fbpx
Amerikan Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri

Amerikan Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri

Amerikan Cocker Spaniel uzun sarkık kulakları ile pek çok hayvan severin tercih ettiği bir köpek türüdür. Erken dönemlerde köpek eğitimine tabii tutulması gelecek yıllarda sağlıklı yaşaması için önemlidir ve bu şekilde havlama ve agresif davranışlarının önüne geçmektedir. Sırt kısmı kısadır ve kemikli bir yapıya sahiptir. Diğer ev hayvanları ve köpeklerle iyi anlaşır erken dönemlerde sosyalleştirilirse eğer çocuklarla iyi geçinir.


İlgili Yazı! İstanbul Köpek Eğitimi sayfasını ziyaret ederek köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz…


Amerikan Cocker Spaniel Eğitimi

Amerikan Cocker Spaniel cinsi öğrenmeye heveslidir. Bu tür köpeklerde evcilleştirme zor olabilir bundan dolayı köpek eğitim süreçleri devamlı olarak uzman köpek eğiticiler gözetiminde ilerlemelidir. Köpek eğitimi bilinçsiz insanlar tarafından uygulanınca köpeğinizde davranış bozuklukları meydana gelebilir. Özellike Amarikan Cocker’in eğitimini uzman köpek eğiticilerin uygulaması gerekir. Köpek eğitimleri hakkında tüm merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerikan Cocker Spaniel Bakımı

Türlü bir yapıya sahip olduğu için Amerikan Cocker bakımı çok önemlidir. Günlük olarak taranmalı ve fırçalanmalıdır. Yılın bazı dönemlerinde ölü tüylerinden profesyonel olarak arındırılmalıdır. Kulak ve göz enfeksiyonlarına karşı dikkat edilmelidir. Amerikan Cocker’ın  sık sık kulak ve göz bakımı yapılmalıdır. Bunların haricinde tırnakları düzenli olarak pet kuaförleri ve veterinerler tarafından kesilmesi gerekmektedir.

Amerikan Cocker Sağlık Durumu

Amerikan Cocker Spaniel
Amerikan Cocker Spaniel

Bu köpek türü ona uygun şartlar sağlandığında sahibiyle uzun bir ömür geçirebilir. Her zaman kaliteli mama ve sağlıklı besinler almalıdır. Amerikan Cocker’in ortalama yaşam süresi 12 ve 15 yıl arasındadır.

Köpeğinizle uzun soluklu bir beraberlik için mutlaka bakımlarını ve köpek eğitimlerini aksatmamanız gerekir. Rutin egzersizleri, beslenme ve temizlikleri gibi önemli faktörleri göz ardı etmemeniz köpeğinizin ömrünü artıracak unsurlar olabilir.

Amerikan Cocker Apartman İçin Uygun Mudur ?

Gerekli köpek eğitimi süreçlerini başarı ile geçiren her Amerikan Cocker apartmanda yaşayabilir ancak bahçe gibi geniş düzlüğe yakın ortamlarda daha mutlu olacaktır.

Amerikan Cocker Spaniel  ve Egzersiz

Amerikan Cocker günlük enerjisini mutlaka atması gerekir. Minimum günde 2 kere yürüyüş yada imkanlar dahilinde ise geniş bir bahçede oyun oynaması sağlanabilir. Bu köpek türü yüzmeyi çok sevmektedir.

Amerikan Cocker Spaniel Tüy Yapısı

Beyaz, siyah ve krem renkleri yaygındır. Orta seviyede uzunluğa sahip düz tüyleri vardır.

Amerikan Cocker Spaniel Özellikleri

 • Köpek Eğitimi doğru uygulanırsa komutları hızlı öğrenir.
 • Bazı tahıl ürünleri, toz ve polene karşı alerjisi olabilir.
 • Uyumlu ve sessiz bir köpektir
 • Onun için uygun şartlar sağlanırsa 15 yıl ömürleri olabilir.
 • Tüy bakımları çok önemlidir. Uzun ve dikkat çekici tüylere sahiptir.
 • Ortalama bir Cocker 15 kg ağırlığındadır.
 • Oyuncu bir karakteri vardır ve enerjiktir.
 • Çocuklar ve diğer petlerle iyi anlaşır.
 • Günlük olarak ilgi ve oyun vakitleri gerektirir.
 • Duygusal ve sahiplenicidir.
 • Sadece ev köpeği değil aynı zaman da iyi bir avcıdır.

Amerikan Cocker Spaniel Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukOrta
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışİyi
Eğitebilirlikİyi
Koruma özelliğiDüşük

 

Daha önce ele aldığımız Amerikan Bulldog  yazısını okuyabilir, köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek