Toy Poodle Cinsi Köpek Fiyatları

Yavru Toy Poodle Fiyatları Güncel 2024

Toy poodle cinsi köpekler, diğer ırklara bakıldığında pelüş oyuncak gibi duran bir cinstir. Kısa boyları, orta boylu kıvırcık tüyleri ve küçük suratları ile her yaşlarında yavru bir köpek olduğu düşünülebilir.

Bireysel ya da aile yaşantısına çok çabuk uyum sağlayan Poodle cinsinin en küçük yapılı üyesi olan toy Poodlelar, çok iyi arkadaşlık edebilecek canlılardır. Küçük ırk köpekler içerisinde en çok tercih edilen cins olan toy Poodle hakkında güncel bilgileri sizler için derledik.

Toy Poodle Cinsi Köpek Fiyatları

Özellikle aileler ve apartman dairelerinde yaşayan kişiler tarafından tercihe dilen küçük ırk köpekler arasında yer alan toy poodle, küçük ırk köpek sahibi olmak isteyenlerin öncelikli tercihi haline gelmiştir. Ülkemizdeki satışlarında fiyat farklılıkları gösterse de, ortalama toy Poodle sahiplenme fiyatları şöyledir.

Toy poodle fiyatları, saf kanlık durumu, sağlık durumu, cinsiyeti ve yaşı gibi özelliklere göre değişkenlik gösterse de Türkiye’de satış fiyatı 28.000 bin lira ile 48.000 lira arasında yer alır.

İncelemelerimiz doğrultusunda 2023-2024 Toy Poodle Cinsi Köpek Fiyatları ortalama yavru fiyatları 16,000 TL ile 38,000 TL ( 554 USD ) aralığındadır.

Şehirlere göre, satış yerlerine ve çoğalma yerlerine göre bu fiyatlar değişiklik gösterebilir.

TOY POODLE SATIN ALMAK İÇİN ,90 532 458 05 52 iletişime geçebilirsiniz.

Dünya Genelinde Toy Poodle Cinsi Köpek Fiyatları

Uyumluluğu ve zekası sayesinde Türkiye’de olduğu kadar diğer ülkelerde de rağbet gören toy Poodle fiyatları, ülkelere göre farklılık gösterir. Amerika’da, yine değişik faktörlere bağlı olarak yapılan fiyatlandırmalar 900 dolar ile 3000 dolar arasında değişir.

Avrupa ülkelerinde ise 800 Euro ile 2500 Euro arasında değişen fiyatlarla sahiplerine ulaşıyor.

TOY POODLE SAHİPLENMEK İÇİN ,90 532 458 05 52 iletişime geçebilirsiniz.

Toy Poodle Cinsi Köpeklerin Karakteristik Özellikleri

Toy Poodlelar göründüğü kadar naif ve kırılgan hayvanlardır. Her köpek duygusaldır fakat toy Poodlelar yüksek sesle hitap edildiğinde dahi alınabilirler. Zeka bakımından da pek çık ırk köpekten daha gelişmiş bir zekaya sahiptir.

Öğrenme becerileri ve uygulama becerileri yüksektir. Genelde şov dünyasında tercih edilirler. Orta düzeyde enerjik yapıları olmasına rağmen üst düzeyde oyuncudurlar. Oyun arkadaşlarını genelde sahipleri olarak seçebilirler.

İtaat kar ve kurallara karşı uyumlu bir köpek cinsidir. Aile ve ev yaşantısına çok çabuk uyum sağlayabilir ve ev içinde problem çıkarmadan yaşayabilir. Özellikle çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Çocuklarla oyun oynarken kendilerini rahat ve özgür hissederler

Yabancılara karşı da yumuşak yaklaşımları sebebiyle aile hayatında da dış dünyada da problemsiz şekilde size arkadaşlık edebilir. Bütün bunların yanında zekasıyla, dünyadaki en zeki köpekler sıralamasına da girmiştir.

TOY POODLE SATIN ALMAK İÇİN ,90 532 458 05 52 iletişime geçebilirsiniz.

Toy poodle fiyatları

Toy poodle fiyatları genellikle yüksektir, çünkü bu ırk küçük boyutlu, akıllı ve sevimli olduğu için popülerdir. Kaliteli bir soya sahip, sağlıklı ve iyi bakılmış bir toy poodle'ın maliyeti daha yüksek olabilir. Ayrıca, ünlü soyları ve belirli renk kombinasyonları da fiyatı etkileyebilir.

Toy poodle almadan önce, güvenilir bir yetiştiriciden alışveriş yapmanız ve köpeğin sağlık durumu, aşıları ve genel bakımı hakkında bilgi edinmeniz önemlidir. Evcil hayvan alımı sırasında dikkatli ve sorumlu bir yaklaşım benimsemek, hem köpeğin hem de sahibinin mutluluğunu artırabilir.

Toy Poodle Cinsi Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

Poodle cinsi genel olarak toy poodlerdan daha iri olsa da, kendi cins geçmişine göre daha ufak yapılı ve çok daha sakin hayvanlardır. Yaşam süreleri yaklaşık 13-18 yıl arasındadır. Genellikle şov dünyasında kullanılır. Zekası ve anlama kabiliyeti ile birlikte küçük yapısı sayesinde zaman içerisinde şov dünyasının vazgeçilmez üyesi haline gelmiştir. Boyları genellikle 23-28 cm arasında değişkenlik gösterebilir. Genç bir toy poodle, ortalama 2-3,5 kilogram ağırlığa sahip olurlar.

Toy Poodle Cinsi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Poodle, Alman asıllı bir köpek olduğu kabul edilir. Bunun yanında, Fransa’da da çokça rağbet görerek Fransa’nın milli köpeği kabul edilmiştir. Bu yüzden aslının Almanya mı Fransa mı olduğu zaman zaman tartışma konusu olur.

Eğer bir toy Poodle sahiplendiyseniz, yeni evine geldikten sonra kısa bir süre içinde temel eğitimleri vermeniz gerekir. Yoksa baskın yapısıyla ailenin alfası olmayı deneyecektir. Sonrasında itaatini sağlamak için zorluklar yaşayabilirsiniz.

Zeki bir cins olduğu için temel itaat eğitimlerin verilmesi şarttır. Eğitim verilmediği takdirde kendi haline bırakılan toy poddlelarda davranış bozuklukları görülebilir.

Yoğun ve kıvırcık tüyleri için günlük bakım gerekir. Dikkat edilmediği takdirde tüy dökülmeleri artış gösterebilir. İlerleyen zamanda cilt problemleri dahi yaratabilir.

Diğer küçük ırk köpeklere nazaran daha oyuncu ve daha hareketli bir köpektir. Günlük egzersiz ihtiyaçları düşük seviyede olduğu için, günlük oynanan oyunlarla birlikte egzersiz ihtiyacı karşılanabilir.

Yavru TOY POODLE SATIN ALMAK İÇİN ,90 532 458 05 52

Toy Poodle Cinsinin Belirgin Özellikleri

Boyu 23-28 cm.
Kilosu: 2-3,5 kg.
Yaşam süresi: 13-18 yıl
Renkleri:  Siyah, beyaz, krem rengi, gri, açık kahverengi, kahverengi, gümüş rengi
Zeka Düzeyi: Yüksek
Tüy Boyu Orta
tüy dökme Düşük-orta

Toy Poodle Cinsi Köpekler Nasıl Beslenmeli?

Beslenme düzeninin saatli şekilde ve belirli öğünler şeklinde olması gerekir. Ağır bir beslenme planı hazırlanmamalıdır. Köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ve en hafif mamalarla beslenmelidir.

Doğduğundan itibaren ilk 6 hafta anne sütüyle beslenmelidir. 6 hafta sonrasında belirli aralıklarla verilen ek gıdalara başlanabilir. 6 aya kadar anneyi emerken aynı zamanda da 3 öğün şeklinde uygun mamalar verilmelidir.

Eğer yavru bir toy Poodle sahipseniz, annesi yoksa ya da annesinden süt alınamıyorsa mamalardaki günlük öğün sayısı 5-6’ya çıkarılabilir.  Toy Poodlelar için uygun mama seçimi çok önemlidir. Öğünleri, az az ve sık sık verilmesi şeklinde olmalıdır.

Çok hassas bir sindirim sistemi ve bağışıklık sistemine sahip bu köpeklerde mama değişim süreci de aynı şekilde hassastır. Mümkün olduğunca mamalarını değiştirmeyerek, ihtiyaçlarına göre aynı tür mamaları kullanmalısınız.

YAVRU TOY POODLE GÜNCEL FİYAT ÖĞRENMEK İÇİN ,90 532 458 05 52

Toy Poodle Cinsi Köpekler İçin Bakım Önerileri

Gür ve kıvırcık tüyleri ne kadar hoş gözükse de aynı zamanda düzenli ve yoğun bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Tüylerinin yapısı bozulmaya çok elverişlidir. Bunun için günlük olarak taranmalı ve uzmanınızın uygun gördüğü işlemler yapılmalıdır.

Temizlik ve yıkanma aşamasında da nazik olunmalıdır. Köpekler için özel olarak üretilmiş şampuanlar kullanılmalı ve ekstra hassas ürünler seçilmelidir. Kimyasal içerikli ürünler, cildinde ve tüylerinde problem yaratacağı için uzak durulmalıdır.

Puanla!
[Toplam: 9 Ortalama: 4.9]
Comments are closed.