Cocker Spaniel

Amerikan Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri

Amerikan Cocker Spaniel uzun sarkık kulakları ile pek çok hayvan severin tercih ettiği bir köpek türüdür. Erken dönemlerde köpek eğitimine tabii tutulması gelecek yıllarda sağlıklı yaşaması için önemlidir ve bu şekilde havlama ve agresif davranışlarının önüne geçmektedir.

Sırt kısmı kısadır ve kemikli bir yapıya sahiptir. Diğer ev hayvanları ve köpeklerle iyi anlaşır erken dönemlerde sosyalleştirilirse eğer çocuklarla iyi geçinir. Amerikan Cocker ırkından köpekler için köpek eğitimi çok önemlidir.

Çünkü köpek eğitimi alan Amerikan Cocker Spaniel ırkından köpekler ailelerinin sosyal yaşamların çok kolay adapte olabilmektedir.

Karakter olarak çok yumuşak ve nazik olan Amerikan Cocker Spaniel köpeklerinin kendine özgün görünüşleri sayesine pek çok severi vardır. Ailesi ile beraber olmaktan çok fazla keyif alır özellikle ailesi ile yürüş yapmayı çok seven bir köpektir.

Psikolojik olarak çok hassas olan bu ırkın uzun saatler yalnız kalması çok mümkün değildir. Bu köpeği sahiplenmek herkes için büyük sorumlulukları beraberinde getirecektir. Kendine özgü avlanma yöntemleri geliştirir küçük oyuncaklarını saklayarak onları avlama oyunları oynayabilir.

Amerikan Cocker Spaniel
Amerikan Cocker Spaniel

Amerikan Cocker Spaniel Eğitimi
Amerikan Cocker Spaniel Eğitimi

Amerikan Cocker Spaniel Eğitimi

Amerikan Cocker Spaniel cinsi öğrenmeye heveslidir. Bu tür köpeklerde evcilleştirme zor olabilir bundan dolayı köpek eğitim süreçleri devamlı olarak uzman köpek eğiticiler gözetiminde ilerlemelidir.

Köpek Eğitimi bilinçsiz insanlar tarafından uygulanınca köpeğinizde davranış bozuklukları meydana gelebilir. Özellike Amarikan Cocker’in eğitimini uzman köpek eğiticilerin uygulaması gerekir.

Köpek eğitimi aslında köpeğinizi teslim aldığınız andan itibaren başlamalıdır. Köpeğinize sizin lider olduğunuzu fark ettirmelisiniz. Ancak liderliğiniz fark ettirmek için onun hassas olan psikolojisini etkilememelisiniz. Köpek eğitimleri hakkında tüm merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerikan Cocker İtaat Eğitimi
Amerikan Cocker İtaat Eğitimi

Amerikan Cocker İtaat Eğitimi

Amerikan Cocker ırkı köpekler pek çok eğitim türünde üstün başarı elde etmektedir. İtaat eğitimlerinde de üstün başarılı köpeklerdir. İtaat eğitimlerinin asıl amacı köpeklerin sahiplerinin sözünden çıkmadan huzurlu bir biçimde yaşamlarını sürdürmeleridir. Bu ırk köpekler çok meraklı ve iyi bir koku alıcı olduklarından dolayı ev dışarısında ilgilerini çeken kokuları takip ederek kaybolma riskleri vardır. İtaat eğitimleri iki aşamadan oluşmaktadır birinci aşama temel itaat eğitimi ve ikinci aşama ise ileri itaat eğitimidir..

Amerikan Cocker

Amerikan Cocker Temel İtaat Eğitimi

İtaat eğitiminin birinci aşaması olan temel itaat eğitiminde öncelik olarak köpeğin varsa eğer olumsuz davranışları arındırılır. Daha sonrasında köpeğe komut eğitimleri verilir. Bu komutlar; Takip Komutu (Sol tarafınızda çekiştirmeden yürür) Otur Komutu, Otur Bekle Komutu, Yat Bekle Komutu, Yat Komutu, Hayır Komutu, Aferin Komutu, Gel Komutu gibi komutlardır. Eğer temel itaat eğimi hakkında ayrıntılı olarak bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da temel itaat eğitimi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Amerikan Cocker İleri İtaat Eğitimi
Amerikan Cocker İleri İtaat Eğitimi

Amerikan Cocker İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitiminde öncelik olarak beklenti, temel itaat eğitiminden başarılı bir şekilde köpeğin mezun olması gerekir. Eğer gerekli koşullar sağlanırsa köpek ileri itaat eğitimi alabilir. Eğer ileri itaat eğimi hakkında ayrıntılı olarak bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da İleri itaat eğitimi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Amerikan Cocker Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar İle İletişimi
Amerikan Cocker Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar İle İletişimi

Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar İle İletişimi

Amerikan Cocker ırkından köpeklerin neden bu kadar popüler olduğunu anlamamızın tek yolu onunla bir gün geçirmek olacaktır. Çok eğlenceli ve iyi niyetli bir köpektir. Sıcak bir şekilde insanlara yaklaşan Amerikan Cocker eşsiz bir dost olacaktır.

Çocuklar ve bebekler için iyi bir arkadaş olabilen Amerikan Cocker ırkından köpeklerin çok küçük çocuklarla yalnız kalmaması önerilir, çünkü küçük çocuklar bu tüylü köpeğin tüylerini çekiştirebilir. Bununla birlikte Amerikan Cocker ırkından köpekler pek çok hayvanla sıcak ilişkiler kurabilir. Kedilerle anlaşabilen köpeklerdendir.

En favori arkadaşları ise küçük evcil hayvanlar ve küçük kedilerdir. Eğer bir Amerikan Cocker ırkından köpek sahibi olacaksınız çok iyi bir dost edineceğinizin farkında olmalısınız.

Amerikan Cocker Spaniel Bakımı
Amerikan Cocker Spaniel Bakımı

Amerikan Cocker Spaniel Bakımı

Türlü bir yapıya sahip olduğu için Amerikan Cocker bakımı çok önemlidir. Günlük olarak taranmalı ve fırçalanmalıdır. Yılın bazı dönemlerinde ölü tüylerinden profesyonel olarak arındırılmalıdır.

Kulak ve göz enfeksiyonlarına karşı dikkat edilmelidir. Amerikan Cocker’ın  sık sık kulak ve göz bakımı yapılmalıdır. Bunların haricinde tırnakları düzenli olarak pet kuaförleri ve veterinerler tarafından kesilmesi gerekmektedir.

Amerikan Cocker Sağlık Durumu
Amerikan Cocker Sağlık Durumu

Amerikan Cocker Sağlık Durumu

Bu köpek türü ona uygun şartlar sağlandığında sahibiyle uzun bir ömür geçirebilir. Her zaman kaliteli mama ve sağlıklı besinler almalıdır. Amerikan Cocker’in ortalama yaşam süresi 12 ve 15 yıl arasındadır.

Köpeğinizle uzun soluklu bir beraberlik için mutlaka bakımlarını ve köpek eğitimlerini aksatmamanız gerekir. Rutin egzersizleri, beslenme ve temizlikleri gibi önemli faktörleri göz ardı etmemeniz köpeğinizin ömrünü artıracak unsurlar olabilir.

Amerikan Cocker Apartman İçin Uygun Mudur ?

Gerekli Köpek Eğitimi süreçlerini başarı ile geçiren her Amerikan Cocker apartmanda yaşayabilir ancak bahçe gibi geniş düzlüğe yakın ortamlarda daha mutlu olacaktır.

Amerikan Cocker Spaniel  ve Egzersiz

Amerikan Cocker günlük enerjisini mutlaka atması gerekir. Minimum günde 2 kere yürüyüş yada imkanlar dahilinde ise geniş bir bahçede oyun oynaması sağlanabilir. Bu köpek türü yüzmeyi çok sevmektedir. Atletik bir köpektir.Köpek eğitimi konusunda enerjik olması nedeniyle çok verim alınabilir.

Amerikan Cocker Spaniel Tüy Yapısı

Beyaz, siyah ve krem renkleri yaygındır. Orta seviyede uzunluğa sahip düz tüyleri vardır.

Amerikan Cocker Özellikleri

 • Köpek Eğitimi doğru uygulanırsa komutları hızlı öğrenir.
 • Bazı tahıl ürünleri, toz ve polene karşı alerjisi olabilir.
 • Uyumlu ve sessiz bir köpektir
 • Onun için uygun şartlar sağlanırsa 15 yıl ömürleri olabilir.
 • Tüy bakımları çok önemlidir. Uzun ve dikkat çekici tüylere sahiptir.
 • Ortalama bir Cocker 15 kg ağırlığındadır.
 • Oyuncu bir karakteri vardır ve enerjiktir.
 • Çocuklar ve diğer petlerle iyi anlaşır.
 • Günlük olarak ilgi ve oyun vakitleri gerektirir.
 • Duygusal ve sahiplenicidir.
 • Sadece ev köpeği değil aynı zaman da iyi bir avcıdır.
Amerikan Cocker Spaniel Karakter Özellikleri
Amerikan Cocker Spaniel Karakter Özellikleri

Amerikan Cocker Spaniel Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Orta
Başka köpeklerle geçinme Orta
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik İyi
Koruma özelliği Düşük

Daha önce ele aldığımız Amerikan Bulldog  yazısını okuyabilir, Köpek Eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 8 Ortalama: 4.3]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.