Ergonomik Tutuşa Sahip En İyi 6 Kedi Pire Tarağı

Ergonomik Tutuşa Sahip En İyi 6 Kedi Pire Tarağı

Yaşam alanlarımı severek paylaştığımız en yakın dostlarımız olan kedi ve köpekler için her türlü fedakarlığı yapmak bizim görevimiz olmalıdır. Çünkü onların yaşam kalitesinin uzun ömürlü olması ve sağlıkları bizlere bağlıdır. Ne kadar özenli ve doğru bakılırlarsa o kadar kaliteli bir yaşam sürerler.

Tüylü dostlarımızın yaşayacağı herhangi bir sorunun önüne geçmek için yeterli çözüm önerilerini araştırmak gerekir. Damak tatlarına uygun mamaları bulmak, hangi kum çeşidini istiyorsa tuvalet için onu almak, gerektiğinde vitamin takviyesi yapmak ya da pire için pire tarafı seçmek gibi ihtiyaçlarının doğru karşılanması önemlidir.

Kedilerde pirelenme sorunu maalesef meydana gelebilen bir sorundur. Kedi pire tarağı çeşitleri, dostlarımızın vücuduna gelen pirelerin oradan uzaklaştırılması için özenle üretilen bir üründür.

Pirelenme ve hastalanma gibi dönemlerde kedileri yakından takip ederek önlem almak gerekir. Pire tarakları özellikle özel bir solüsyon ile kullanıldığında çok daha etkili sonuçlar verebilir.

Sizler için piyasada yer alan en iyi pire tarakları modellerini araştırdık. Siz de kedinizin tüylerine uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Pati Sağlığını Destekleyen En İyi 8 Kedi Tırmalama Tahtası

1- Ferplast Gro Plastik Saplı Kedi Pire Tarağı

Ferplast Gro 5856 Plastik Saplı Metal Sık Dişli Kedi ve Köpek Pire TarağıFerplast Gro Plastik Saplı Kedi Pire Tarağı kediler ve köpekler için üretilen özel bir tasarıma sahiptir. Plastik bir sapı vardır. Tüy uzunluğu orta ve uzun olan dostlarımızı taramak için kullanılır.

Sahip olduğu sık dişleri sayesinde pirenin tüyler üzerinden atılmasını sağlar. Aynı zamanda tüylü dostunuzun cildini tahriş etmeyecek yuvarlak özel uçlu dişlere sahiptir.

Ferplast Gro Plastik Saplı Kedi Pire Tarağı tüy bakımını yapabileceğiniz konforlu ve pratik bir kullanım imkanı sunar.

Krom dişli bu tarak sayesinde seyahat döneminde bile pirelerden kolayca kurtulabileceğinizi unutmayın.

Hem portatif hem de kullanışlı olması sayesinde kedinizi bu sorundan kısa zamanda kurtarabilirsiniz.

Ürünü Ayrıntılı İncele

2- Trixie Çift Taraflı Kedi Pire Fırçası

Trixie Kedi ve Köpek Fırçası Çift TaraflıTrixie Çift Taraflı Kedi Pire Fırçası kısa ya da uzun, kıvırcık ya da düz tüyleri olan kediler için özenle üretilmiş bir fırçadır.

Çift taraflı olma özelliği oldukça avantajlıdır.

Sık dişlerin olduğu taraf sayesinde kedi ve köpeğinizi pire dönemlerinde tarayıp pirenin vücuttan uzaklaşmasını destekleyebilirsiniz.

Seyrek dişli taraf ile de günlük rutin tarama bakımlarınızı yapabilirsiniz.

Trixie Çift Taraflı Kedi Pire Fırçası kopan tüyleri kedinizin üzerinden masaj yaparak temizler.

Sık dişli taraf aynı zamanda oluşan tüy topaklaşmasını da daha etkili yapmak adına tasarlanmıştır.

Ergonomik sapı sayesinde hem ürünü kolayca kullanmanız sağlanır hem de boyutu ile her yere rahatlıkla götürebilirsiniz.

Ürünü Ayrıntılı İncele

3- Petpretty Kedi Pire Tarağı

Petpretty Kedi ve Köpekler için Silikon Saplı Tarama FırçasıPetpretty Kedi Pire Tarağı günlük kedi tarama bakımları için üretilen bir üründür. Tarama sırasında sahip olduğu sık dişler sayesinde kedinizin derisinin havalanması sağlanır.

Bu sayede deride ve kıl köklerinde enfeksiyon gelişmesi engellenmiş olur.

Sağındaki kaymaz bölüm sayesinde kolayca kavrayıp kediniz üzerinde kullanabilirsiniz.

Petpretty Kedi Pire Tarağı pirelenme döneminde size en büyük desteği verecek yardımcınız olmaya aday bir üründür.

Uç kısımları yuvarlak metal dişli taraktan oluşmaktadır.

Kedinizin cildine zarar vermeden tüylerden pirenin arındırılmasını sağlar.

Bu sırada ölü tüylerin de vücuttan atılmasına destek olabilirsiniz.

Ürünü Ayrıntılı İncele

4- Trixie Kedi Pire ve Toz Temizleme Tarağı

Trixie Köpek Pire ve Toz Temizleme TarağıTrixie Kedi Pire ve Toz Temizleme Tarağı gün içerisinde kedilerin kürkleri arasında biriken tozların arındırılması için tasarlanmıştır.

Sık dişleri sayesinde hem kedinizin tüyleri tozdan arındırılır hem de olası bir pirelenme durumunda pirelerin vücuttan özenle uzaklaştırılması sağlanır.

Düzenli kullanım için uygun bir üründür.

Trixie Kedi Pire ve Toz Temizleme Tarağı düzenli bakım yapılma sonrasında tüylü dostunuzun kürkü üzerindeki pireleri temizler ve dökülen tüyleri toplar.

Üstelik ergonomik yapısı ve boyutu ile de kolay bir kullanım özelliği taşır.

Kaliteli malzemelerden üretilen bir ürün olması ve dayanıklılığı, kullanıcılar tarafından bu ürünün sıklıkla kullanılmasını sağlar.

Ürünü Ayrıntılı İncele

5- Ferplast Gro Kalpli Sık Dişli Kedi Pire Tarağı

Ferplast Gro 5812 Kalpli Sık Dişli Kedi Pire TarağıFerplast Gro Kalpli Sık Dişli Kedi Pire Tarağı uzun ya da orta boy tüy uzunluğuna sahip olan kediniz için güvenle tercih edebileceğiniz bir üründür.

Özel olarak üretilen kalpli tarak sayesinde kedinizi rahatsız eden pireleri birkaç saniyede vücuttan uzaklaştırabilirsiniz.

Plastik gövdeye sahip tarak, kolay kavranır ve rahatlıkla kullanılabilir.

Ferplast Gro Kalpli Sık Dişli Kedi Pire Tarağı tüylü dostunuzun cildine rahatsızlık vermez ve asla tahriş etmez.

Bu amaçla yuvarlak çelik dişlerle üretilmiştir.

Pireyi mükemmel bir şekilde kavramak ve vücuttan uzaklaştırmak adına tasarlanmıştır. Kullanılmadığında kapatılıp, temizce muhafaza edilebilir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

6- Ferplast Gro Plastik Kedi Pire Tarağı

Ferplast Gro 5960 Plastik Saplı Kedi ve Köpek Tüy Toplama TarağıFerplast Gro Plastik Kedi Pire Tarağı kedilerin derisi üzerinde biriken ölü tüyleri çıkarmak, pireyi vücuttan uzaklaştırmak üzere tasarlanan bir üründür. Tırmığa benzer bir yapısı vardır.

Taramayı kolaylaştırmak için harika bir tutuş sağlar.

Kısa ve orta tüylü kediler için uygun bir üründür. Sık dişleri sayesinde pirenin kolayca atılması desteklenir.

Ferplast Gro Plastik Kedi Pire Tarağı orta boylu bir üründür. İhtiyaç dahilinde seyahat için de kolayca taşınabilir.

Yalnızca pire için değil, günlük tarama bakımlarında da kediler için kullanılabilir.

Düzenli kullanımda kedinizin dolaşımının hızlanmasını sağlar, tüylerinin bakımlı olmasını destekler.

Ürünü Ayrıntılı İncele

Kedi Pire Tarağı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedi pire tarağı satın alırken öncelikle kedinin tüylerinin uzunluğuna dikkat edilmesi gerekir. Çünkü kısa tüy ve uzun tüyler için farklı marka ve modelde pire tarakları üretilmektedir.

Uygunluk çok önemlidir. Doğru tarak seçildikten sonra yalnızca kedinizin tüylerini taramakla kalmazsınız aynı zamanda çok kısa zamanda kedinizin pirelerden kurtulmasına da destek olmuş olursunuz. Doğru pire tarakları ölü derileri ve tüyleri de alır, götürür.

Ergonomik tasarıma sahip olan ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Çünkü pire temizliği kolay kullanım ve dikkat gerektiren bir durumdur. Kolay tutuş sağlanan, sık dişleri olan uygun ürünler daha kullanışlıdır.

Özel tutma sapı sayesinde taramayı kolaylaştırır, kedinin canını yakmadan hem tüyleri hem de pireyi temizlemeyi sağlar.

Tarağın ince ve sık dişli olması dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Pire tarağının ince ve sık dişli olması yalnızca kedinizde bulunan pireyi yakalamakla kalmaz, aynı zamanda pire dışkılarını da temizler.

Bunun yanı sıra kir ve tozları da tarağın üzerine hapseder. Avuç içi, saplı, çift taraflı ya da eldiven şeklinde modeller kullanım için uygun olabilir.

İlginizi Çekebilir: Kedilerde Tüy Dökülmesi

Kedilerde Tüylerin Taranması Nasıl Olmalıdır?

Kediler gün içerisinde kendilerini yalayarak temizleseler de bu durum onların temizliği ve bakımı için yeterli değildir. Özellikle tüy yapısı uzun olan kedilerde tek başına yalanmayla temizlenme yeterli gelmez.

Mutlaka sizin desteğinize ihtiyaç duyarlar. Bu durumda alacağınız kedi temizleme fırçası ya da tarağı size yardımcı olacaktır. Belli bir rutin oluşturarak onları taramanız önemlidir.

Tüylü dostunuzun tüylerinin çıktığı yönde onu taramalısınız. Taranmaya alışık değillerse size itiraz edeceklerdir. Ancak küçük ödüllerle onu bu duruma alıştırmanız kolay olacaktır.

Kedilerin en çok sevilmekten hoşlandıkları bölge baş ve boyun olduğu için taramaya bu bölgelerden başlayabilirsiniz. Yavru, yetişkin ya da yaşlı, her dönemde her ırktan kedi mutlaka taranmaya ihtiyaç duyar.

Kediler için tarak her ne kadar düzenli kullanılsa da özellikle mevsim geçişleri kullanımının sık olması gereken bir dönemdir. Çünkü stresli olan bu dönemlerde tüyler daha sık dökülmektedir.

Tüy sağlığına katkıda bulunmak önemlidir. Taramak, onları sakinleştirir, dökülen tüylerin vücuttan atılmasını sağlar, pireleri vücuttan kolayca atar.

İlginizi Çekebilir: En İyi Kedi Maltları

Kedi Tarağı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kedilerin düzenli taranmasının pek çok faydası vardır. Öncelikle kedilerin vücutlarında biriken ölü tüylerin toplanması sağlanır. Taranmaya alışık olan, düzenli taranan kedilerin kan dolaşımları daha düzenli hale gelir.

Üzerindeki kopan tüylerin temizlenmesi ile kediniz kendisini çok rahat ve mutlu hisseder. Aynı zamanda düzenli tarama sayesinde tüyler çok daha parlak ve hacimli bir görünüm kazanır.

Kediler aslında tarandıklarında pek çok hastalıktan da direkt olarak korunmuş olur. Tarama sırasında derideki kalıntılar vücuttan uzaklaştırılır. Üzerindeki tozlar ve diğer yapışan zararlı maddeler de vücuttan kolayca atılır.

Kedilerin tüy yapısına dikkat edilerek bir tarama rutini oluşturulduğunda onun daha sağlıklı olması da kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Çünkü düzenli tarama sayesinde kedi stresten de uzaklaşır, böylece yaşam kalitesi yükselmiş olur.

Kedilerin aşıları tam değilse tüyleri arasında mantar ve parazitler yer alıyor olabilir. Bu da yalanma sırasında zararlı maddelerin ağız yoluyla vücuda geçmesine sebep olur.

Düzenli temizlik ile cilt yaraları engellenir, deride ve tüyde gizlenen parazit oluşumları engellenmiş olur. Kedinizi düzenli tarayarak onu hem psikolojik hem de fiziksel olarak destekleyebileceğinizi unutmayın.

Kediler İçin Pire İlacı Var mıdır?

Pirelenen bir kediniz varsa veteriner hekim kontrolünde bir ilaç tavsiyesi alabilir ve uygun koşullarda onu kediniz üzerinde uygulayabilirsiniz.

Kedilere Pire Nereden Gelir?

Sokağa çıkan bir kediniz varsa, dış ortamdan ya da diğer hayvanlardan pire kapabilirler. Pire, size ya da eşyalara yapışarak bile eve taşınabilir.

Tüy Bakımı Yapılmaması Zararlı mıdır?

Kedilerde düzenli tüy bakımı yapılmazsa tüylerin topaklanması, pirelerin vücuda yerleşmesi, deri hastalıklarının gözlemlenmesi gibi problemler meydana gelebilir. Hatta cansızlaşan ve aşırı dökülen tüyler ile karşılaşılabilir.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Comments are closed.