Bull Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Bull Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Çocuklarla iyi geçinen bir ırktır. Köpek eğitimi onun için çok önemlidir ve vaktin uygulanmalıdır. Diğer ev hayvanları ve kedilerle arkadaş olabilirler. Başka bir ırktan köpeğe sahip olanların bu ırktan köpek almalar mantıklı olmayacaktır. Diğer köpeklere karşı baskıcı ve hükmedici olmak isteyeceklerdir. Yalnız kalmayı sevmezler bunun sonucu saldırgan bir tavır olabilir yada yetersiz egzersiz yapztıklarında saldırgan olabilirler. Kendi özel farlı bir görüntüsü vardır ve güçlü bir köpektir.

Köpek Irklarını Tanıyınyazısını okumanızı öneriyoruz.

Bull Terrier Eğitimi

Vaktinde eğitim almaları çok önemlidir. Yaşları ilerledikçe zor eğitim alırlar. Köpek eğitimi konusunda uzmanlarla çalışılmalıdır. Hızlı öğrenirler ama doğaları gereği çok fazla inatçı olabilirler. Köpek eğitimi bu ırkta erken dönemlerde verilmesi uygundur.

Bull Terrier Bakımı

Kulaklar ve gözleri düzenli olarak temizlenmelidir. Uyku için yumuşak ve rahat bir yer ona verilmelidir. Ömürleri ise 10-13 yılları arasında değişiklik gösterir. Tek seferde 7 taneye kadar yavru verebilir. Sağırlık bu ırkta görülebilir gerekli kontrolleri yapılmalıdır.

Bull Terrier Nasıl Bir Köpektir

Mutlu bir aile köpeği olabilir, komik ve oyun severdir bunların yanında bebekler ve çocuklarla iyi anlaşması çoğu aile tarafından tercih sebebidir. İyi bir aile köpeği olması için kesinlikle köpek eğitimi almalıdır. İnatçılık içgüdüsel olarak bu ırklarda olan bir durumdur. Kavgacı olabilirler ama kavgayı çıkartan taraf olmazlar. Sahiplerini korumak isterler. Canlı, zeki ve korkusuz olan bu ırk çok güçlü olmasına rağmen bekçilik yapamaz ev ortamında yaşamalıdır.

Bull Terrier Egzersiz

Yeterli egzersiz yaptırıldığında çok eğlenceli ve  mutlu olan bu ırk tasma ipini pek sevmez o olmadan koşmaya ve rahat hareket etmeye bayılır. Apartmanlarda yaşayabilir ama kesinlikle köpek eğitimi almalıdır. Uzun yürüyüşler yaparken her zaman keyif alır.

Bull Terrier Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Apartmanda yaşamaya uygun olabilir daha önce belirttiğimiz gibi köpek eğitimi almaları ve düzenli egzersiz yapmaları gerekir bunun için. Geniş bahçeleri çok severler. Sıcak mevsimlerin köpeğidir.

Bull Terrier Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Yoğun ve kısa tüylere sahip olan Bull Terrier. Genele tüy renkleri beyazdır. Bazı lekelere ve parıltılara sahip olabilir. Bull Terrierler yılda iki kere tüy dökerler.

Bull Terrier Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukÇok oyuncu
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeOrta
Çocuklarla anlaşmaOrta
Yabancılara davranışİyi
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiYüksek

Daha önce ele aldığımız Bullmastiff Hakkında Bilgiler  yazısını okumanızı öneriyoruz ve Köpek eğitimi ile alakalı destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek