fbpx
English Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri

English Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri

English Cocker Spaniel Cinsi

İngiliz Cocker Spaniel akıllı, canlı, uyumlu ve sevimli bir köpektir. Sevimli olmalarının yanında uzun süre yalnız kalmaya çok dayanamayan köpeklerdir. İngiliz Cocker Spaniel genel olarak aile içinde bir insana çok bağımlı olur. İngiliz Cocker Spaniel ırkından köpekler özgür ruhlu, kafalarına buyruk oldukları için eğitim konusunda biraz zorluk çıkartabilirler. Bu ırk mensubu köpekler herkes tarafından sahiplenilecek köpeklerden değildir inatçı ve gururlu bir yapıları vardır. İngiliz Cocker Spaniel ırkından köpekler sert bir disipline diğer köpekler gibi yumuşak tepki vermez. Köpek eğitimi uygulanırken dikkatli, stabil ve düzene uygun eğitimler tercih edilir. Bu ırk köpekler iki türe ayrılır biri görev köpekleri diğeri ise gösteri köpekleridir.

English Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri
English Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri

English Cocker Spaniel Eğitimi

İngiliz Cocker Spaniel doğaları gereği öğrenmek için istekli ve meraklı köpeklerdir. Kendisinden istenileni hızlıca anlar ve ona göre tepki verirler. Eğitim zamanlarında tutarlılık ve sevgi çok önemlidir aksi halde inatçılık özellikleri olduğundan eğitim zora girebilir. Köpek eğitimleri konusunda bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

English Cocker Spaniel Bakımı

İngiliz Cocker Spaniel kürklerinde olan tüyleri birbirine karışmaya müsai olduğundan sık sık fırça ile tüy bakımı yapılması gerekecektir. Bacak ve kulak tüyleri dikkatle taranmalıdır. Profesyonel köpek kuaförleri tarafından gerekli zamanlar tüyleri kırpılmalıdır. Kulak bakımı bu ırk için önemlidir.

English Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri
English Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri

English Cocker Spaniel Karakter Yapısı

İngiliz Cocker Spaniel çocuklarla ve ailesi ile iyi anlaşır. daha önce de yazdığımız gibi bu ırk köpekler genelde aileden bir kişiye çok bağlı olacaklardır. İngiliz Cocker Spaniel genelde çok havlayan bir köpek olarak bilinir bu özelliğinden kurtulmak için iyi bir köpek eğitimi alabilir. İngiliz Cocker Spaniel ırkından köpekler diğer köpekler ve insanlarla kolay tanışır. Sosyalleştirilmesi gerekir yoksa yabancı insanlara karşı aşırı ve şüpheci olabilir.

English Cocker Spaniel Egzersiz İhtiyacı

İngiliz Cocker Spaniel’in mutlu bir yaşam sürmesi için günde 3 kere kısa veya uzun yürüyüşler yapması gerekir. Bu sırada tuvalet ihtiyacını da karşılayacaktır. Onu en çok mutlu edecek şey ise geniş bir bahçede serbest kalmak olacaktır. Koşma ve yakalama oyunlarını çok sever. Ayrıca pek çok köpek yüzmeye alışık olmasa da İngiliz Cocker Spaniel’in ırkından köpekler yüzücü bir içgüdüye sahiptir.

English Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri
English Cocker Spaniel Eğitimi ve Özellikleri

English Cocker Spaniel Yaşam Ortamı

İngiliz Cocker Spaniel ırkından köpekler için apartman yaşamı uygun olabilir ama bunun için tek önemli şart egzersizleri zamanında ve düzenli bir biçimde yapılmalıdır. Köpek eğitimi almış olan İngiliz Cocker Spaniel köpeğiyle apartman yaşamı daha uygun olacaktır. Orta veya büyük bir bahçede yaşamak onu daha fazla mutlu edecektir.


İlgili! Daha önce ele aldığımız evde beslemek için en uygun ırklar yazısını okumanızı öneriyoruz…


English Cocker Spaniel Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukÇok İyi
Başka köpeklerle geçinmeÇok İyi
Başka petlerle geçinmeÇok İyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışİyi
Eğitebilirlikİyi
Koruma özelliğiDüşük

 

Daha önce ele aldığımız Mastiff ırkı köpekler yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpeklerle ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek