fbpx
İşte! Amerikan Bulldog Eğitimi ve Özellikleri

İşte! Amerikan Bulldog Eğitimi ve Özellikleri

Amerikan Bulldog doğru bir biçimde köpek eğitimi aldıkları zaman insanlara ve özellikle çocuklara sevgiyle yaklaşırlar ancak iç güdüsel olarak yabancılara her zaman temkinli bir yaklaşım sergilerler. Bu köpek çiftlik hayvanlarını zapt etmek için yetiştirilmiş bir türdür. Bundan dolayı diğer petlere karşı agresif hareketlerde bulunabilirler. Amerikan Bulldog  türü İngiliz Bulldoglara göre çevik ve geniş yapılı bir vücuda sahiptir. Pit Bull’a benzerlik gösterse de yüzleri daha güzel bir görünüme sahiptir. Bodur yapısı, kalın bacakları, düşük kuyrukları vardır.


İlgili Yazı! daha önce ele aldığımız  Köpek saldırganlığı nasıl engellenir yazısını okumanızı öneriyoruz…


Amerikan Bulldog Eğitimi

Amerikan Bulldog Eğitimi
Amerikan Bulldog Eğitimi

Köpek eğitimi tüm köpekler için önemlidir. Amerikan Bulldog eğitimi vaktinde uygulanırsa köpek ile uzun yıllar sorunsuz yaşanabilir. Hafızaları kuvvetli olmakla birlikle karakteristik olarak bazı durumlarda çok inatçı olabilirler. Köpek eğitimi sırasında bu cinse sakin davranmak çok önemlidir. Köpek eğitimleri profesyonel köpek eğitimcileri tarafından uygulanırsa başarı oranı daha yüksek olmaktadır. Sizde köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Amerikan Bulldog Bakımı

Amerikan Bulldog Eğitimi
Amerikan Bulldog Eğitimi

Amerikan Bulldog  kalça diplezyasına yakalanma riski taşımaktadır. 8 ila 12 yıl arasında ömürleri vardır. Ayrıca yüzemeyen bu köpek türü sıcak suyu pek fazla dayanamazlar. Amerikan Bulldog ölü tüylerinden düzenli olarak fırçalayarak arındırılmalıdır.

Amerikan Bulldog Karakteri

Amerikan Bulldog çevik, kendinden emin ve hızlıdır. Meraklı yapısıyla birlikte her zaman harekete hazır ve korkusuz olmasıyla bilinir. Emir aldığı anda düşman belirlerdiği varlığa karşı durdurulamaz bir şekilde saldırabilir. Hiyerarşiyi bilir ve sahiplerine çok saygılıdır.

Amerikan Bulldog Egzersiz ve Yürüyüş

Amerikan Bulldog çok hareketli bir köpektir. Egzersiz ihtiyacı sık sık karşılanmalıdır. Ayrıca Amerikan Bulldog’lar yürümeyi, koşmayı, top oyunlarını çok sever.

Amerikan Bulldog Tüyleri

Bu türün sert ve kısa tüyleri vardır. Genel olarak Amerikan Bulldog’lar beyaz tüyleri ve farklı renkte lekelere sahip tüyleri vardır.

Amerikan Bulldog Apartmanda Beslenir mi ?

Amerikan Bulldog  yeterince egzersiz yapabiliyorsa, apartmanda beslenebilir. Ancak bahçeli bir ortamda daha konforlu bir yaşam sürer.

Amerikan Bulldog Eğitimi
Amerikan Bulldog Eğitimi

 

Amerikan Bulldog Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiYüksek
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukOrta
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeDüşük
Çocuklarla anlaşmaOrta
Yabancılara davranışMesafeli
EğitebilirlikYüksek
Koruma özelliğiYüksek

Daha önce ele aldığımız Amerikan Staffordshire Terrier yazısını okuyabilir, köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek