Kocaeli Köpek Eğitim Merkezi

Kocaeli Köpek Eğitim Merkezi

Evde veya bahçede bakımını üstlendiğiniz dostlarınız için Kocaeli Köpek Eğitim Merkezi bünyesindeki deneyimli eğitmenler sayesinde en kaliteli eğitimleri alabilirsiniz. Köpek eğitimlerinde temel olarak kabul edilen bir eğitim metodu bulunmamaktadır. Her köpeğin kendi öğrenme kapasitesi, ilgisi ve yaş durumuna göre farklı standartlarda köpek eğitim teknikleri tercih edilebilmektedir.

Dolayısıyla hangi köpeğe ne tür bir eğitim verilmesi gerektiğinin alanında uzman eğitmenler tarafından tespit edilmesi gerekmektedir. Son yıllarda yavru veya yetişkin fark etmeksizin tüm köpeklerin eğitiminde profesyonel yöntemler başarıyla uygulanmaktadır.

Köpek eğitiminin en iyi kalitede verilmesi sayesinde ev ortamında köpek yaşamı daha kaliteli ve rahat bir hale gelmektedir. Köpeklere sunulan eğitim aşamalarında ilgi ve ödüllendirme odaklı bir yaklaşım benimsendiği için köpek sahiplerinin de herhangi bir endişe duymasına gerek yoktur.

Örneğin köpeklerde apartman yaşamına uyum sağlanabilmesi için yavruluk döneminden itibaren profesyonel seviyede bazı eğitimler verilmelidir. Bu eğitimler arasında köpek havlama eğitimi de yer aldığı için köpek sahipleri sorumluluklarının bilincinde bir köpek sahibi olarak apartman yaşamına uygunluk konusunda sıkıntı yaşamamaktadır.

Saldırgan Köpek Eğitimi Yöntemleri

Bir köpeğin saldırgan tavır ve davranışlar içine girmesinde etkili olan bazı sebepler bulunmaktadır. Genellikle yavruluk dönemlerinden gelen bazı alışkanlıklar köpeklerde sosyallik önünde engel olarak çıkan saldırganlık davranışının gelişmesine sebebiyet verebilmektedir. Köpek bakımında sorun yaşamamak ve aile bireyleri ile köpeğin sağlıklı bir iletişim kurabilmesine yardımcı olmak için köpek itaat eğitimi başarılı bir şekilde verilmelidir. Köpeklere yönelik eğitimlerin başında gelen bu süreçte yavru köpeklerde iyi davranışların ödüllendirilmesi sağlanmaktadır.

Özellikle yavruluk döneminde köpekler, diğer kardeşleri ile ısırma oyunları yaparak eğlenmektedir. Bu ısırma oyunlarının devam ederek alışkanlık haline gelmesi, köpeklerin sevgisini ısırarak göstermesine neden olabilmektedir.  Bu yüzden köpeklerin hem diğer insanlara hem de sahibine karşı ısırma refleksini ortadan kaldırabilmek için profesyonel destek alınmasında fayda vardır.

Kocaeli Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde uzman desteğine başvurarak bu tür saldırganlık sorunlarının üstesinden gelmek sanıldığından çok daha kolaydır. Genellikle yavru köpeklere yapılan bu eğitimler, bazı koşulların oluşması halinde yetişkin köpekler için de başarılı bir şekilde uygulanıp verimli sonuçlar alınabilmektedir.

Köpek İtaat Eğitimi Aşamaları

Alanında uzman ve sertifikalı köpek eğitmenleri sayesinde en kısa sürede köpek eğitimleri tamamlanabilmektedir. Bu sayede apartman ortamında veya müstakil evde bakılan köpeklerin yaşam kalitesi de artmakta köpek sahibinin sorumluluklarına sahip çıkmasına yardımcı olunmaktadır. Tasmalı veya tasmasız yapılan köpek itaat eğitimlerinde birden fazla aşama mevcuttur. En çok tercih edilen ve köpek eğitiminde mutlaka yer alması gereken yöntemler şunlardır:

 • Tasmalı köpek temel itaat eğitimi
 • Köpek ileri itaat eğitimi
 • temel itaat eğitimi ( yat , otur , bekle , kalk ve hayır gibi )
 • İşaret dili eğitimi,
 • Köpek davranış eğitimi

Bu eğitimlerin alanında uzman köpek eğitmenleri tarafından yapılmasında fayda vardır. Her ne kadar yaş ve ırk fark etmeksizin tüm köpeklere başarılı şekilde eğitim verilebilse de bu süreçte sorun yaşanmaması adına etkili yöntemlerin uygulanmasına özen gösterilmelidir.

Kocaeli Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde görev yapan deneyimli köpek eğitim uzmanları da bütün köpeklere en kısa sürede temel itaat eğitimlerini başarılı şekilde öğretmektedir.

 

Erken Dönem Köpek Eğitiminin Önemi

Sahiplenilen köpeklerin genellikle yavruluk döneminde olması sebebi ile köpeklere eğitimlerin bu yaş aralığında başlanması kaçınılmaz olmaktadır. Daha sağlıklı, huzurlu ve konforlu bir yaşam alanında köpekle birlikte uzun yıllar yaşayabilmek için bazı yaşam eğitimlerinin istisnasız biçimde verilmesi gerekmektedir.

Yavru köpek eğitimi denilince akla ilk gelen eğitimler olan tasmasız eğitimler, tuvalet, yürüyüş, havlama, yemek ve oyun eğitimleri deneyimli uzmanların uygulayacağı teknikler ile hayata geçirilmektedir.

En zor öğrenen köpek ırklarında bile kısa sürede etkili sonuçlara ulaşarak daha kaliteli bir yaşam avantajı sağlanabilmektedir.

Köpekler ırk ve cinslerinden bağımsız olarak genellikle yavruluk döneminde eğitime ve öğrenmeye açıktır. Meraklı ve oyuncu yapısı sayesinde köpeklerin eğitimleri bu yaş skalasında daha kolay olmaktadır.

Tasmasız olarak da verilebilen bu eğitimlerin sürecinde önemli olan detaylardan biri de köpeğe karşı gösterilen ilgi ve alakalı tutumdur.

İyi davranışın anında ödüllendirilmesi, yavruluk döneminde olan köpeklerde davranış ile ödül arasındaki bağlantının pratik bir şekilde kurulmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden gerek telkinlerle yani sözlü bir biçimde gerekse de ödül mamaları ile bu sürecin başarılı şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Uzman köpek eğitmenlerine göre her iki yöntemin de uygulanması en faydalı olandır.

Uygun Fiyatlı Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitimi, bu alanda sertifika sahibi uzmanlar tarafından profesyonel seviyede verilmelidir. Bu sayede köpeklerin daha kolay yoldan yaşam kalitesini arttıracak eğitimleri alması sağlanabilmektedir. Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları konusunda da her bütçeye uygun seçenekler sunulduğu görülmektedir. Genel anlamda bir köpeğin eğitimindeki fiyatları belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Köpeğin yaşı
 • Köpeğin algılama ve öğrenme yetenekleri
 • Verilecek eğitimlerin sayısı ve niteliği
 • Verilecek eğitimlerin süresinin uzunluğu
 • Sosyalleştirme ve itaat eğitimlerinin seviyesi
 • Özel yetenekleri ortaya çıkarma eğitimleri
 • Profesyonel yarışmalara hazırlık eğitimleri

Görüldüğü üzere bu unsurlar bir köpek eğitiminin fiyat bakımından hangi maliyetlere aşağı yukarı tekabül edeceğini belirleyen kriterlerdir. Köpek eğitiminde her zaman uygun fiyatlı ve memnuniyet veren seçenekler mevcuttur.

Deneyimli Köpek Eğitim Uzmanları

Alanında uzman köpek eğitmenleri sayesinde kısa sürede ve uygun maliyetlerle köpeklerinize gerekli eğitimleri sunabilirsiniz. Köpeğinizin özellikle apartman ortamında standartlara uygun şekilde yaşayabilmesi için temel eğitimleri alma ihtiyacı bulunmaktadır. Bu tür ihtiyaçları gönül rahatlığı ile karşılayabileceğiniz hizmetler Kocaeli Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde bulunmaktadır. Yaş ve ırk fark etmeksizin tüm köpekler için gerekli eğitimler verilmektedir.

Köpekler nerede kalıyor?

Kocaeli köpek oteli tesisimizde köpekler gün içinde isterlerse bahçede açık havada isterlerse içeride kapalı alanda vakit geçirebilirler. Geceleri ise içeride konforlu yataklarında uyumaktadırlar.

Köpeğimin mamasını kendim mi getireceğim?

Her köpeğin beslenme durumu farklı olduğu için köpek oteli tesisimiz bu konuda sorumluluk almamayı tercih etmemektedir. Köpekle birlikte getirilen köpek mamaları köpeğin beslenmesine uygun olarak köpeğe sunulmaktadır.

Kocaeli Köpek Eğitim Fiyatlar Ne Kadar?

Bu konu tamamen köpeğinizle yaşadığınız soruna ırkına ve diğer bilgilere göre değişmektedir. İletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Köpeğimi Getirirken Yanında Neler Getirmeliyim?

Aşı Karnesini ve Mamasını Yanında Getirmelisiniz.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.