastalığa yakalanma oranı safkanlarda, melez Cavapoolara göre daha yüksektir. Ancak bu durum sizin köpeğinizin kesin hasta olacağı anlamına gelmez. Düzenli olarak veteriner hekime görünmenizde fayda olacaktır.

Cavapoo Karakter yapısı

Cavapoo’nun genel olarak sevgi dolu olduğunu söylemek mümkün, her insanlar sağlıklı ve güzel bir iletişim içinde olabilir. Diğer ev hayvanları, yabancılar, kediler, kuşlar gibi tüm canlılara olumlu bir davranış içinde olurlar. Küçük bir köpek olduğu için küçük çocuklarla vakit geçireceği zaman çocukların ona oyuncak gibi davranmasını engelleyin.

Cavapoo Tüy Yapısı

Cavapoo yumuşak, sık ve ipeksi tüylere sahiptir. Poodle benzeri bir kürkü vardır. Bazı Cavapoo ırkı köpeklerinin uzun tüyleri de olabilir. Renkleri ise genel olarak altın, siyah, beyaz, kahve, gibi renklerin karışımı olabilir. Tüy bakımı köpeğin sağlıklı olması, sağlıklı ve güzel görünmesi adına önemli bir unsur olmaktadır.

Cavapoo Egzersiz İhtiyacı

Cavapoo ırkından köpeklerin enerjisi çok fazla olduğu için günlük ve düzenli olarak enerjileri egzersizlerle yardımı ile boşaltılmalıdır. Küçük ırk olduğu için ev içinde yapılan küçük oyunlar ve egzersizlerle egzersiz ihtiyacı karşılanabilir. Ancak park ve sokak gezintileri onların zihinsel olarak mutlu olmalarını sağlar. Sağlıklı bir sokak gezintisi yapabilmek için köpek eğitimi almalarını öneririz. Cavapoo ırkından köpekler nerede olursa olsun sahibi ile vakit geçirmeyi bekleyen köpekler olduğu için onları ihmal ederseniz mutsuz olacaklardır.

Cavapoo Yaşam Ortamı

Cavapoo apartman ve ev içi yaşam için biçilmiş bir kaftan denilebilecek köpeklerdir. Egzersizlerini bile ev içinde karşılayabildikleri için ev içinde yaşamak için çok uygundur.

Cavapoo Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiNormal
Egzersiz ihtiyacıNormal
Oyunculukİyi
Başka köpeklerle geçinmeÇok İyi
Başka petlerle geçinmeÇok İyi
Çocuklarla anlaşmaÇok İyi
Yabancılara davranışİyi
EğitebilirlikÇok İyi
Koruma özelliğiOrta

 

daha önce ele aldığımız köpeklere komut eğitimi nasıl uygulanır yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpekler hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek