fbpx
Merakla Beklenen Alman Kurdu Eğitimi ve Özellikleri

Merakla Beklenen Alman Kurdu Eğitimi ve Özellikleri

Alman kurdu güçlü ve uzun köpek cinsleri arasında yer alır. Kısa ve yuvarlak ayaklara sahiptir. Siyah burna, güçlü makas gibi keskin dişlere, dik ve geniş kulaklara sahiplerdir. Alman kurdu gücün sembolüdür. Korkusuz olmasıyla pek çok filmde oynamış ve gerçek hayatta da Alman kurdu besleyenler tarafından korkusuzluğu defalarca gözlemlenmiştir. Yabancılara karşı çok sıcak bir yaklaşımda bulunmaz.

Alman Kurdu Eğitimi

Öğrenmeye çok yatkın köpeklerdir. Sahiplerinin sesini duyunca dikkatle komut beklerler. Öğrenmeye yatkın olmaları köpek eğitimlerinde başarı elde edecekleri anlamına gelmektedir. Ancak eğitim süreci uzmanlar tarafından yürütülürse hem köpeğin hem de eğitimi veren kişinin sağlığı için daha iyi olacaktır. Köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Alman Kurdu Karakter Yapısı

Alman kurdu çok sağdık bir köpek olduğunda onunla çok iyi bir dostluk kurulabilir. Cesur olmaları sayesinde çok fazla isimleri duyulmuştur ancak sebepsiz yere kimseye saldırmazlar. İyi bir bekçi köpeğidir. Kısaca Alman kurdu çok bağlı, akıllı, koruyucu yapı da olur.

Alman Kurdu Apartmanda Yaşayabilir mi?

Alman kurduna yeteri kadar egzersiz ve yürüyüş yaptırılırsa apartmanda yaşayabilirler. Bahçeli evlerde daha konforlu bir yaşam sürebilmektedirler.

Alman Kurdu ve Egzersiz

İtaat ve farklı eğitimlerde çok memnun olabilirler. Yavru haldeyken fazla egzersiz yaptırmamak gerekir çünkü kemik ve kasları zarar görebilir.

Alman Kurdu ve Tüy Yapısı

Alman kurdunun genel olarak üç farklı tüy yapısı vardır. Kalın – uzun, kalın-kısa ve dalgalı uzun tüy türleri bulunmaktadır. Alman kurdu köpeği genel olarak yüzünde maske olan, sırtında siyah lekeler vardır.

 

Alman Çoban Köpeği Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiYüksek
Egzersiz ihtiyacıYüksek
OyunculukOrta
Başka köpeklerle geçinmeÇok iyi
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışOrta
EğitebilirlikÇok iyi
Koruma özelliğiÇok iyi

 

Alman Kurdu Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz ve daha önce ele aldığımız köpek eğitimleri ile alakalı olan blogumuza göz atmanızı öneriyoruz.

Daha önce ele aldığımız Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri yazısını okumanızı öneriyoruz

 

Hemen Ara
Whatsapp Destek