Spitz Köpek Tuvalet Eğitimi

Spitz Köpek Tuvalet Eğitimi

Köpek Eğitimi, her cins köpek için ayrı bir incelik ve hassasiyet gerektiren bir konudur. Bu nedenle sahiplendiğiniz köpeğe eğitim verirken onun nasıl bir karaktere sahip olduğunu bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz gerekir.

Evcil hayvanlara rağbetin her geçen gün arttığı ülkemizde, seçkin bazı köpek cinsleri ev ortamına daha rahat ayak uydurdukları için daha fazla tercih edilirler. Bunlar arasında yer alan ve ev ortamına kısa sürede ayak uydurmada başarılı ve etkili sonuçlar veren Spitz köpeği son dönemlerde artan bir rağbet ile köpek sahiplenmek isteyenlerin hedef olarak belirledikleri köpek türlerinden biridir.


Spitz köpek eğitimi


Spitz köpeği, sevecen hareketleri, ev ortamına ayak uydurması, zeki, neşeli, asaletli, uyumlu karakteri, nezaketleri, şık postları ile temiz yönleri ile dikkat çekici köpeklerdir. Bembeyaz tüyleri ile karı andıran bir görünüme sahip olmaları ve küçük boy köpek ırkları içerisinde yer almaları beslenmeleri konusunda daha fazla rağbetin gösterilmesini etkilemektedir.

Oldukça sevimli bir yapıya sahip olan Spitz köpeği doğru şekilde eğitildiğinde, uzun süre evinizin neşesi olabilecek köpek türlerinden biridir.

Eğitimleri, diğer köpek türlerine göre biraz daha kolay olmasından dolayı aile köpeği olarak en çok tercih edilen ırk olmalarını etkilemektedir. Spitzlerin saf beyaz gür postu, sivri burnu, dik, üçgen, sivri kulakları ile dikkat çekmelerinin yanında geriye doğru tüylü olan kuyrukları ile görenleri kısa sürede büyülemeyi başaran özellikleri vardır.

Doğru bir eğitim vererek köpeğinizin daha sosyal ve ortama ayak uyduran bir dost olmasını sağlayabilirsiniz.

Köpek Tuvalet Eğitimi Almış Yavru Köpek Video

 

Spitz köpek eğitimi zor mudur?

Çocuklarla araları iyi olan ve vakit geçirmek için tercih edilebilecek en iyi köpek cinslerinden biri olan Spitz köpeği, düzenli bir bakım ve gerekli özenin göstermeyi bekleyen köpek türleridir.

Ortalama 12 yıl kadar ömürleri olan bu köpeklerin bazı kalıcı sağlık problemleri olsa da düzenli veteriner bakımı ve beslenmelerine dikkat edilmesi durumunda sahibine herhangi bir güçlük çıkartmazlar. Bazı uzun otlara karşı alerjileri olan bu köpeklerin bakımı yapılırken dikkatli olunmalıdır ayrıca dışarıya çıkartıldıklarında çok yüksek otların bulunduğu ortamlardan uzak tutulmaları gerekir. Tüm bunlara dikkat edildiği durumunda eğitimleri son derece kolay bir şekilde verilebilen köpekler olabiliyorlar.

Spitz köpeği tuvalet eğitimi

Köpeklerde en önemli eğitim konusu tuvalet eğitimidir. Özellikle ev ortamında beslenen köpeklerde bu konuya daha fazla dikkat etmek gerekir. Hem hane halkının sağlığı açısından hem de sevimli petin sağlığı açısından erken dönemde tuvalet eğitimi vermek gerekir.

Tüm köpek cinslerinde olduğu gibi spitz köpeği tuvalet eğitimi için de en doğru zaman yavruluk dönemidir. Daha doğrusu tüm eğitimler için başlangıç noktası olarak yavruluk dönemi tercih edildiğinde, daha kısa sürede eğitilebilirler ve başlarına buyruk hareket etmekten vazgeçerler.

Spitz köpeği, sevecen ve dost canlısı yapısı ile dikkat çeken bir ırk olup küçük boylu köpek türleri arasında yer alsa da yaramazlıkları ve başına buyruk hareket etmeleri ile bilinen köpeklerdir. Bu nedenle onların eğitimine erken dönemde başlamak ve gerekli eğitiminin erken dönemde verilmesi önemlidir.

Spitz köpeği tuvalet eğitimi konusunda kendinize olan inancınız tam değilse bunu ertelemek yerine bu alanda uzman olan bir köpek eğitimi merkezinden destek almanız daha doğru olacaktır.

Köpek eğitimi merkezi ne işe yarar?

Günümüzün popüler alanlarından biri haline gelen ve evcil köpek sahiplerinin daha çok tercih ettikleri köpek eğitim merkezleri, köpeklerin her türlü eğitiminde destek veren yerlerdir.

Köpek tuvalet eğitimi, köpek çiş eğitimi, köpek komut eğitimi, köpek sosyalleştirme eğitimi gibi köpekler için önemli olan tüm konularda gerekli hassasiyetin gösterilerek eğitim verildiği bu alanlar, köpek sahiplerinin işini kolaylaştırmada üstlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Spitz köpek eğitimi hakkında bilgili, alanında uzman ve uzun zamanların deneyimine sahip olan bir köpek eğitimi merkezinden destek aldığınızda, beklentilerinizi daha hızlı şekilde elde edebilir, sağlıklı bir şekilde gerekli hassasiyetin gösterilerek eğitilmelerini sağlayabilirsiniz.

Spitz köpek eğitiminde dikkat edilmesi gerekenler

Her köpeğin eğitimi aslında dikkat etmeyi gerektirir. Çünkü başında da dediğimiz gibi her köpeğin eğitimi aynı şekilde verilmez. Bazı köpeklerin eğitimi zordur ve başına buyruk hareket etmeyi sevdikleri için eğitim zamanında bile sahiplerini bir şekilde kandırarak ya da onlara pes ettirerek kendi bildikleri gibi hareket edebilirler bu da eğitimlerinin zorlaşmasına neden olabilir.

Spitz köpek eğitimi de zor eğitim türlerinden biridir.

Sevecen ve yaramazlıkları ile ünlü olan bu köpeklere doğru şekilde hitap edilmediğinde, kesinlikle komutları yerine getirmeleri çok zor olur ve bu da sahibinin sabrının tükenmesine yol açabilir.

Spitz köpek eğitiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, onlara karşı seslenirken ses tonunuzu iyi ayarlamak, komut verirken emrivaki bir şekilde hitap etmek ancak bunu yaparken de incitmemek dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında gelir.

Spitz köpek eğitimi ne kadar sürer?

Her ne kadar köpek cinslerine göre eğitim verilse ve eğitim süresi de köpeklerin türlerine göre belirlense de bazı köpekler aynı cinsten olmalarına rağmen kendi cinslerinde olan diğer köpeklere göre daha uzun zaman eğitim verilmesini gerektirebilirler.

Bunun nedeni, köpeklerin özel karakterlerinden kaynaklanmaktadır. Bazı konularda kendi cinslerine göre daha hassas olmaları, algılama sorunu yaşamaları ya da diğer köpeklere göre daha hızlı kapma eğilimine sahip olmalarından dolayı da eğitim dönemleri uzayabilir ya da aksine kısalabilir.

Spitz köpek eğitimi ne kadar sürer? konusunda da tüm bu detayları göz önünde bulundurmak gerekir. Çünkü köpeğinizin özel bazı durumlarının olması, eğitimde engelleyici bir döneme girilmesine ya da daha hızlı eğitim almasına neden olabilir. Bunu anlamak için köpek eğitim merkezine teslim ettikten sonra bir süre gözlemlemeniz, köpeğinizin ne kadar sürede eğitimini tamamlayacağını size daha iyi anlatacaktır.

Spitz köpek eğitimi fiyatı

Köpek eğitimi fiyatları da alınacak eğitime göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte eğitim süresi de yine eğitim için belirlenecek fiyatın değişmesinde oldukça etkili bir durumdur.

Spitz köpek eğitimi fiyatı konusunda piyasanın en uygun fiyatını sunan köpek eğitimi merkezimiz ile görüşme sağlayarak esnek kolaylıkları elde edebilir, köpeğiniz için gerekli eğitim desteğinin verilmesi konusunda talepte bulunabilirsiniz.

Köpek eğitim merkezi İstanbul

Son dönemlerde köpek eğitimine yönelik olarak çok sayıda merkezin kurulması, evcil köpek sahiplerinin işini kolaylaştırmaktadır. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde bu alanda hizmet veren yerlerin sayısı daha fazladır. Bu da pet sahiplerinin işine daha fazla geliyor.

Köpek eğitim merkezi İstanbul alanında sektörün en çok tercih edilen isimlerinden biri olmamız, sevimli petiniz için destek almanızı kolaylaştıracaktır.

Hem fiyatlar konusunda hem de diğer konularda güven içinde petinizi teslim edebileceğiniz eğitim merkezimizde, Spitz köpek eğitimi konusunda uzman olan eğitimcilerimiz, köpeğiniz için gerekli hassasiyeti göstererek kısa sürede daha sosyal bir varlık haline gelmeleri konusunda destek sunmaktadır.

Köpek sahiplerinin dikkatine

Son dönemlerde Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan korona virüs salgınına karşı kendinizi koruduğunuz kadar petlerinizi de korumanız gerektiğini unutmayın. onların gerekli bakımlarını ertelemek yerine uygun bir zamanda veteriner hekime götürerek ya da yerinde hizmet veren veteriner hekimlerden destek alarak hastalıklara karşı sevimli petinizi koruma altına almayı ihmal etmeyin.

Benzer Tür Olan pomeranian eğitimi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 6 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.