İyi Bi Dost! Boxer Irkı Eğitimi ve Özellikleri

İyi Bi Dost! Boxer Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Boxer ırkı güzel görüntüsü, karakteri ve korumacı özelliği nedeniyle çok fazla talep gören bir ırktır. Çocuklar ve insanlarla iyi anlaşırlar ve iyi bir oyunculardır. Kendilerine özgü bir karakterleri vardır ve erken dönemlerde köpek eğitimine tabii tutulmaları sosyalleşmeleri konusunda yardımcı olacaktır.

İyi bir koruma köpeğidir iç güdüleri onların sevdiği kişileri korumasında konusunda devamlı tetikler.

Boxer Cinsi Köpek Bakımı ve Özellikleri
Boxer Cinsi Köpek Bakımı ve Özellikleri

Boxer Cinsi Köpek Bakımı ve Özellikleri

Boxer ırkından köpeklerin atalarının yapılan özel araştırmaların sonucunda Mastiff ırkından olan Alman Bullenbeisser ve Bulldog olduğu tahmin ediliyor. Görevleri her zaman avlarını daha hızlı yakalamak olan bu ırk oldukça başarılı bir avcıdır. Eski zaman çiftçileri tarafından çok fazla tercih edilen bu hayvan domuz, fare, tilki, kurt avlarında kullanılırdı.

Günümüzde ise özel karakter ve kendine özgü görünüşü sayesinde pek çok insan tarafından aile köpeği olarak tercih edilmektedir.


Daha önce ele aldığımız İstanbul Köpek Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz.


Büyük, güçlü, geniş kaslı yapısı ile etkileyici bir görüntüsü vardır. Boxer ırkından köpekler her zaman heyecan dolu özel köpeklerdir.

Çok enerjik oldukları için yaramazlıklar yapabilirler bunun önüne geçmek için ise mutlaka köpek eğitimi konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Her zaman yoğun egzersiz programlarına ihtiyaç duyar.

Zeki, korkusuz her zaman uyanık bir köpektir. Bahçeli evler, çiftlikler her zaman daha doğru bir yaşam alanı olmasına rağmen ev içinde yaşam sürebilir. Her zaman doğru bir Köpek Eğitimi, doğru bir sosyalleştirme ile uzun mutlu bir yaşama sahip olabilir.

Boxer Köpek Kişiliği
Boxer Köpek Kişiliği

Boxer Köpek Kişiliği

Enerjik, haylaz, oyuncu, bazen şımarık olarak tanımlanabilir. Boxer ırkından köpeklerin olgun bir köpek olması uzun sürecek olan köpeklerdir. Sevimli köpeğimizin her zaman mutlu mutlu oyunlar oynadığını görebilirsiniz.

Boxerların çok sadık, itaatkar bir köpek olduğunu bilinmektedir. Yüksek seviyede ki seslerden her zaman nefret ederler ve aşırı tepki verebilirler. Bazı durumlarda saldırgan olabilirler. Ama iyi bir köpek eğitimi ile tüm agresif yapısından arındırılabilir köpekler olduğunu unutmamanız gerekir. Hiperaktif  köpeklerden biridir oyunlar oynamaya bayılırlar.

Köpek eğitimi alması kolay ve çok gereklidir. Eğer bir Boxer ırkı köpeğiniz varsa mutlaka köpek eğitimi için bizimle iletişime geçin.

Boxer Köpeği Sağlık Durumu
Boxer Köpeği Sağlık Durumu

Boxer Köpeği Sağlık Durumu

Boxer ırkından köpeklerin düzenli ve sağlıklı beslenmesi, uygun bir yaşam alanında yaşamını sürmesi gibi önemli gereksinimleri gerçekleştirebilirseniz o zaman uzun yıllar sağlıklı bir biçimde yaşayabilirler.

Boxer köpeklerinin beslenmesi söz konusu olduğunda ise mutlaka dikkatli olunması gerekir çünkü bu ırk köpeklerin obur oldukları bilinir her zaman kaliteli mamalar verilmesi gerekir ayrıca veterinerler yardımı ile uygun bir diyet programı uygulanır.

Boxer köpeklerinin uygun yaşam şartları oluşturulması durumunda çok uzun bir yaşam sürebilmektedir.
Diğer pek çok köpek ırkında olduğu gibi bazı köpek hastalıklarına yatkınlardır bu konuda bilgilenmek için köpeklerde en sık görülen hastalıklar isimli yazıyı okumanızı öneriyoruz.

Bu ırk köpeklerin sağlığı için her zaman köpekler için kişisel bakım uygulamaların özen gösterin, beslenme ve rutin egzersizleri de çok önemlidir.

Boxer Köpeği Eğitimi

İtaat eğitimi komutlarını hızlı öğrenirler ama bazı durumlara karakterleri gereği fazlaca inatçı olurlar. İnsanların üzerine zıplamayı çok yaparlar bu konuda eğitim almalılardır. Köpek sporlarına uygun çevik bir köpektir. Ağır eğitim süreçlerini başarı ile atlatabilir. Köpek Eğitimi konusunda her zaman uzmanlardan yardım almanız köpeğiniz ve sizin aranızda ki ilişkinin sağlıklı devamı için çok önemlidir. İstanbul Köpek Eğitimi firması olarak bu güne kadar pek ırka köpek eğitimi hizmeti sunduk ve en çok eğitim sunduğumuz ırkların başında Boxer ırkları da gelmektedir.

Köpek Eğitimi konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçmenizi öneriyoruz...

Boxer Köpeği Bakımı

Bu ırk komik bulunabilir belki ama horlayabilen köpeklerdendir. Mide gazı ve salya akıtma durumları da söz konusu olabilir. Ortalama olarak 10 ila 12 yıl yaşarlar. Ölü tüylerinden arındırılmak için bazen tımarlanmalıdır. Bu ırkta beyaz renge rahip köpekler sağır olabilir. Genel olarak bakımız zor değildir.

Boxer Karakteri

Boxerlar yemek yemeyi çok sever aç kaldıklarında huysuz olabilirler. Genel olarak mutlu, heyecanlı, iyi bir dost olabilir ve içinde bulunduğu aileye çok bağlı olur. Oyuncu karakterlerinin altında çok gururlu bir köpek karakteri vardır. Top, frizbi  gibi yakalama oyunlarını oynamaktan keyif alırlar. Boxer köpek ırkını mutlu etmek zor değildir dolu bir mide ve onu seven bir aile onun her zaman mutlu olmasını sağlar o size her zaman iyi bir dost olmak için elinden geleni yapacaktır.

Ailenin tek köpeği olarak beslenebileceği gibi farklı ırktan ya da aynı ırktan bir köpekle'de iyi bir uyum içinde yaşam sürebilir. Sağlığı için düzenli olarak uzman bir veteriner hekime kontrol ettirilmesi gerekir.

Köpek eğitimi konusunda temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi gibi özel eğitimleri mutlaka alması gerekir. Mutlu bir birliktelik için köpeklere uygulanan sosyalleştirme eğitimlerine mutlaka katılması gerekir eğer yanınıza küçükken geldi ise tüm ortamlara küçüklük dönemlerinde alıştırın.

Sokak, park, otobüs, kamyon, kedi, farklı köpekler gibi tüm karşılaşabileceği tüm şeylerle küçüklük döneminde karşılaşması gelecek dönemin daha rahat olmasını sağlar. Hizmetlerimiz ve köpek eğitimi, yetiştiriciliği ile alakalı tüm sorularınızın cevabını bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Boxer Köpeği Egzersizleri

Bu ırk yeterli seviyede hareket etmelidir aksi halde mutsuz ve stresli olabilir bu durumlarda çok sevdiği sahiplerinin bile kalbini kıracak hareketler sergilemekten çekinmez. Eğer günlük olarak koşu ve uzun yürüyüşler yapabilirse fiziksel ve ruhsal olarak sakin bir birliktelik geçirilebilecek bir ırktır.

Oyunlar oynamayı sever ve ailesi ile vakit geçirmek onu mutlu edecek bir diğer aktivitedir. Apartman yaşamına adaptasyon sağlayabilirler ama enerjisini atacak kadar dışarıda vakit geçirmelidir.

Popüler Yazı => Köpek sahiplenmeden önce ırkları tanıyın
Popüler Yazı => Köpekleriniz için farklı isim önerileri 

Boxer Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Boxer ırkı tam bir dost hatta yeri gelince size küsebilecek bir ırk tabi ki siz onun gönlünü alana kadar. Sıcak ve soğuk havalar Boxer ırkı için tercih edilebilir değildir, ılıman ortamları severler. Apartmanda yaşayabilir mi? Evet yaşayabilir ama gereği kadar enerjisini dışarıda atması gerekir yoksa ev içerisinde çok enerjik ve şımarık olabilir.

Boxer Tüyleri

Kısa, parıltılı tüyleri olan bu ırk genel olarak kahve tonları, sarı, kırmızı tonlarında olmaktadırlar. Göğüs çevresi ve bacakları beyaz olabilir. Bazı dönemler az, bazı dönemler orta seviyede tüy dökerler. Ağız ve burun kısmını siyah bir maske kaplamaktadır.

Daha önce ele aldığımız Polis Köpeği! Belgian Malinois Eğitimi ve Özellikler isimli yazıyı mutlaka okuyun

Boxer Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Çok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik İyi
Koruma özelliği İyi

Daha önce ele aldığımız Belgian Malinois Eğitimi ve Özellikleri  yazısını okuyabilir, Köpek Eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.