Beklenen Amerikan Staffordshire Terrier Eğitimi ve Özellikleri

American Staffordshire Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Amerikan Staffordshire Terrier, çevik, sadık ve zorlu şartlara uyum sağlayabilecek bir köpektir. Amerikan Staffordshire Terrier iyi bir bekçi köpeği olabilir. Korkusuz ve inatçı olabilirler ama ailelerine ve sevdiği insanlara karşı çok kibar ve sevgi dolu olabilirler. Beden olarak küçük ama çok fazla çevik olurlar ve makas kadar keskin dişlere sahiptirler.

Amerikan Staffordshire Teriyerleri büyük noktalı ve aynı zamanda kırpılabilir kulakları vardır, büyük bir kafa, büyük yanaklara sahipken düz ön bacakları vardır.

Amerikan Pit Bull ‘a göre kırmızı burun’a sahip olmazlar. Bu ırk köpek sahibi olanların pek çoğu arama motorları üzerinde Amerikan Staffordshire eğitimi nasıl olur? şeklinde aramalar yapmaktadır bu yazımızda bu soruya en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

American Staffordshire Terrier Vücut Ölçüleri
American Staffordshire Terrier Vücut Ölçüleri
American Staffordshire Terrier Vücut Ölçüleri

* Dişi Boyu: 43–46 cm

* Erkek Boyu : 46–48 cm

* Ağırlık: 15 - 20  kg

* Yerden Yükseklik (omuzdan) :43 - 48  cm

Amerikan Staffordshire Teriyer Eğitimi
Amerikan Staffordshire Teriyer Eğitimi

Amerikan Staffordshire Teriyer Eğitimi

Amerikan Staffordshire Teriyerleri eğitimi diğer tüm köpeklerde olduğu gibi erken başlaması gelecekte daha sağlıklı ilişkiler kurmasında yardımcı olacaktır. Çok güçlü bir yapısı olduğundan erken dönemlerde köpeklerde tasma eğitimi alması önemlidir. Aynı zamanda çeneleri de bir o kadar güçlüdür bu yüzden ergenlik dönemlerinde sosyalleşmesi çok önemlidir.

Köpek eğitimleri bazı köpek türlerinde hayati önem taşır Amerikan Staffordshire Teriyer’de o türlerdendir.

Köpek eğitimi sırasında hızlı öğrenim gösterebilirler. Köpek Eğitimi konusunda her zaman önerdiğimiz gibi profesyonel köpek eğitimcileri ile çalışmanız daha sağlıklı olacaktır. Köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için iletişime geçebilirsiniz.

Amerikan Staffordshire İtaat Eğitimleri 
Amerikan Staffordshire İtaat Eğitimleri 

Amerikan Staffordshire İtaat Eğitimleri 

Günümüzde daha çok aile köpeği olarak kullanılan Amerikan Staffordshire ırkı köpekler için itaat eğitimleri hayati öneme sahiptir. Başına buyruk bir yapısı olduğu için aldığı itaat eğitimleri ile sonucunda sahibinin sözünden çıkmayarak ailesinin ve kendinin başını derde sokmayacaktır. Ayrıca bilindiği üzere bu ırk köpekler güçlüdür ve bazı durumlarda aşırı derecede saldırgan olurlar bu sosyal ortamlarda diğer insanlar ve sahibi için büyük risk oluşturur. Bundan dolayı itaat eğitimleri çok önemlidir.

İtaat eğitimleri iki aşamadan oluşur birinci aşama temel itaat eğitimi ve ikinci aşama ise ileri itaat eğitimidir.

Amerikan Staffordshire Temel İtaat Eğitimi 

Temel itaat eğitimi köpeğin alacağı ilk itaat eğitimi aşamasıdır. Bu eğitimde köpeğe bazı komutlar öğretilir ve eğer varsa olumsuz davranışları arındırılır. Köpek ailesine sadık ve söz dinleyen bir karaktere dönecek şekilde eğitilir. Bu eğitim ortalama olarak 4 hafta sürmektedir.

temel itaat eğitimi hizmetimiz ile alakalı ayrıntılı olarak bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Amerikan Staffordshire İleri İtaat Eğitimi 

İleri itaat eğitimi, temel itaat eğitiminden sonra uygulanan bir eğitimdir. Köpek bu eğitim türünde en önemli fark köpeğe öğretilen komutlarda tasma kullanılmaz. Köpek tamamen serbest bir şekilde komutları yerine getirir. İleri itaat eğitimi ortalama olarak 2-4 hafta arasında sürmektedir.

İleri itaat eğitimi hizmetimiz ile alakalı ayrıntılı olarak bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Amerikan Staffordshire Teriyeri Bakımı
Amerikan Staffordshire Teriyeri Bakımı

Amerikan Staffordshire Teriyeri Bakımı

Kısa ve düz olan tüylere sahip olan kürkünün taranabilmesi oldukça kolaydı. Köpek fırçaları ile kolayca fırçalanabilir. Amerikan Staffordshire ırkı yılda 2 kere kürk değişimi gerçekleştirir. Diğer tüm köpeklerde olduğu gibi güzel ve sağlıklı görünmesini sağlayacak en önemli bölgesi tüyleri olan Amerikan Staffordshire köpekleri için özel tüy bakımları uygulanmalıdır.

Uzman veterinerler ve köpek kuaförleri yardımı ile gerekli bakımlar uygulanabilir.  Bu ırk yüksek oranda hayvansal gıdalara ihtiyaç duyar, çok fazla enerjiye ihtiyaç duyacakları için doğru beslenmeleri çok önemlidir.

Yoğun su tüketen bir ırk olan Amerikan Staffordshire ırkından köpeklerin gün içerisinde temiz ve çok su içebileceği bir su kabı olması gerekir. Diğer tüm köpek ırkları gibi tatlı besinlerden uzak tutulmalıdır. Uzman köpek veterinerinizle konuşarak köpek vitaminleri konusunda destek almanızı öneriyoruz. Köpek eğitimleri, konusunda bilgi almak adına bizimle iletişim kurabilirsiniz.


Daha önce ele aldığımız Köpeklerde hayır komutu eğitimi  yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimi konusunda bilgi almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Amerikan Staffordshire Karakteri
Amerikan Staffordshire Karakteri

Amerikan Staffordshire Karakteri

American Staffordshire Terrier aslında genel olarak American Pit Bull ile aynı ırktan gelse de karakterleri genel olarak farklıdır. American Staffordshire Terrier güçlü, bodur, kaslı yapısı ile aynı boyutta olan bir farklı köpek cinsine göre daha çevik olmalarını sağlamaktadır.

köpek eğitimini yeteri kadar alması durumunda çocuklar ve diğer petlerle iyi anlaşır. Doğru bir sosyalleşme için aynı zamanda farklı hayvanlarla beraber büyümesi gerekebilir.

Köpek eğitimi süreçleri doğru uygulanmazsa eğer diğer köpeklerle kavga edebilir. Bekçilik iç güdüleri olduğu için evlerini ve sahiplerini korumak adına devamlı tetikte olurlar ama sahiplerinin yanında olan yabancılara sevgi ile yaklaşırlar.

Hiyerarşiye önem verdiği için sahipleri tarafından ödüllendirilmeyi çok severler. Eğer eğitimini tamamlayabilirse çok iyi bir aile köpeği olur.

köpek eğitiminin asla ertelenmemesi gereken ırklardan biri olan Amerikan Staffordshire ırkı dahilinde ki köpekler doğru bir eğitim süreci geçirdiklerine çok iyi bir aile köpeği olabilir. Köpek eğitimleri, konusunda bilgi almak adına bizimle iletişim kurabilirsiniz.


Daha önce ele aldığımız İstanbul Köpek Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz.


American Staffordshire
American Staffordshire

American Staffordshire Terrier Egzersiz İhtiyacı

American Staffordshire Terrier düzenli olarak enerjisini harcaması gerekir bu yüzden yürüyüşlere ve sık sık egzersizlere ihtiyacı olacaktır. Top oyunları oynamaktan zevk alırlar.

American Staffordshire Terrier hakkında sürekli sorulan sorulardan biride apartmanda yaşayabilir mi ? Eğer köpek eğitimini sağlıklı bir şekilde tamamlarsa ve egzersiz ihtiyacı karşılanırsa apartmanda sağlıklı ve uyumlu bir şekilde yaşam sürebilir.

Egzersizleri genelde diğer köpeklere göre daha ağır ve uzun süreli olabilir çünkü aşırı oranda aktif bir köpektir. Güçlü yapısı ile köpekler için özel olarak uygulanan köpek ağırlık egzersizlerine katılabilir. Köpek eğitimleri, konusunda bilgi almak adına bizimle iletişim kurabilirsiniz.

American Staffordshire Terrier Yaşam Alanları
American Staffordshire Terrier Yaşam AlanlarıAmerican Staffordshire Terrier Yaşam Alanları

American Staffordshire Terrier Yaşam Alanları

American Staffordshire Terrier dış mekan bekçi köpeği olarak kullanılabilir ama evde yaşamak onlar için daha mutlu edici olacaktır. Bu tür köpekler hakkında genel olarak toplumda oluşan yanlış algılardan dolayı köpeğinizi dışarı çıkarmadan önce hazır olduğundan emin olun.

Amerikan Staffordshire ırkından köpeklerde öncelik her zaman köpeklerimiz yeteri oranda egzersiz yapıyor olmasıdır eğer köpeğimiz yeteri oranda egzersiz yapıyorsa ev içerisinde ve apartman dairesinde yaşayabilir.

American Staffordshire Terrier ırkından köpekler dış mekanda da yaşam sürebilirler ama kulübelerinde özel yumuşak yatak olmalıdır ve uygun iklimlerde yaşam sürmesi mümkün olacaktır. Köpek eğitimleri, konusunda bilgi almak adına bizimle iletişim kurabilirsiniz.

American Staffordshire Terrier Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Orta
Başka köpeklerle geçinme Düşük
Başka petlerle geçinme Düşük
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış Mesafeli
Eğitebilirlik Yüksek
Koruma özelliği Yüksek

Daha önce ele aldığımız American Eskimo Dog yazısını okuyabilir, Köpek Eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 4 Ortalama: 4.3]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.