İyi Bi Dost! Boxer Irkı Eğitimi ve Özellikleri

İyi Bi Dost! Boxer Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Boxer ırkı güzel görüntüsü, karakteri ve korumacı özelliği nedeniyle çok fazla talep gören bir ırktır. Çocuklar ve insanlarla iyi anlaşırlar ve iyi bir oyunculardır. Kendilerine özgü bir karakterleri vardır ve erken dönemlerde köpek eğitimine tabii tutulmaları sosyalleşmeleri konusunda yardımcı olacaktır. İyi bir koruma köpeğidir iç güdüleri onların sevdiği kişileri korumasında konusunda devamlı tetikler.

Boxer Köpeği Eğitimi

İtaat eğitimi komutlarını hızlı öğrenirler ama bazı durumlara karakterleri gereği fazlaca inatçı olurlar. İnsanların üzerine zıplamayı çok yaparlar bu konuda eğitim almalılardır. Köpek sporlarına uygun çevik bir köpektir. Ağır eğitim süreçlerini başarı ile atlatabilir. Köpek eğitimi konusunda her zaman uzmanlardan yardım almanız köpeğiniz ve sizin aranızda ki ilişkinin sağlıklı devamı için çok önemlidir. Köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Boxer Köpeği Bakımı

Bu ırk komik bulunabilir belki ama horlayabilen köpeklerdendir. Mide gazı ve salya akıtma durumları da söz konusu olabilir. Ortalama olarak 10 ila 12 yıl yaşarlar. Ölü tüylerinden arındırılmak için bazen tımarlanmalıdır. Bu ırkta beyaz renge rahip köpekler sağır olabilir. Genel olarak bakımız zor değildir.

Boxer Karakteri

Boxerlar yemek yemeyi çok sever aç kaldıklarında huysuz olabilirler. Genel olarak mutlu, heyecanlı, iyi bir dost olabilir ve içinde bulunduğu aileye çok bağlı olur. Oyuncu karakterlerinin altında çok gururlu bir köpek karakteri vardır. Top, frizbi  gibi yakalama oyunlarını oynamaktan keyif alırlar. Boxer köpek ırkını mutlu etmek zor değildir dolu bir mide ve onu seven bir aile onun her zaman mutlu olmasını sağlar o size her zaman iyi bir dost olmak için elinden geleni yapacaktır.

Boxer Köpeği Egzersizleri

Bu ırk yeterli seviyede hareket etmelidir aksi halde mutsuz ve stresli olabilir bu durumlarda çok sevdiği sahiplerinin bile kalbini kıracak hareketler sergilemekten çekinmez. Eğer günlük olarak koşu ve uzun yürüyüşler yapabilirse fiziksel ve ruhsal olarak sakin bir birliktelik geçirilebilecek bir ırktır. Oyunlar oynamayı sever ve ailesi ile vakit geçirmek onu mutlu edecek bir diğer aktivitedir. Apartman yaşamına adaptasyon sağlayabilirler ama enerjisini atacak kadar dışarıda vakit geçirmelidir.

Boxer Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Boxer ırkı tam bir dost hatta yeri gelince size küsebilecek bir ırk tabi ki siz onun gönlünü alana kadar. Sıcak ve soğuk havalar Boxer ırkı için tercih edilebilir değildir, ılıman ortamları severler. Apartmanda yaşayabilir mi? Evet yaşayabilir ama gereği kadar enerjisini dışarıda atması gerekir yoksa ev içerisinde çok enerjik ve şımarık olabilir.

Boxer Tüyleri

Kısa, parıltılı tüyleri olan bu ırk genel olarak kahve tonları, sarı, kırmızı tonlarında olmaktadırlar. Göğüs çevresi ve bacakları beyaz olabilir. Bazı dönemler az, bazı dönemler orta seviyede tüy dökerler. Ağız ve burun kısmını siyah bir maske kaplamaktadır.

Boxer Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukÇok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışİyi
Eğitebilirlikİyi
Koruma özelliğiİyi

Daha önce ele aldığımız Belgian Malinois Eğitimi ve Özellikleri  yazısını okuyabilir, köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek