Shar Pei Temel İtaat Eğitimi

Buruşuk Derili Köpek; Shar Pei Eğitimi ve Özellikleri

Sharp Pei, sıcak havaları pek fazla sevmeyen bir köpektir. Buruşuk derisi yüzünden devamlı olarak üzgün gibi görünür. Ama yaşı ilerledikçe buruşukluğu azalır. Shar Pei ailesine ve sevdiklerine çok bağlıdır. Ayrıca oldukça zeki bir hayvandır.

Ailesiyle iletişimi çok güçlüdür ve ailesine inanılmaz aşırı şekilde bağlanır. Shar-Pei çok agresif görünse de yabancılara karşı çok saldırgan değildir ama ilk gördüğü anda havlayarak selamlayabilir. Yavruluk zamanlarında yeteri kadar sosyalleştirilmeleri gerekir. Eğer sosyalleştirilirlerse diğer köpekler ve çocuklarla iyi anlaşırlar.


Irk Boyutu : Orta boy
Yükseklik : Erkek 48 - 58 cm Dişi 46 - 56 cm
Ağırlık Erkek 18 – 25 Kg Dişi 18 – 25 Kg
Ortalama Yaşam : 9-11 yıl


Shar Pei Eğitimi
Shar Pei Eğitimi

Shar Pei Eğitimi

Shar-pei eğitiminde her zaman Profesyonel Köpek Eğitimi tesislerini tercih etmeniz çok önemlidir. Köpek eğitimi dışarıdan gözlemlendiğinde amatör insanların başarı ile gerçekleştirebilecekleri bir hizmet olarak görünse de işin içine girince oldukça zor olduğu anlaşılmaktadır.

Bir Shar Pei ırk köpeğe eğitim vermek istiyorsanız bilmeniz gereken bir kaç kural var. Bu kuralları sizin için listeliyoruz;

  • Shar Pei, köpek eğitimi sırasında çok hızlı sıkılan bir köpektir. Sıkılmaması için eğitimi eğlenceli kılın.
  • Köpek eğitimi sürecinde asla cezalandırma ya da azarlama gibi yollara asla başvurmayınız.
  • Disiplini ve sürekliliği elden bırakmayın.
  • Başarılı bir köpek eğitimi için mutlaka profesyonel köpek eğitimi firmalarını tercih etmelisiniz.
Shar Pei Temel İtaat Eğitimi
Shar Pei Temel İtaat Eğitimi

Shar Pei Temel İtaat Eğitimi

Bu ırk köpeklerin ailesi ile birlikte mutlu bir yaşam sürmeleri için mutlaka Köpek Eğitimi almaları gerekir. İlk ve en önemli köpek eğitimlerinden biri olan temel itaat eğitimi köpeklerin farklı olan algısını biraz bizim isteklerimiz ve beklentilerimize göre değiştirmektedir. temel itaat eğitiminde pek çok komut köpeğe öğretilir ve bu şekilde köpek yanlış bir davranış sergilediği anda ona hayır komutu vererek yaptığı davranıştan vazgeçireceğiz. Temel itaat eğitimi konusu hakkında bilgi almak ya da talepte bulunmak için Beylikdüzü köpek eğitim merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Shar Pei İleri İtaat Eğitimi
Shar Pei İleri İtaat Eğitimi

Shar Pei İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitimi, temel itaat eğitiminin ardından verilen önemli bir eğitimdir. köpek itaat eğitimi, temel itaat eğitimi ile başlayarak daha sonrasında ileri itaat eğitimi ile devam eder. İleri itaat eğitimi aslında tamamen temel itaat eğitiminde yer alan komutların ve aşamaların tasmasız olarak uygulanmasına verilen isimdir.

Shar Pei Egzersiz Gereksinimi

Shar Pei, ırkı köpeklerin egzersiz ihtiyacı çok fazladır. Günlük düzenli olarak egzersiz programına uymalıdır. Veteriner hekiminden destek alarak köpeğinize en uygun egzersiz biçimini köpeğinize uygulatabilirsiniz.

Shar Pei Yaşam Ortamı
Shar Pei Yaşam Ortamı

Shar Pei Yaşam Ortamı

Shar Pei ırkı köpekler her zaman serin ortamları sever. Başarılı bir şekilde Köpek Eğitimi almış olan bir Shar Pei, apartman içerisinde de yaşayabilir ama egzersizleri ertelenirse o zaman aşırı derecede agresif bir tavır sergileyebilir.

Shar Pei Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Orta
Başka köpeklerle geçinme Düşük
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma Çok İyi
Yabancılara davranış Mesafeli
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği Orta

Daha önce ele aldığımız Pekinez eğitimi ve özellikleri yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca Beylikdüzü köpek eğitimi firmamızdan destek ya da bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.