Bloodhound Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Bloodhound Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Bloodhound ırkına dahil köpekler genelde çocuklarla iyi anlaşır ancak kulakları hassas olduğu için çocukların kulaklarını çekmesini engellemelisiniz bu yüzden çocuklar yanında iken gözlem altında tutmakta fayda olacaktır. Arkadaş canlısı olan bu ırk diğer köpekler ve yeni tanıştığı inşalara sıcak yaklaşım gösterirler. Evde sakin ve durgun olabilirken dışarıda bir o kadar aktif ve hareketli olacaktır. İz sürme konusunda çok başarılı bir ırk olan Bloodhound ırkı güçlü bir boyuna ve bir o kadar güçlü sırta sahiptir. Sarkık bir surata, geniş kulaklara ve bazen canlı bazense baygın gözlere sahiptir.

Daha önce ele aldığımız köpek isimleri isimli yazısını okuyabilirsiniz.

Bloodhound Eğitimi

İnatçı içgüdüleri olduğundan eğitim konusunda sabırlı olmakta fayda olacaktır. Sahibini yada lideri olarak belirlediği insanı memnun etme konusunda fazlaca hevesli olan bu köpek için ses tonu önem arz etmektedir. Komutları verirken dikkatli ve cesaret verici bir ton kullanmanız önerilir. Bloodhound eğitimi de diğer köpek eğitimleri gibi dikkatli uygulanmalıdır. Bir köpek eğitim uzmanından destek almanızı her zaman öneririz. Köpek eğitimleri hakkında her türlü  konu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bloodhound Bakımı

Tüyleri düzenli tımarlamak parlak ve güzel bir kürke sahip olmasını sağlar. Kulakları geniş olduğu için sürekli temizlenmelidir aksi halde kulak enfeksiyon riski taşır. Gerektiğinde yıkanma ihtiyacı doğar. Obur bir ırktır kontrollü bir diyeti olmalıdır. Egzersizle aksatılmamalıdır.

Bloodhound Karakteri

Oyuncu yapısının altında olgun ve ciddi karakterli bir köpek olan Bloodhound bazen kibar olabilir bazense inatçılığı tutabilir. Genel olarak az sesli olan Bloodhound havladığında çok gürültülü olacaktır. İz sürme ve avcılık oyunlarından keyif alacaktır.

Bloodhound Tüyleri

Tüylerinin tamamı kısa ve sert yapıdadır ve pürüzsüz olmasıyla dikkat çeker. Tüm bedende ki kıllar aynı seviyede ve genelde kırmızı, siyah, ciğer rengi olur. Eski dönemlerde beyaz rengine de rastlanma ihtimali varmış.

Bloodhound Yürüyüş ve Egzersiz

Aslında tembel olarak bilinen bu hayvan saatlerce iz sürebilir ve kilometrelerce yürüyebilir. Düzenli olarak egzersiz yapması kilo kontrolü ve ruhsal sağlık için fazlaca önemlidir. Av oyunları ile patikalarda yürümekten inanılmaz keyif alır.

Bloodhound Apartmanda Yaşayabilir mi?

Yeterli seviyede egzersiz şansı bulan Bloodhound ırkından köpekler apartman hayatına uyum gösterebilirler. Ama bahçeli bir ortamda yaşamak ve oyunlar oynamak onları mutlu eden faktörlerdendir.

Bloodhound Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıYüksek
OyunculukÇok iyi
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışOrta
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiOrta

Daha önce ele aldığımız Border Terrier Hakkında Bilgiler  yazısını okumanızı öneriyoruz ve Köpek eğitimi ile alakalı destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek