Köpek Eğitmeni Nasıl Olunur

Köpek Eğitmeni Nasıl Olunur

Son zamanlarda köpek sahibi olanların sayısı arttığı için Köpek eğitmenliği olmanın yolunu arayan insanlarında sayısı büyük oranda artış göstermiştir. köpek eğitmeni olmak isteyen insanlar arama motorlarına Köpek Eğitmeni Nasıl Olunur şeklinde soru sormakta ve sonucunda bizim gibi profesyonel köpek eğitimi tesislerinin web sitelerine rastlamaktadır.

Örneğin, Sertifikalı Profesyonel Köpek Eğitmeni unvanını kazanmak için - Profesyonel Köpek Eğitmenleri Sertifikasyon Konseyi ile Değerlendirilen Bilgiler, son üç yılda köpekleri eğitmek için en az 300 saatlik deneyimi tamamlamanız ve 180 soruluk bir soruyu geçmeniz gerekir. çoktan seçmeli sınav. Bunun gibi standartlarla, sertifika, potansiyel müşterilerin becerilerinize güvenmesini ve sizi diğer köpek eğitmenleri yerine seçmesini sağlayacaktır.

Köpek eğitmenliği pek çok gelişmiş ülkede üst düzey bir meslek olarak görülür. Hatta eğitim verilen köpekler engelli asistan köpeği, koruma köpeği, emniyet ve askeri birim köpeği, bomba köpeği, kayıp arama köpeği olursa insanların size duyduğu daha fazla artmaktadır. Ancak bu üstün saygıyı yaşamak için gelişmiş ülkelerde yaşamak, gerekli belgeleri almak ve pek çok köpeğe eğitim vermeniz gerekir.

Umut ediyoruz ki zamanda ülkemizde de köpek eğitmenliği zaman içerisinde hak ettiği saygıyı görebilir.

Ülkemizde ve İstanbul'da evcil hayvan sayısı bariz bir şekilde arttığı incin doğal olarak insanların köpek eğitimi konusunda desteğe ihtiyacı oluyor. Aynı zaman köpekli sporlara olan ilginin artması, arama kurtarma ekiplerinin köpeklerin faydalarını daha fazla önemsemesi de köpek eğitimlerinin popüler bir hale gelmesini sağladı.

Köpek eğitmenliği kontrollü, bilinçli yapıldığında kârlı ve tatmin edici bir meslektir. Gerek yarı vakitli gerekse tam vakitli olarak yapıldığında köpek eğitmeni için yeterli seviyede gelir sağlayabilecek bir meslektir.

Köpek eğitmeni olarak hem eğlenerek çalışmak hemde kariyer yapmak isteyen pek çok insan vardır. Köpek eğitmenliği yapmak isteyen insanların büyük bölümü erkek olsa da kadınlarda bu mesleğe son zamanlarda ilgi duymaktadır. Kadınların yavaş yavaş daha fazla ilgi duyuyor olması bizim gibi profesyonel olarak köpek eğitimi veren firmalar için olumlu ve sevindirici bir durumdur.

Peki bu köpek eğitmeni kurslarda neler öğretilir
Peki bu köpek eğitmeni kurslarda neler öğretilir

Peki bu köpek eğitmeni kurslarda neler öğretilir

İlk Düzey Kursunda İşlenen Konular  :

 1. Köpeğin Tarihçesi
 2. Köpek Psikolojisi
 3. Köpeklerde Manaya ve Öğrenme
 4. Köpeklerde Oyun Güdüsü ve Geliştirilmesi
 5. Köpeklerde Sürü Davranışları ve Hiyerarşi
 6. Öncülüğünüzün Pekiştirilmesi
 7. Yavru eğitimi
 8. Tuvalet Eğitimi
 9. Temel İtaat Eğitimi
 10. İleri İtaat Eğitimi
 11. Problem Çözme Teknikleri
 12. Köpek Sahipleri ile Doğru Uyarlama
 13. BH Paterni Teorik ve Pratik Uygulamaları

Başarılı bir köpek eğitmeni olmak için iyi ve geniş bilgiye sahip köpek eğitmenlerinden özel eğitim almanız gerekir. Başarılı bir kariyere sahip olmak için diğer tüm işlerde olduğu gibi pek çok proje noktalamanız. Neredeyse tüm köpek türlerine köpek eğitimi vermeniz gerekir. Zamanla edindiğiniz tecrübelerle zaman içerisinde köpek eğitimi işlerini daha başarılı sonlandırabileceksiniz.

Daha önce ele aldığımız aktör köpek isimli blog yazısını okumanızı öneriyoruz. Ayrıca köpek eğitimi ile alakalı bilgi almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.