en iyi kedi tuvaleti

Kumu - Kokuyu Hapseden Kolay Temizlenen En İyi 8 Kedi Tuvaleti

Kedilerin evde bakılmaları son derece üzerinde durulması gereken ve özen isteyen bir süreçtir. Besin ve tuvalet ihtiyaçları başta olmak üzere sosyal ve temizlik ihtiyaçlarının da belli bir rutinde giderilmesi gerekir.

Kedi tuvaletleri temizliklerine düşkün olan kedi dostlarımızın ihtiyaçlarına uygun olarak pek çok model ve çeşit ile üretilmektedir. Onların tüm bu ihtiyaçlarına doğru cevap verebileceğini düşündüğünüz ürünleri satın almanız çok doğru olacaktır.

Kediler doğduktan sonra birkaç aylık süre içerisinde çevrelerine daha iyi adapte olurlar. Bu süreçten sonra nereye tuvaletlerini yapmaları gerektiğini de hızlı ve kolay bir şekilde kavrayabilirler. Kedi tuvalet çeşitleri onların yaşlarına ve ihtiyaçlarına uygun tasarımlardan oluşuyor.

Tuvalet eğitimi sürecinde kedinizin içerisine rahatça girip tuvaletini yapabileceği, uygun bir kum ile kullanılabilen, aynı zamanda kolayca temizlenebilen ürünler seçilmelidir.

Kedi tuvaletleri kediler için özel bir alana konulmalıdır. Çok dar ve havasız bir yere sıkıştırılmaması, onun rahat ulaşabileceği alanda bulunması önemlidir. Sizler için en iyi kedi tuvaletleri hakkında bir sıralama yaptık.

Sitemizde yer alan, en çok tercih edilen ürün çeşitleri arasından siz de kediniz için uygun bulduğunuz çeşitleri tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Pati Sağlığını Destekleyen En İyi 8 Kedi Tırmalama Tahtası

1- Aquael Comfy Cleo Açık Kedi Tuvaleti

Aquael Comfy Cleo Açık Kedi Tuvaleti Medium 45x36x15.5h CmAquael Comfy Cleo Açık Kedi Tuvaleti turkuaz mavisi tasarımı ile dikkat çeken bir modeldir. Tuvaletin kenarlarında koruma yükseltileri mevcuttur.

Kedi tuvaletinden dışarı kum atan kediler için özel olarak tasarlanan bir modeldir.

Bu sayede kediniz kumu örtmeye çalıştığında dışarı kum sıçraması engellenmiş olacaktır.

Aquael Comfy Cleo Kedi Tuvaleti, aynı zamanda kediniz idrarını yaparken de dışarı onun sıçramasını engeller. Kedi tuvaletinin üst kenar bölümü, kolay klipsler ile rahatlıkla takılıp çıkarılmaktadır.

Aynı zamanda tabanında kauçuk ayaklar mevcuttur. Bu sayede kediniz tuvaletini yaparken, kayma yapmaz.

Sağlam ve kaliteli plastik malzemeden üretilmiştir.

Kolay temizlenebilen bir üründür.

Ürünü Ayrıntılı İncele

2- Ferplast Litter Tray Açık Kedi Tuvaleti

Ferplast Litter Tray Birba Açık Kedi Tuvaleti 56xFerplast Litter Tray Açık Kedi Tuvaleti kum israfının önüne geçilebilmesi adına özel olarak tasarlanmış bir üründür. Eğer sizin de tuvaletini yaparken kum sıçratan bir kediniz varsa, bu ürün sizin için doğru tercih olabilir.

Tüylü dostunuz için tamamen kuru ve rahat bir ortam sağlayan bu ürün, özel bir elek sistemine de sahiptir. Böylece kum çok daha kolay temizlenebilmektedir.

Ferplast markası ile üretilen kedi tuvaleti, kenarlarındaki korumalar sayesinde doğru miktarda kumun kullanılmasını destekler. Böylece israfı önlemiş olur.

Tuvalet tam olarak üç plastik tabandan oluşmaktadır. Bunların birinde de elek sistemi mevcuttur.

Sağlam plastikten yapılmıştır.

Birinci kalite plastikten yapıldığı için sağlığa zararı yoktur.

Yan tokaları çok kolay bir şekilde açılır ve kolayca temizlenebilir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

3- İmac Duo Kürekli Açık Kedi Tuvaleti

İmac Duo Kürekli Açık Kedi Tuvaletiİmac Duo Kürekli Açık Kedi Tuvaleti, ergonomik tasarımı ve işlevselliği ile en çok tercih edilen kedi tuvaletlerinin başında yer alıyor. Gri ve pembe iki farklı renk seçeneği ile sizlere sunulan ürün, aynı zamanda çok kutusu ile de kolay bir kullanıma sahiptir.

Kenarlı açık tasarımdaki tuvalet, yükseltilen sırt barlardan oluşuyor. Böylece kedilerin kum sıçratma gibi olumsuz durumları da ortadan kaldırılmış oluyor.

İmac Duo Kedi Tuvaleti, çizilmelere ve UV ışınlarına karşı dayanıklı bir tasarımdan oluşuyor. Uzun süreli kullanımlar için yüksek kaliteli plastik ile üretilmiştir.

Tasarımın ergonomik olması, çöplerin dağılmasını önler. Çıkarılabilir kenarlar sayesinde kolay temizlenebilir.

Sıcak sabunlu su ile temizlenmesi kolay bir kedi tuvaletidir.

Çöp kutusu da tıpkı tuvalet gibi dayanıklı malzemeden üretilmiştir.

BPA içermez.

Ürünü Ayrıntılı İncele

4- Trixie Açık Kedi Tuvaleti

Trixie Açık Kedi TuvaletiTrixie Açık Kedi Tuvaleti, yüksek kenarlardan oluşan, kum sıçratmama özelliği ile kullanıcılardan tam not alan harika bir üründür.

Tuvaletin giriş bölümünde yer alan eşik sayesinde kedilerin patilerinden dışarı kum dökülmemesi desteklenmektedir.

Kedilerin ayağından çıkan kumun tuvalet içerisinde kalması sağlanır.

Trixie Kedi Tuvaleti, sahip olduğu yüksek kenarlar sayesinde kedilerin çişinin de dışarı çıkmasını engeller. Sert ve birinci kalite plastik malzemeden imal edilmiştir.

Tüm yaş evrelerindeki kediler için özel olarak tasarlanmış bir üründür.

Mavi, yeşil ve pembe olmak üzere üç farklı renk seçeneğinden oluşmaktadır.

Ürünü Ayrıntılı İncele

5- Aquael Comfy Cleo Easy Kedi Tuvaleti

Aquael Comfy Cleo Easy Açık Kedi Tuvaleti GriAquael Comfy Cleo Easy Kedi Tuvaleti ergonomik tasarıma ve gri renge sahip olan muhteşem bir kedi tuvaletidir. Hem şıklığı hem de konforu ile tüylü dostlarımıza sunulan bu ürün, yükseltilmiş kenarlara sahiptir.

Dışarı kum atan kediler için özel olarak tasarlanan bu tuvalet, yüksek kenarlar sayesinde kedilerin kumunun ve idrarının tuvalet dışarısına çıkması engellenir.

Aquael Comfy Cleo Easy Kedi Tuvaleti kenarlarında bulunan yükseltilmiş alan klipleri ile kolaylıkla çıkarılabilir.

Sahip olduğu kauçuk tabanı sayesinde kediniz tuvaletini yaparken tuvaletin kayması engellenmiş olur. Aynı zamanda dayanıklı bir sağlam bir malzemeden üretilmiştir.

Tüm yaştaki kedilerin kullanıma uygun tasarlanan kedi tuvaleti, kolayca temizlenebilir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

6- İmac Maddy Üstü Açılabilen Kapalı Kedi Tuvaleti

İmac Maddy Üstü Açılabilen Kapalı Kedi Tuvaleti Pembe 62x49.5x47.5 Cmİmac Maddy Üstü Açılabilen Kapalı Kedi Tuvaleti kedilerin tuvaletlerini daha konforlu ve kendilerini özel hissedebilecekleri bir alanda yapmalarını sağlayan tasarıma sahiptir.

Renkli seçenekleri ile kedinizin cinsiyetine ya da sevdiğiniz renge göre seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Katlanabilir kanatları mevcuttur.

Hızlı ve kolay temizlik için bu kanatları kolayca yukarı kaldırabilirsiniz.

İmac Maddy Üstü Açılabilen Kapalı Kedi Tuvaleti kedilerin tuvalet içerisine kolay girip çıkmasını sağlayan destek platformu vardır.

Genellikle büyük kedilerin kullanımı için uygundur. Çünkü biraz yüksek bir girişi vardır.

Sağlıklı kullanım için karbon filtresi mevcuttur.

Dilerseniz üzerini açık ya da kapalı olarak kullanabilirsiniz.

Ürünü Ayrıntılı İncele

7- Moderna Trendy Friends Jumbo Kapalı Kedi Tuvaleti

Moderna Trendy Friends Jumbo Kapalı Kedi TuvaletiModerna Trendy Friends Jumbo Kapalı Kedi Tuvaleti şeffaf plastik bir tasarımla üretilmiştir. Sert plastikten yapılmıştır. Hem dayanıklı hem de sağlıklı bir üründür.

Tuvalet seyahatler için de uygun olarak tasarlandığından taşıma kolu mevcuttur. Veteriner hekime ya da herhangi bir yere giderken kedinizin taşınması için tasarlanan bu tuvaleti güvenle kullanabilirsiniz.

Üzerindeki desenler çok çeşitlidir. Böylece farklı modeller arasında ihtiyacınıza ve zevkinize uygun modelleri tercih edebilirsiniz.

Moderna Trendy Friends Jumbo Kapalı Kedi Tuvaleti kedilerin rahatlığı ve ihtiyacı düşünülerek içi hava alabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Suya dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kolayca temizlenebilir.

Ön kapısı açılıp ve kapanır bir sistemle çalışır.

Güçlü taşıma kolu ve dayanıklı gövdesi ile satın alabileceğiniz bu kedi tuvaletini güvenle kullanabilirsiniz.

Ürünü Ayrıntılı İncele

8- İmac Zuma Çekmeceli Kedi Tuvaleti

İmac Zuma Çekmeceli Kapalı Kedi Tuvaletiİmac Zuma Çekmeceli Kedi Tuvaleti kumun çok daha kolay temizlenmesi adına büyük bir çekmeceye sahiptir. Modern ve geniş kedi tuvaleti, kullanışlı bir üründür. Kolayca temizlenebilir.

Kum haznesi ve küreği mevcuttur. 3 farklı tasarım rengine sahip bir üründür. Toksik olmayan, yüksek kaliteli polipropilenden üretilmiş bir kedi tuvaletidir.

İmac Zuma Çekmeceli Kedi Tuvaleti, kötü kokuların ortadan kaldırılmasını destekleyen kömür filtreye sahiptir.

Aynı zamanda kedi kumu poşetleri için de ayrı bir saklama bölümü vardır. Kirlenen kedi kumunu kolayca temizlemek için yalnızca çekmeceyi çekmeniz yeterli olacaktır.

Parçalar kolay temizlenebilir. Pratik taşıma kulpu sayesinde de rahat bir taşıma imkanı sağlar.

Yüksek girişi, kedilerin kumu dışarı taşımasını engeller. Bu yükseklik sebebiyle yavru kediler için uygun değildir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

Kedi Tuvaleti Çeşitleri Nelerdir?

Kedilerin ihtiyaçlarına ve boyutlarına uygun olarak tasarlanan kedi tuvaletleri piyasada pek çok çeşit ile sizlere sunuluyor. En çok tercih edilen kedi tuvaletlerinin başında açık kedi tuvaleti ve kapalı kedi tuvaleti geliyor. Açık kedi tuvaletleri, genellikle yavrulu dönemlerinde kullanılmaya başlanıyor.

Eğitim döneminin de kurtarıcılarındandır. Genellikle sert plastik malzemeden üretilirler.

Pek çok renk ve modele sahip olan tuvaletler, kolayca kum doldurmak, kumu temizlemek ve bir alanda saklamak konusunda avantajlı ürünlerdendir.

Kapalı kedi tuvaletleri, çoğunlukla yavruluk dönemini tamamlayan kediler için kullanılmaya başlanır. Çünkü belli bir yükseltileri bulunur. Bu da yavru kedilerin çıkmasını engelleyebilir. Açık tuvaletlerin aksine kumun çevreye yayılmasını daha fazla engeller.

Aynı zamanda mahremiyet alanlarını korumak isteyen kedi dostlarımız için de ideal bir yapıdadır. Kapaklı ya da kapaksız olarak da kullanılabilir.

Kokunun saklanması ve yok edilmesi için kullanılan filtreli tuvaletler çok seviliyor. Özellikle kapaklı ve filtreli kedi tuvaletleri, kokunun hapsedilmesi alanında en başarılı olan modellerin başında geliyor.

Düzenli olarak temizlenen kum, uzun süre kokusuz ve temiz kalabilir.

Kedi tuvaletlerinin en avantajlı seçeneklerinden bir tanesi de elekli kedi tuvaletidir. Elek, sağlam kumun aşağı bırakılması ve kaka ya da çişli kumun üstte kalmasını sağlar. Bu sayede kumun temizlenmesi de kolaylaşır. Kapalı ya da açık elekli kedi tuvaletleri mevcuttur.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretilen bir diğer kedi tuvalet çeşidi de otomatik kedi tuvaleti modelleridir. Yarı otomatik ya da tam otomatik şekilde üretilen bu tuvaletler, genellikle bir çekme koluna sahiptir.

Bu kol çekildiğinde atıklar elekten geçirilir ve alt hazneye boşaltılır. Bu sayede atıklardan tek bir kolla kurtulmak mümkündür. Bu ürünlerde kedi kumu kürekle alınmadan temizlenebilir.

İlginizi Çekebilir: Sağlık ve Vitamin Deposu En İyi 5 Kedi Maltı

Kedi Tuvaleti Ne Kadar Sıklıkla Temizlenmelidir?

Kedi kumu kabında bulunan atıklar günlük olarak kedi küreği yardımıyla temizlenmelidir. Günlük temizlenme hem kedilerin hijyenik ortamda tuvaletlerini yapmalarını destekler hem de tuvalet kabının kolay temizlenmesi sağlanır.

En Çok Tercih Edilen Kedi Tuvaleti Markaları Nelerdir?

En çok tercih edilen kedi tuvaleti markalarının başında İmac Zuma Çekmeceli Kedi Tuvaleti, Moderna Trendy Friends Jumbo Kapalı Kedi Tuvaleti, Aquael Comfy Cleo Açık Kedi Tuvaleti, Ferplast Litter Tray Açık Kedi Tuvaleti, İmac Duo Kürekli Açık Kedi Tuvaleti, Trixie Açık Kedi Tuvaleti, Aquael Comfy Cleo Easy Kedi Tuvaleti, İmac Maddy Üstü Açılabilen Kapalı Kedi Tuvaleti geliyor.

Kedi Tuvaleti Nereye Konulur?

Kedi tuvaleti mahremiyeti korumak adına çok göz önünde olmayan bir yere konulmalıdır. Ancak kedinin ihtiyaç dahilinde kolayca ulaşabileceği bir yerde olmasına da dikkat edilmesi gerekir.

Puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]