fbpx
American Eskimo Dog Eğitimi ve Hakkında Bilgiler

American Eskimo Dog Eğitimi ve Hakkında Bilgiler

Amerikan Eskimo Köpeği akıllı, ilgili, hareketli ve oyunsever bir köpek cinsidir. Oyuncu karaktere sahiptir ve yeni arkadaşlıklar kurmaya meraklıdır. Bazen kafasına koyduğu iş için çok kararlı olabilir. Hayatının ilk bir iki senesinde yavru köpek görüntüsünü korur olgun bir görüntüye sahip olması zaman alır. Eskimo köpeği ile dost olmak çok keyiflidir.

American Eskimo Dog Eğitimi

Bu tür hızlı eğitim alan köpek türleri arasında yer alır. Sahibini lider olarak belirler ve onu memnun etmek adına çok isteklidir. Genelde pozitif eğitim tarzı ile kolay köpek eğitimi alırlar. Eğitime hayatlarının ilk yıllarında başlamaları önerilir. İtaat eğitimi bu köpek türünde çok önemlidir. Köpek Eğitimi her ne kadar basit bir işlem gibi gözükse de profesyonel olarak uygulanmadığında gelecekte büyük problemlere sebep olabilir. Köpek eğitimi hizmetimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için iletişime geçebilirsiniz.

American Eskimo Dog Bakımı

Amerikan Eskimo Dog bakımı önemlidir. Rengini kaybetmemesi için düzenli olarak fırçalanmalıdır. Tüy dökme dönemleri fırçalanma sıklaştırılmalıdır ve bu dönemlerde konforu sağlamak adına köpeği traş etmek gerekir. Eskimo kendini sürekli temizleyen bir köpektir. Serin havaları sever ve sıcak havalardan çok hoşlanmaz. Kalça displazisine karşı eğilimlidirler ve pirelere karşı alerjileri olabilir. Ömürleri 15 seneye kadar çıkabilirken yaşam şartlarına göre 20 yıl yaşayabilir. Tek seferde 4-5 yavru doğurabilir.

American Eskimo İnsanlarla Nasıl Anlaşır ?

American Eskimo Dog, diğer petler, yabancılar ve diğer köpeklerle iyi iletişim kurabilir. Yabancılara karşı bir süre temkinli olabilir ama asla saldırgan değildir. Ailesine bağlıdır.

American Eskimo Dog Egzersiz İhtiyacı

Bu köpek türü her gün hareket etmesi için serbest bırakılmalıdır. Sık sık egzersiz yaptırılmalı ve uzun yürüyüşlere çıkartılmalıdır. Sık tüyleri ve ağır kürkünün onu bunaltmaması için egzersiz sırasında köpeğinize sık sık su vermelisiniz. Eskimo spordan ve farklı egzersizlerden çok hoşlanır. Yalnız kalmayı sevmezler.

American Eskimo Dog Apartman İçin Uygun Mudur ?

Apartman yaşamına adapte olabilen bir türdür. Evlerinde aktif ve hareketli olacaktır. İmkanlar dahilinde ise küçük bir bahçe onun için muhteşem olacaktır.

American Eskimo Dog Tüy Yapısı

Eskimo Bakımı zor olmayan bir köpektir. Yılda iki kere tüy döker. İki katmanlı kalın bir kürke sahiptir. İç kürkü kalın ve sık iken dış kürkü uzundur. Yele bölgesinde ki tüyleri kalındır.

American Eskimo Dog Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukÇok İyi
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışOrta
EğitebilirlikÇok İyi
Koruma özelliğiDüşük

Daha önce ele aldığımız Alman Kurdu Eğitimi yazısını okuyabilir, köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek