Bull Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Bull Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Çocuklarla iyi geçinen bir ırktır. Köpek eğitimi onun için çok önemlidir ve vaktin uygulanmalıdır. Diğer ev hayvanları ve kedilerle arkadaş olabilirler. Başka bir ırktan köpeğe sahip olanların bu ırktan köpek almalar mantıklı olmayacaktır. Diğer köpeklere karşı baskıcı ve hükmedici olmak isteyeceklerdir. Yalnız kalmayı sevmezler bunun sonucu saldırgan bir tavır olabilir yada yetersiz egzersiz yapztıklarında saldırgan olabilirler. Kendi özel farlı bir görüntüsü vardır ve güçlü bir köpektir.

Bull Terrier ırkından köpekler çok iyi bir Köpek Eğitimi alabilirlerse tüm insanlara ve hayvanlara karşı iyi niyetli yaklaşabilirler. Ailesine karşı her zaman sevgi ile bağlıdır. İtaatkar, korkusuz, çevik ve güçlü bir köpektir. Her zaman sahiplerini korumak isteyecektir.

İç güdüleri gereği her zaman çok saldırgan köpeklerdir. Bundan dolayı doğru bir köpek eğitimi almalıdır eğer köpek eğitimi süreci profesyonel insanlar tarafından uygulanırsa saldırganlık sorunu kalmaz. Pek çok ülkede tasmasız ve ağızlıksız dolaştırılması yasaktır.

Bull Terrierırkından köpeklerin insanlarla iletişim sorunu yoktur. Ama kuyruk ve kulaklarını çekiştirilmesinden nefret ederler. Köpeklerle nasıl iletişim kuracağını bilmeyen çocuklarla yalnız bırakılması doğru olmayacaktır.


Daha önce ele aldığımız Köpek Irklarını Tanıyın yazısını okumanızı öneriyoruz.


Bull Terrier Eğitimi

Bull Terrier Eğitimi
Bull Terrier Eğitimi

Vaktinde eğitim almaları çok önemlidir. Yaşları ilerledikçe zor eğitim alırlar. Köpek Eğitimi konusunda uzmanlarla çalışılmalıdır. Hızlı öğrenirler ama doğaları gereği çok fazla inatçı olabilirler. Köpek Eğitimi bu ırkta erken dönemlerde verilmesi uygundur. Köpek Eğitimi tüm ırklarda için geçerli olsa da Bull Terrier ırkından köpeklerde çok daha önemlidir. Çünkü bu ırklar yanlış olarak nitelendirilen davranışlar edinirse bu alışkanlıkları değiştirmek için çok daha fazla çaba sarf etmek gerekir. Bundan dolayı köpek eğitimi konusunda profesyonel tesisleri tercih etmelisiniz. İstanbul Köpek Eğitimi firması olarak bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Daha önce ele aldığımız İstanbul Köpek Eğitimi Fiyatları yazısını okumanızı öneriyoruz.


Bull Terrier Bakımı

Bull Terrier Bakımı
Bull Terrier Bakımı

Kulaklar ve gözleri düzenli olarak temizlenmelidir. Uyku için yumuşak ve rahat bir yer ona verilmelidir. Ömürleri ise 10-13 yılları arasında değişiklik gösterir. Tek seferde 7 taneye kadar yavru verebilir. Sağırlık bu ırkta görülebilir gerekli kontrolleri yapılmalıdır.  Bull Terrier'in kürk bakımı pek çok ırka göre daha kolaydır. Kürkü daha kısa tüylerden oluştuğu için kış dönemlerin üşüyebilir. Bundan dolayı kış aylarında onu sıcak tutmak için alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz. Bull Terrier hakkında altı çizilmesi gereken diğer bir konu ise çok enerjik bir köpek olduğu için egzersizleri asla ertelenmemelidir. Bu ırk köpekler genel olarak aşırı oburdur bundan ötürü uzman bir veteriner kontrolünde diyet programı hazırlanabilir.


Bull Terrier Nasıl Bir Köpektir

Bull Terrier Nasıl Bir Köpektir
Bull Terrier Nasıl Bir Köpektir

Mutlu bir aile köpeği olabilir, komik ve oyun severdir bunların yanında bebekler ve çocuklarla iyi anlaşması çoğu aile tarafından tercih sebebidir. İyi bir aile köpeği olması için kesinlikle Köpek Eğitimi almalıdır. İnatçılık içgüdüsel olarak bu ırklarda olan bir durumdur. Kavgacı olabilirler ama kavgayı çıkartan taraf olmazlar. Sahiplerini korumak isterler. Canlı, zeki ve korkusuz olan bu ırk çok güçlü olmasına rağmen bekçilik yapamaz ev ortamında yaşamalıdır.

Bull Terrier Egzersiz

Yeterli egzersiz yaptırıldığında çok eğlenceli ve  mutlu olan bu ırk tasma ipini pek sevmez o olmadan koşmaya ve rahat hareket etmeye bayılır. Apartmanlarda yaşayabilir ama kesinlikle Köpek Eğitimi almalıdır. Uzun yürüyüşler yaparken her zaman keyif alır.

Bull Terrier Apartmanda Yaşayabilir mi ?
Bull Terrier Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Bull Terrier Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Apartmanda yaşamaya uygun olabilir daha önce belirttiğimiz gibi köpek eğitimi almaları ve düzenli egzersiz yapmaları gerekir bunun için. Geniş bahçeleri çok severler. Sıcak mevsimlerin köpeğidir.

Bull Terrier Tüyleri
Bull Terrier Tüyleri

Bull Terrier Tüyleri

Yoğun ve kısa tüylere sahip olan Bull Terrier. Genele tüy renkleri beyazdır. Bazı lekelere ve parıltılara sahip olabilir. Bull Terrierler yılda iki kere tüy dökerler.

Bull Terrier Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Çok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinme Orta
Başka petlerle geçinme Orta
Çocuklarla anlaşma Orta
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği Yüksek

Daha önce ele aldığımız Bullmastiff Hakkında Bilgiler  yazısını okumanızı öneriyoruz ve Köpek Eğitimi ile alakalı destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.