Alman Kurdu Eğitimi ve Özellikleri

Alman Kurdu K9 Eğitimi ve Özellikleri

Ülkemizde en popüler ırkların başında gelen Alman kurdu eğitim konusunda da oldukça dikkat edilmesi gereken bir ırktır. Çünkü büyük ve zeki olan bu ırkın edineceği yanlış davranışları değiştirmek daha zor olacaktır. Pek çok Alman Kurdu sahibi internet üzerinde Alman Kurdu eğitimi nasıl olmalıdır? şeklinde aramalar yapmaktadır. Bu sorunun cevabını bu yazımızda ayrıntılı olarak ele alacağız.

Alman Kurdu güçlü ve uzun köpek cinsleri arasında yer alır. Kısa ve yuvarlak ayaklara sahiptir. Siyah buruna, güçlü makas gibi keskin dişlere, dik ve geniş kulaklara sahiplerdir. Alman kurdu gücün sembolüdür. Korkusuz olmasıyla pek çok filmde oynamış ve gerçek hayatta da Alman kurdu besleyenler tarafından korkusuzluğu defalarca gözlemlenmiştir.

Yabancılara karşı çok sıcak bir yaklaşımda bulunmaz.  Duruşu ve karakteri gereği saldırgan bir profil çiziyor olsa da Alman kurtları eğitim aldıkları zaman her ortama ve aileye uyum sağlayabilir. Ailesine karşı çok hassas ve koruyucu davranır. Diğer pek çok ırka göre aidiyet duygusu daha yoğundur. Özellikle ailenin bebeklerine karşı bir ebeveyn edası ile koruyuculuk sergiler.

Köpek eğitimi aldığı taktirde pek çok köpek ve insanlar iyi anlaşabilir. Ayrıca zeki ve akıllı yapısı ile Alman Kurdu ırkından köpekleri kolay eğitilebilir kılmaktadır. Her hayvan ve köpek ırkı gibi bu ırkında bazı önemli noktaları vardır bunlardan biri eğer bir Alman Kurdu sahiplenecekseniz mutlaka  yalnız kalmayacak bir şekilde onu yaşatmanız gerekir uzun süreli yalnızlıklar onu psikolojik sıkıntılara itecektir.

Merakla Beklenen Alman Kurdu Eğitimi ve Özellikleri
Merakla Beklenen Alman Kurdu Eğitimi ve Özellikleri

Alman Kurdu Bakımı

Tüm köpek ırklarında ki gibi Alman Kurdu içinde özel ve düzenli bir bakım gerekir. Haftada 2 defa ölü tüy ve kıllarından arındırılması önemli olacaktır, bu sayede sağlıklı ve bakım bir görünüşü olacak. Bunun yanında Alman Kurtları hayvansal kaynaklı gıdalarla beslenmelidir.

Yaşam süreci boyunca kaliteli ve sağlıklı mamalarla beslenmesi yaşam süresini artıracak en önemli konulardan biridir. Köpek sahibi olacaksanız eğer köpek sahibi olmanın sorumlulukları yazısını okumanızı öneriyoruz.

Alman Kurdu Eğitimi
Alman Kurdu Eğitimi

Alman Kurdu Eğitimi

Öğrenmeye çok yatkın köpeklerdir. Sahiplerinin sesini duyunca dikkatle komut beklerler. Öğrenmeye yatkın olmaları köpek eğitimlerinde başarı elde edecekleri anlamına gelmektedir. Ancak eğitim süreci uzmanlar tarafından yürütülürse hem köpeğin hem de eğitimi veren kişinin sağlığı için daha iyi olacaktır.

Alman kurdu ırkından bir köpeğiniz varsa eğer eğitimlere 3 aylık olduğu andan itibaren başlamanız gerekir. Bu alman kurdu yavru gelişimi için çok önemlidir. Aslında yetişkin köpeklere de köpek eğitimi verilebilir ancak Yavru almak kurtlarının eğitim alması daha iyi olacaktır.

Köpek eğitimleri, konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişimegeçebilirsiniz.

Alman Kurdu k9 Eğitimi

Alman Kurdu denilince akıllara k9 köpekleri gelmektedir. Bu ırk k9 köpeği olmak için oldukça uygun olduğu için pek çok ülkede tercih edilmektedir. İstanbul köpek eğitimi firması olarak bugüne kadar bir çok Alman kurduna K9 eğitimi verdik. Eğitimlerimizde %100 başarı oranı yakaladığımız için günden güne talep oranı da günden güne artmaktadır. Eğer Alman kurdu K9 eğitimi hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Alman Kurdu Karakter Yapısı
Alman Kurdu Karakter Yapısı

Alman Kurdu Karakter Yapısı

Alman kurdu çok sağdık bir köpek olduğunda onunla çok iyi bir dostluk kurulabilir. Cesur olmaları sayesinde çok fazla isimleri duyulmuştur ancak sebepsiz yere kimseye saldırmazlar. İyi bir bekçi köpeğidir. Kısaca Alman kurdu çok bağlı, akıllı, koruyucu yapı da olur.

Köpek eğitimi alan Alman Kurdu ırkından köpeklerimizin almayan ırkdaşlarına göre daha uysal ve uyumlu olduğu pek çok köpek eğitici tarafından bilinmektedir. Eğer bir Alman Kurdu köpeğine sahipseniz ya da sahiplenecekseniz mutlaka Köpek Eğitimi konusunda bilgi almalısınız. Alman Kurdu çok iyi bir dost olacaktır ancak onun edineceği davranışları sizin belirlemeniz gerekir unutmayın ki köpeklerin edindiği olumsuz davranışların tamamından köpek sahipleri sorumludur.

Alman Kurdu Apartmanda Yaşayabilir mi
Alman Kurdu Apartmanda Yaşayabilir mi

Alman Kurdu Apartmanda Yaşayabilir mi

Alman kurduna yeteri kadar egzersiz ve yürüyüş yaptırılırsa apartmanda yaşayabilirler. Bahçeli evlerde daha konforlu bir yaşam sürebilmektedirler.

Alman Kurdu ve Egzersiz
Alman Kurdu ve Egzersiz

Alman Kurdu ve Egzersiz

İtaat ve farklı eğitimlerde çok memnun olabilirler. Yavru haldeyken fazla egzersiz yaptırmamak gerekir çünkü kemik ve kasları zarar görebilir. Egzersiz bir Alman kurdu için en önemli aktivitedir. Günlük olarak düzenli bir biçimde egzersiz yapması gerekir. Eğer egzersizler ertelenirse köpekte farklı psikolojik sorunlar gözlemlenebilir.

Alman Kurdu ve Egzersiz
Alman Kurdu ve Egzersiz

Alman Kurdu ve Tüy Yapısı

Alman kurdunun genel olarak üç farklı tüy yapısı vardır. Kalın – uzun, kalın-kısa ve dalgalı uzun tüy türleri bulunmaktadır. Alman kurdu köpeği genel olarak yüzünde maske olan, sırtında siyah lekeler vardır.

Alman Çoban Köpeği Karakter Özellikleri
Alman Çoban Köpeği Karakter Özellikleri

Alman Çoban Köpeği Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Yüksek
Egzersiz ihtiyacı Yüksek
Oyunculuk Orta
Başka köpeklerle geçinme Çok iyi
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış Orta
Eğite bilirlik Çok iyi
Koruma özelliği Çok iyi

Alman Kurdu Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için  iletişime  geçebilirsiniz ve daha önce ele aldığımız  Köpek eğitimleri,  ile alakalı olan bloğumuza göz atmanızı öneriyoruz.

Daha önce ele aldığımız Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri yazısını okumanızı öneriyoruz.

Puanla!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.