Köpek Eğitimi İçin 3 Önemli Öneri

Köpek Eğitimi İçin 3 Önemli Öneri

Köpek eğitimi konusunda dikkatli ve bilinçli olmalısınız. Köpeklerimiz üzerinde sevgi, saygı ve güven içeren otorite kurmak gelecek yıllarda sorunsuz birlikte yaşam anlamına gelecektir. Bu noktada ise en önemli konu köpek eğitimine erken bir dönemde başlamak olacaktır. İstanbul Köpek Eğitimi firması olarak köpek eğitimine dair önemli bilgiler vereceğiz.

Köpek Komut Eğitimi Çok Önemlidir

Unutmayın ki köpeğimizin sosyal hayatımızda yaptığı tüm davranışlar bizim sorumluluğumuzda bundan dolayı köpeğimizin uysal ve söz dinleyen bir köpek olması zorunlu olacaktır. Bir köpek sahibiyseniz köpeğinize öğretmeniz gereken en önemli iki komut gel ve dur komutlarıdır. Köpek komut eğitimi boyunca onu farklı ödüllerle ödüllendirmeyi deneyebilirsiniz. Ve komut eğitiminde net, kısa, anlaşılır olmanız çok önemli bir detay olacaktır. Komutlarda başarıya yaklaştıkça köpeğimize bravo, aferin gibi tebrik sözcükleri ile ödül vermeyi ihmal etmemelisiniz.


Köpeklerde Agresiflik neden olur yazısını okuyarak köpekler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Eğer köpeğiniz komutları öğrenmek konusunda zorlanıyorsa ona bağırmayın yada şiddet gibi cezalara başvurmayın çünkü bu durumlarda köpeklerin kötü davranışlar sergilemesine neden olabiliriz ve bu durumlar onların her zaman aklında yer edecektir. Köpek eğitiminde her zaman sevgi dolu ve sabırlı olmalısınız. Eğer köpek komut eğitimi konusunda yardım almanız gerekiyorsa bizimle iletişime geçerek ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.


Köpeklere Komut Eğitimi Nasıl Verilir? yazısını okumanızı öneriyoruz.


köpeklerde tuvalet eğitimi

köpeklerde tuvalet eğitimi
köpeklerde tuvalet eğitimi

Eğer bir köpek sahibi olduysanız en büyük sorunlarınızdan biri köpek Tuvalet Eğitimi olacaktır. Öyle ki köpekler içgüdüleri gereği bulundukları yere tuvalet yapabiliyorlar. Bu durumda köpek tuvalet eğitimi konusunda ilk olarak ev içinde köpeğinizin nereye tuvalet yaptığını gözlemlemeniz gerekecek eğer sizin için doğru bir noktaya tuvalet yaptıysa bu durumda sorun yok o noktaya yapmaya devam edebilir. Ama yapmaması gereken bir noktaya yaptıysa o noktayı detaylı bir şekilde temizlemelisiniz aksi halde yine o noktaya tuvalet yapacaktır.

Köpekler genelde yemek ve su ihtiyacını karşıladıktan ortalama olarak 30 dakika sonra tuvalet yapacaklardır. Bu süreci biliyor olmanız ve köpeğinizi gözlemliyor olmanız gerekir tuvalet hamlesinde bulunduğunda hemen onu doğru tuvalet noktasına taşıyarak ihtiyacını karşılamayı beklemelisiniz. Ve tuvalet yapacağı alanı tuvalet pedleri ve gazete kağıtları ile kaplayabilirsiniz bu sayede istenmeyen bir sonuçla karşılaşmazsınız.

  • Köpeğiniz eğer doğru noktaya tuvalet yaptıysa o noktayı temizleyin ama ağır kimyasallar kullanmayın ki kokusu kalsın köpeğiniz bir sonraki sefer nereye yapacağını bilsin
  • Eğer köpeğiniz yanlış noktaya tuvalet yaptıysa o bölgeyi kimyasallar ile temizleyin koku kalmamasına dikkat gösterin.
  • Köpek tuvalet eğitimi konusunda tuvalet bölgesinde tüm zemine gazete kağıdı koymayı tercih ettiyseniz ve köpeğiniz artık sürekli aynı noktaya tuvalet yapıyorsa zaman içerisinde gazete kağıdı sayısını azaltabilirsiniz.
  • Sabırlı ve sevgili olan.

köpek tuvalet eğitimi yazısını okuyarak konu hakkında ayrıntılı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz


Karar Merkezi Siz Olmalısınız, Köpeğiniz Değil

Karar Merkezi Siz Olmalısınız, Köpeğiniz Değil
Karar Merkezi Siz Olmalısınız, Köpeğiniz Değil

Köpeğinizle aranızda her zaman sıcak bir ilişki olmalı ama karar verenin köpeğinizin olmasına asla izin vermeyin. Çünkü köpekler sürü hayvanıdır eğer ona bir kere dahi liderlik şansı sunarsanız her zaman sizin önünüzde olmak isterler.

Köpeğinizle beraber geçirilecek zamanları siz planlamalısınız yani oyun vakitleri, egzersiz vakitler, yemek saati gibi pek çok kararı sizin vermeniz gerekir. Eğer karar verenin kendisi olduğunu anlarsa zaman içerisinde her zaman karar veren olmak isteyecektir. Köpeklerimizi ne kadar çok sevsek dahi arada onları kırmamız gerekecektir.

Ancak köpeğinizin üzerinde otorite kurmak isterken onu ertelemeyin yapılacak olan egzersizlerin düzeni olursa köpeğiniz için daha sağlıklı olur örnek olarak her gün aynı saatte oyun oynarsanız akşam onun için oyun vakti olduğunu bilir ve oyun için karar vermenizi bekler.

Aranızda ki sevgi kadar saygıyı da yüksek seviyelerde tutun.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]