King Charles Cinsi Köpek Fiyatları

İyi karakterleri ile öne çıkan King Charles Cinsi Köpek Fiyatları, Türkiye'de ve dünyada farklılık gösterebiliyor. Ülkemizde satış belgesi olan petshop firmalarından temin etmenizi, bilmediğiniz kişilerden ve yasal olmayan yollarla evcil hayvan ticareti yapan kişilerden uzak durun.

King Charles köpek cinsinin en önemli özelliklerinden biri iyi karakterli olması ve minimal vücut yapısıdır. Apartman dairesinde beslenme açısından en ideal köpekler arasında yer alır. Cana yakınlığı ve sempatik yapısı sebebi ile canı yansa bile tepki göstermeyen bu köpek, çocuklu ailelerin yetiştireceği en ideal köpeklerdendir. Bakımı kolay olan ve çocuklarla da iyi anlaşan bu köpeklerle iyi vakit geçirebilirsiniz.

king charles köpek fiyatları

Türkiye’de King Charles Cinsi Köpek Fiyatları

Sevecen ve iyi bir karaktere sahip olan King Charles köpek cinsini sahiplenmeyi düşünüyorsanız, aklınızda oluşan ilk soru bu köpek cinsinin fiyatıdır. Fiyat olarak 2500-5000 TL arasında değişmektedir. Fiyatlarını etkileyen faktörler, bu ırkın yüz görünümünde oluşan maskenin albenisinden, şecere durumuna, anne ve babanın soy ağacına göre değişiklik yansıtabilmektedir.

Dünya Genelinde King Charles Cinsi Köpek Fiyatları

Dünya genelinde en sık beslenen köpek ırkları arasında olan King Charles cinsi köpekler, genellikle 1000 ila 1800 ABD Doları arasında fiyatlandırılır. Fakat köpek cinsini belirleyen en önemli unsurlardan biri köpeğin ırkının kırma olup olmamasıdır. Saf kan bir köpek cinsi, kırma olan bir köpeğe göre yüksek bir fiyata sahiptir.

King Charles Irkı Köpekler Eğitimi ve Özellikleri
King Charles Irkı Köpekler Eğitimi ve Özellikleri

King Charles Cinsi Köpek Hakkında Bilinmesi Gerekenler

King Charles köpeklerin ırk tarihi, antik dönemlere dayanmaktadır. Dekoratif cinslere benzer ilk köpeklerin Keltler tarafından İngiltere'ye getirildiği düşünülmektedir. Kraliyet İngilizlerinin soyluları tarafından sevilen hayvanlar ve bu nedenle seçimlerine katılmaya karar verildi.

Cinsin adı XVII. Yüzyılda yaşayan Kral Charles II tarafından verilmiştir. Bu sırada köpeklerin adı "Charles" ve "King" ön ekine eklenmiştir. Avrupalılar tarafından dekoratif cins köpekler olarak tanınan King Charles cinsi köpekler, 1992'de ortaya çıktılar.

İngiliz kraliyet ailesi kökenli ortaya çıkan bu tür, sevimli görüntüsü ile beslenmesi en kolay ev köpeğidir. Oldukça dost canlısı olan King Charles cinsi köpekler diğer canlılar ile gayet iyi uyum sağlamaktadır. Eğitim verilmesi kolay olan bu ırk, verilen komutlara kısa zamanda alışabilmektedir. Çok fazla havlamamaları, apartman içerisinde bakımına uygun olmasını sağlar.

Uzun tüy yapılarından dolayı tüy bakımları aksatılmamalıdır. Düzenli olarak taranmalı ve en az ayda bir defa yıkanmalıdır. Gözlerinde sürekli olarak akıntı olan bu türün her gün bir peçete ile göz akıntılarının temizlenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda oyun oynamayı çok seven bir köpek ırkıdır. Oyun oynamaları düzenli egzersiz yapmalarına yardımcı olarak ideal kilonun korunmasını sağlar.

 

King Charles Köpeğinin En Belirgin Özellikleri

  • Yükseklik: 30-33 cm
  • Ağırlık: 2-4 kg
  • Yaşam Süresi: 13 – 15 yaş
  • Cins Boyutu: Küçük (35-40)
  • Egzersiz İhtiyaçları: Orta
  • Zeka Düzeyi: Yüksek
  • Tüy Dökme Miktarı: Sık

King Charles Köpeğinin Kişilik Özellikleri

Ailesiyle zaman geçirmeyi seven bir köpek türüdür. Neşeli, oyuncu ve akıllıdır. Bu yüzden yanınızda gezdirebileceğiniz ve zamanınızı paylaşabileceğiniz bir ırktır. Çok sık havlama davranışı göstermezler. Genelde uyumlu olurlar ancak bazen inatçı ve cesaretsiz ya da çekingen olabilirler.

King Charles Köpeğinin Nasıl Beslenmesi Gerekir?

Diğer tüm köpeklerde olduğu gibi bu köpeklerde de bakım konusu oldukça önemlidir. Yemek artıkları ile beslemek yerine onlara özel olarak üretilen köpek maması ile beslenmeleri, sağlıklarının korunması adına en iyisi olacaktır.

Evcil bir köpek türü olan King Charles türü köpekler, hareketleri kısıtlı olduğu için beslenmelerine dikkat edilmelidir. Aksi takdir de fazla kilo alabilir ve obezite sorunu meydana gelebilir.

King Charles Köpeği Bakım Önerileri

King Charles parkta uzun yürüyüşleri ve evde şefkatli saatleri seven bir köpektir. Rahatına son derece düşkündür ve evinizin en değerli koltuğuna kurulmaktan keyif alır.

Bu tür ırka mensup olan köpeklerin düzenli aralıklar ile taranması ve fırçalanması şarttır. Gerekli olduğu zamanlarda banyo ve kuru şampuan ile temizlenebilir. Su ile temasını en fazla ayda 1 kez olacak şekilde ayarlamalısınız. Derileri çok hassas olduğu için çok yıkanmaya hemen tepki verebilirler.

Genellikle kulak yapısında bulunan tüyler düğümlenir ve dolaşır. Kulak içi ve parmak arasında mevcut olan tüyler düzenli aralıklar ile kontrol edilmeli, banyo yaptırıldıktan sonra kurutma işlemi ihmal edilmemelidir.

Köpeğinizi asla kendi şampuanınızla yıkamamalısınız. Ona özel bir şampuan edinmelisiniz. Yıkarken de kulaklarına su kaçırmamaya özen gösterin aksi takdirde iltihap oluşumu meydana gelebilir.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]