Köpeklerde İnsan Üzerine Atlama Davranışı

Köpeklerde İnsan Üzerine Atlama Davranışı

Köpeklerin davranışları ve algıları çok farklıdır, pek çok köpek sahibi sahiplendikten sonra köpeklerin hayal ettiği gibi olmadığını belirtmektedir. Köpekler evet bize göre çok farklı algılara ve davranışlara sahiptir ancak onlara bir şeyler öğretmen tahmin ettiğinizden kolaydır sadece doğru adımları izlemek gerekir.

Köpeklerin insan üzerine atlaması sahipleri tarafından istenmeyen bir davranış olarak bilinir bunu engellemek için eğitim gereklidir ama öncelikle köpeklerin neden insan üzerine atladığını anlatalım; köpekler ilgi ve sevgi bekleyen hayvanlardır eğer onlara gerekli vakit ayırmazsanız ilgi çekmek için farklı yolları deneyeceklerdir eğer çok meşgul bir insansanız ve köpeklere vakit ayıramayacaksanız kendinize uygun bir köpek ırkı sahiplenmeyi düşünmelisiniz bunun için bizim gibi Köpek Eğitimi firmalarından destek alabilirsiniz.


İlgili Yazı => Köpeklerde hayır komutu eğitimi yazısını okuyarak köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz!


Köpekler Neden İnsan Üzerine Atlar?

Köpekler işin özünde sürü psikolojisine sahip hayvanlardır, yani arkadaşları koklaşarak, havlayarak, yalayarak ve temas kurarak iletişime geçerler birinci neden budur köpeklerin doğasında temas vardır doğrudan sizinle iletişim kurmak istediğinde yüzünüze daha yakın olmak isteyecektir.

Bir diğer neden ise köpekler ilgi seven hayvanlardır sürekli ilgiye bakıma ihtiyacı olabilir eğer ona vakit ayıramıyorsanız bunun için üzerinize atlayarak dikkat çekmek istiyor olabilir. Bunu engellemek için köpeklerin egzersiz vakitlerini ertelememenizi öneriyoruz. Köpek eğitimleri ile pek çok sorun ortadan kaldırılabilir ama egzersiz yapamayan köpekler genel olarak sahiplerini üzecektir.

Köpeği Sıçramak İçin Teşvik Etmeyin

Köpek eğitimlerinde her zaman sabır ve kararlı olmanız gerecektir. Köpeğinize kuralları koyan kişinin siz olduğunuzu belli etmeniz gerekir ve bu tüm yaşam boyunca böyle olmalıdır eğer bir kere elinizden liderliği kaptırırsanız eğer hayatınız boyunca sürekli liderlik yarışı içinde olabilirsiniz. Köpeğiniz sizi selamlamak istediğinde üzerinize atlamak için hamle yaparsa bu sırada ona yaklaşarak siz selam verin zamanla onun zıplamasının doğru olmadığını öğretin. Bunun için köpek eğitim merkezlerinden yardım almanız daha doğru olacaktır çünkü amatör kişiler köpeklerin yanlış davranışlar sahibi olmasına neden olabilirler.

Köpeğinize Selamlama Komutu Öğretin

insan üzerine atlayan köpek

Dediğimiz gibi köpekler sahiplerini ve sevdikleri insanları selamlamak için üstlerin atlıyor olabilir ama bu durum bazen kötü sonuçlanabilir çünkü çocukların üzerine atlaması onlara zarar verebilir ve eğer patileri kirli ise sizi kirletebilir. Köpek selamlama komutu için ödül maması kullanmanız gerekebilir.

  • Köpekle burun buruna durun ve elinize ödül maması alın bu ödül mamasını tam burnuna gelecek şekilde tutun.
  • Sesli ve uzatarak (Seeelaaam) komutu verin bu sırada ödül mamasını aşağıya doğru indirin ama burun hizasında olsun.
  • Köpeğin Göğsü yere yaklaşınca ona ödül mamasını verin.

Bu eğitimi sürekli gerçekleştirin zamanla sizin üstünüze atlamak yerine ödül alacağı bir davranışı yapmak isteyecektir Köpek eğitimleri, konusunda her zaman uzmanlarla çalışmanızı öneriyoruz.

Daha önce ele aldığımız Pendik Köpek Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz ve köpek eğitimleri hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.