American Eskimo Dog Eğitimi

American Eskimo Dog Eğitimi ve Hakkında Bilgiler

Amerikan Eskimo Köpeği akıllı, ilgili, hareketli ve oyunsever bir köpek cinsidir. Oyuncu karaktere sahiptir ve yeni arkadaşlıklar kurmaya meraklıdır. Bazen kafasına koyduğu iş için çok kararlı olabilir. Hayatının ilk bir iki senesinde yavru köpek görüntüsünü korur olgun bir görüntüye sahip olması zaman alır. Eskimo köpeği ile dost olmak çok keyiflidir.

american eskima eğitimi ve özellikleri

Amerikan Eskimo Kişiliği

Çok oyunu bir yapısı olan Amerikan Eskimo Dog köpeği zeki, güçlü bir yapıya sahiptir. Bu ırk dahilinde olan köpekler doğası gereği çok fazla saldırgan olabilir özellikle yabancılara karşı agresif bir tavır sergileyebilirler ancak köpek eğitimi alan Amerikan Eskimo Dog ırkından köpekler uyumlu ve akıllı olabilmektedirler.

Eskimo ırkından köpekler her zaman yoğun ilgi ve alaka bekleyen hayvanlardır. Eğer bekledikleri ilgi ve alakayı göremezlerse huysuz, saldırgan ve gereksiz havlayan bir köpek haline dönüşeceklerdir. Eskimo köpekleri aşırı derecede yüksek özgüvene sahip hayvanlar oldukları için Köpek Eğitimi konusunda çok verimli süreçler geçirebilmektedirler.

İçerisinde bulunduğu aileyi çok sevecek ve onları korumak için elinden geleni yapacak olan bir köpektir. İçgüdüsel olarak sürü köpeği olduğu için liderliği asla köpeğe kaptırmamak gerekir aksi halde liderliği almak için sizi rakip olarak görecek ve zaman zaman sözünüzü dinlemeyecektir. Bu durum özellikle sosyal ortamlarda sizin başınıza iş açabilir. Yalnız bırakıldıklarında

 

amerikan eskimo

American Eskimo Dog Eğitimi

Bu tür hızlı eğitim alan köpek türleri arasında yer alır. Sahibini lider olarak belirler ve onu memnun etmek adına çok isteklidir. Genelde Pozitif Eğitim tarzı ile kolay köpek eğitimi alırlar. Eğitime hayatlarının ilk yıllarında başlamaları önerilir. İtaat eğitimi bu köpek türünde çok önemlidir.

Köpek Eğitimi her ne kadar basit bir işlem gibi gözükse de profesyonel olarak uygulanmadığında gelecekte büyük problemlere sebep olabilir. Köpek eğitimi hizmetimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için iletişime geçebilirsiniz.

American Eskimo Dog Bakımı
American Eskimo Dog Bakımı

American Eskimo Dog Bakımı

Amerikan Eskimo Dog bakımı önemlidir. Rengini kaybetmemesi için düzenli olarak fırçalanmalıdır. Tüy dökme dönemleri fırçalanma sıklaştırılmalıdır ve bu dönemlerde konforu sağlamak adına köpeği traş etmek gerekir. Eskimo kendini sürekli temizleyen bir köpektir. Serin havaları sever ve sıcak havalardan çok hoşlanmaz. Kalça displazisine karşı eğilimlidirler ve pirelere karşı alerjileri olabilir. Ömürleri 15 seneye kadar çıkabilirken yaşam şartlarına göre 20 yıl yaşayabilir. Tek seferde 4-5 yavru doğurabilir.

American Eskimo İnsanlarla Nasıl Anlaşır ?
American Eskimo İnsanlarla Nasıl Anlaşır ?

American Eskimo İnsanlarla Nasıl Anlaşır ?

American Eskimo Dog, diğer petler, yabancılar ve diğer köpeklerle iyi iletişim kurabilir. Yabancılara karşı bir süre temkinli olabilir ama asla saldırgan değildir. Ailesine bağlıdır.

American Eskimo Dog Egzersiz İhtiyacı
American Eskimo Dog Egzersiz İhtiyacı

American Eskimo Dog Egzersiz İhtiyacı

Bu köpek türü her gün hareket etmesi için serbest bırakılmalıdır. Sık sık egzersiz yaptırılmalı ve uzun yürüyüşlere çıkartılmalıdır. Sık tüyleri ve ağır kürkünün onu bunaltmaması için egzersiz sırasında köpeğinize sık sık su vermelisiniz. Eskimo spordan ve farklı egzersizlerden çok hoşlanır.

Amerikan Eskimo Dog Irkından köpekler doğal ortamlarında sürü içerisinde yaşayan köpeklerdir ve bundan dolayıdır ki bu köpekler yalnız kalmaktan çok hoşlanmazlar. Uzun süreli yalnızlık durumlarda farklı psikolojik sorunlar yaşamaya müsait olan Amerikan Eskimo köpeklerinden birini beslemek için mutlaka uygun bir yaşama sahip olmalısınız. Ayrıca köpek oteli hizmetimiz hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Yazı => İstanbul köpek oteli

Popüler Yazı => Köpek İtaat Eğitimi

American Eskimo Dog Apartman İçin Uygun Mudur ?

Apartman yaşamına adapte olabilen bir türdür. Evlerinde aktif ve hareketli olacaktır. İmkanlar dahilinde ise küçük bir bahçe onun için muhteşem olacaktır. Ev içinde mutlu olabilir ama uzman veterinerlerle birlikte egzersizler ve fiziksel gelişimleri takip edilmelidir. Köpek eğitim tesislerinde yer alan sosyalleştirme hizmetinden faydalanılabilir.

American Eskimo Dog Tüy Yapısı

Eskimo Bakımı zor olmayan bir köpektir. Yılda iki kere tüy döker. İki katmanlı kalın bir kürke sahiptir. İç kürkü kalın ve sık iken dış kürkü uzundur. Yele bölgesinde ki tüyleri kalındır.

American Eskimo Dog Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Çok İyi
Başka köpeklerle geçinme Orta
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış Orta
Eğitebilirlik Çok İyi
Koruma özelliği Düşük

Daha önce ele aldığımız Alman Kurdu Eğitimi yazısını okuyabilir, köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 7 Ortalama: 4.9]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.