Cavapoo Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Cavapoo Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Cavapoo ırkı üyesi köpekler aşırı derecede arkadaş canlısı ve enerji doludur. İnsanlarla iletişim halinde olmaktan keyif alırlar. Aktif, heyecanlı ve oldukça oyuncu bir yapıdadır.

Cavapoo ırkı köpekler sahiplerinin peşinde sürekli onları takip etmek isteyen canlılardır. Cavapoo ırkından bir köpeğiniz varsa eğer sizinle vakit geçirmekten keyif alırlar onunla oyun oynamanız ya da kucağınıza uzanmasına izin vermenizden mutluluk duyarlar. Sahiplerine çok bağlı oldukları için onları uzun süreler yalnız bırakmamalısınız. Bazen yaramazlık yapabilirler çünkü çok fazla enerjileri vardır ancak iyi bir Köpek Eğitimi ile onlarla mutlu bir birliktelik geçirebilirsiniz…

Cavapoo Fiziksel Özellikler

Irk Boyutu : Küçük Boy
Yükseklik : Erkek 27 - 35 cm Dişi 24 - 32 cm
Ağırlık Erkek 4 - 9 Kg Dişi 3 - 8 Kg
Ortalama yaşam süresi: 12–15 yıl

Cavapoo

cavapoo eğitimi

Cavapoo ırkından köpekler çok zekidir ve kolayca köpek eğitimi alabilirler, başarılı bir eğitim süreci için mutlaka uzman köpek eğiticilerle çalışmalısınız. Cavapoo ırkı köpekler genelde sahiplerini lider olarak kabul eder ve onları mutlu etmek için ellerinden geleni yapar bunun için köpek eğitimi konusunda verim alınabilecek ırklardır.

Cavapoo ırkı köpekler için evde köpek eğitimi uygulamak mümkündür. Köpek eğitimleri, ile alakalı ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Cavapoo Bakımı

Tüyleri sık olduğu için düğümlenme yaşanabilir, düzenli olarak fırçalama ile bu sorun kolayca aşılır. Poodle ırkı tüylerine benzer tüyleri olan Cavapoo köpeklerinin daha fazla fırçalanmasına gerek vardır. Dışarı gezilerinden sonra ayak tüylerine ve kürküne iyice bakılmalıdır üzerine yabancı maddeler yapışabilir, nazikçe bunları arındırabilirsiniz.

Cavapoo ırkının ortalama olarak 15 sene ömrü vardır ancak kaliteli ortamlarda yaşayan Cavapoo ırkı üyelerinin 20 seneye kadar yaşadığı gözlemlenmiştir.

Cavapoo Köpeği Hastalıkları

  1. Katarakt
  2. Göz hastalıkları
  3. Siringomiyeli
  4. Mitral kapak hastalığı

İlgili Yazı! köpek hastalıkları yazısını okuyarak köpekler hakkında ayrıntılı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz....


Bu listede olan hastalıklara karşı hassas olan bu ırk düzenli olarak uzman veteriner hekim tarafından kontrol edilmelidir. Hastalığa yakalanma oranı safkanlarda, melez Cavapoolara göre daha yüksektir. Ancak bu durum sizin köpeğinizin kesin hasta olacağı anlamına gelmez. Düzenli olarak veteriner hekime görünmenizde fayda olacaktır.

cavapoo özellikleri

Cavapoo Karakter yapısı

Cavapoo’nun genel olarak sevgi dolu olduğunu söylemek mümkün, her insanlar sağlıklı ve güzel bir iletişim içinde olabilir. Diğer ev hayvanları, yabancılar, kediler, kuşlar gibi tüm canlılara olumlu bir davranış içinde olurlar. Küçük bir köpek olduğu için küçük çocuklarla vakit geçireceği zaman çocukların ona oyuncak gibi davranmasını engelleyin.

cavapoo eğitimi

Cavapoo Tüy Yapısı

Cavapoo yumuşak, sık ve ipeksi tüylere sahiptir. Poodle benzeri bir kürkü vardır. Bazı Cavapoo ırkı köpeklerinin uzun tüyleri de olabilir. Renkleri ise genel olarak altın, siyah, beyaz, kahve, gibi renklerin karışımı olabilir. Tüy bakımı köpeğin sağlıklı olması, sağlıklı ve güzel görünmesi adına önemli bir unsur olmaktadır.

Cavapoo Egzersiz İhtiyacı
Cavapoo Egzersiz İhtiyacı

Cavapoo Egzersiz İhtiyacı

Cavapoo ırkından köpeklerin enerjisi çok fazla olduğu için günlük ve düzenli olarak enerjileri egzersizlerle yardımı ile boşaltılmalıdır. Küçük ırk olduğu için ev içinde yapılan küçük oyunlar ve egzersizlerle egzersiz ihtiyacı karşılanabilir. Ancak park ve sokak gezintileri onların zihinsel olarak mutlu olmalarını sağlar.

Sağlıklı bir sokak gezintisi yapabilmek için köpek eğitimi almalarını öneririz. Cavapoo ırkından köpekler nerede olursa olsun sahibi ile vakit geçirmeyi bekleyen köpekler olduğu için onları ihmal ederseniz mutsuz olacaklardır. Eğer bir Cavapoo sahiplenecekseniz öncesinde mutlaka kendi yaşamınıza uygun bir köpek olduğundan emin olun köpek sahiplenmek beraberinde pek çok sorumluluk getirecektir.

İlgili Yazı => Köpek sahibi olmanını sorumlulukları

Cavapoo Yaşam Ortamı
Cavapoo Yaşam Ortamı

Cavapoo Yaşam Ortamı

Cavapoo apartman ve ev içi yaşam için biçilmiş bir kaftan denilebilecek köpeklerdir. Egzersizlerini bile ev içinde karşılayabildikleri için ev içinde yaşamak için çok uygundur. Ev ve apartman dairesi için çok uygun olan bu özel köpeğin her şeye rağmen Köpek Eğitimi alması gerekir.

Köpek eğitim ile Cavapoo ırkından köpeklerin davranışları daha fazla kontrollü olacaktır. Köpek eğitimleri hakkında bilgi alabilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cavapoo Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Normal
Egzersiz ihtiyacı Normal
Oyunculuk İyi
Başka köpeklerle geçinme Çok İyi
Başka petlerle geçinme Çok İyi
Çocuklarla anlaşma Çok İyi
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik Çok İyi
Koruma özelliği Orta
Cavapoo Köpeğinin Kökeni
Cavapoo Köpeğinin Kökeni

Cavapoo Köpeğinin Kökeni

Bu köpek aynı zamanda Cavoodle ismiylede bilinmektedir. Cavalier King Charles Spaniel ile Poodle ırkı köpeklerin melezlenmesi üzerine ortaya çıkmıştır. Poodle ırkı köpekler gibi tüy dökmeme özelliğine sahiptir. Melez bir ırk olduğundan  Amerikan Kennel Kulübü'ne üye olamamıştır. Ancak Amerikan Canine Melez Kulübü’ne kayıt olma hakkı kazanmıştır.

Cavapoo safkan bir köpek olarak tanımlanmıyor çünkü net bir soyu ve belirli karakteristik özellikleri yoktur. Pek çok Cavapoo'da atalarından farklı özellikler görünebilir.

Daha önce ele aldığımız köpeklere komut eğitimi nasıl uygulanır yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpekler hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 6 Ortalama: 4.8]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.