Boston Terrier Özellikleri ve Eğitimi

Boston Terrier Özellikleri ve Eğitimi

Boston Terrier Cinsi Köpek Bakımı ve Özellikleri
Boston Terrier Cinsi Köpek Bakımı ve Özellikleri

Boston Terrier Cinsi Köpek Bakımı ve Özellikleri

Boston Terrier ırkı özel bir ırktır. Sevecen, mutlu ve enerjik bir yapısı vardır. İyi niyetli karakteri ile bütün çocuklarla vakit geçirebilir. Agresiflik gibi huyları pek fazla olmadığından diğer petlerle arkadaş olmakta sorun yaşamazlar kendi boyutlarında olan tüm hayvanlarla iyi anlaşırlar. Boston Terrier ırkı çok erken yaştan itibaren köpek eğitimi alaka sosyal insan yaşamına adapte edilebilir.

Boston Terrier ırkından köpeklerin ilk olarak 1800'lü yıllarda ortaya çıktığı düşünülmektedir. Bu köpek hakkında pek çok varsayım vardır ancak biride zengin ailelerin bu ırkı köpek dövüşlerinde kullanmak için geliştirdiğidir. Farklı bir anlatımda ise Bulldog ırkından daha kullanışlı ve daha popüler bir köpek üretmek için bu ırkın geliştirildiği yönündedir. Bunlar gibi pek çok hikaye vardır ancak hangisi tamamen doğru bilinmesi pek mümkün değil. Boston Terrier ırkı zaman içerisinde büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başarı ve dünyanın her yerinde bu ırk üyelerine rastlamak mümkün hale geldi. Boston Terrier köpekleri 1893 senesinde Amerikan Kennel Kulübü tarafından kabul edildi.

İlk olarak avcılık etkinliklerinde kullanılan ve küçük avlar için hızı ve çevikliğinden yararlanılan Boston Terrier köpekleri günümüzde asla avcılık gibi aşırı aksiyonlu faaliyetlere katılmıyorlar. Köpek Eğitimi gibi zekanın önemli olduğu pek çok konuda Boston Terrier ırkından köpeklerin başarılı olduğu biliniyor. Ayrıca iyi bir sosyalleştirme dönemi geçirirse tüm hayvan ve insanlara karşı olumlu bir yaklaşım sergileyebiliyor.

Boston Terrier Köpek Kişiliği
Boston Terrier Köpek Kişiliği

Boston Terrier Köpek Kişiliği

Boston Terrier ırkından köpeklerin çok zeki, hızlı, enerjik ve sevgi dolu olduğu biliniyor. Sahibi ile arasında özel bir bağ kuran Boston Terrier ırkından köpeklere Amerikan beyefendisi deniyor. Karakteri çok yumuşak olsa da bazı durumlarda çok inatçı olabilir inatçılığı ise düzenli sosyalleştirme ve itaat eğitimi ile giderilebilir. Özel köpeklerdir karakterinin altında bir beyefendilik yatan Boston Terrier köpeklerinin çok itaatkâr olduğu bilinmektedir. Çocuklarla iyi vakitler geçirebilir ama çok küçük olan çocuklarla yalnız kalmaması önerilir eğer küçük çocuklar onu oyuncak sanıp canını yakarsa onları ısırabilir.

Köpek sahip olmanın sorumluluklarını okumanızı öneriyorum

Boston Terrier Eğitimi

İyi bir lider olurlar, zeki ve kolay öğrenen yapıları vardır bu köpek eğitimi konusunda eğitimciler için oldukça faydalıdır. Cana yakınlardır ama iyi bir Köpek Eğitimi almaları daha iyi bir karaktere sahip olmalarını sağlayacaktır. Köpek Eğitimi için her zaman profesyonel köpek eğitimi tesislerini tercih etmenizi öneriyoruz. İnsanlar köpek sahiplendiği zaman pek çok konuda bilgisiz oluyorlar köpek eğitimi de bu bilgisiz oldukları konulardan biridir. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Daha önce ele aldığımız aynı zamanda çok popüler olan eğitim sayfamız Temel İtaat Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz.


Boston Terrier Karakter Yapısı

Sevimli, sevgi dolu ve tüm oyunlara hevesli bir ırk olan Boston Terrier ırkı aile hayvanı olmak için en iyi tercihlerden biri olacaktır. Hızlı öğrenim göstermeleri ve akıllı ve zeka dolu hareketleri ile sahiplerini sık sık şaşırtmaktadır. İçgüdüsel olarak lider ruhlu ve inatçı olabilirler bazen onu kırmamak için isteklerini kabul etmeniz kendini iyi hissettirecek ve mutlu olacaktır.


Daha önce ele aldığımız eğitim sayfamız İleri İtaat Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz.


Boston Terrier Tüyleri

En fazla görülen kürk renkleri; siyah, kahverengi, koyu gümüş rengi yada üçünün beyaz üzerine karışımıdır. Bunların haricinde ciğer rengi, kırmızı ve açık kahve tonları az görülen renklerdendir. Çeneden kafa kısmına doğru giden beyaz leke olmalıdır ama leke gözlere ulaşmamalıdır. Vücudundaki beyaz göğüs, boyun ve ağızı kaplamalıdır ayrıca önce bacakları ve arka bacaklarının bir bölümünde beyaz lekeler olmalıdır.

Boston Terrier Egzersiz İhtiyacı

Boston Terrier günlük olarak uzun yürüyüşler yapmayı seven bir ırktır. Çit ile çevrili bir bahçede kafasına göre gezebilmek onu mutlu edecek ve fit kalmasını sağlayacaktır. Tüm enerji dolu köpeklerde olduğu gibi egzersiz Boston Terrier ırkında da hayati öneme sahiptir. Çünkü bu ırk köpeklerin vücudunda bulunan mevcut enerji boşaltılmazsa psikolojileri bozulabilir. Doğaları gereği her zaman aktif hareketli olan bu tatlı hayvanları sahiplenmeden önce nasıl yaşaması gerektiği hakkında bilgi almalısınız eğer sizin yaşam şartlarınıza uygun değiller ise asla sahiplenmemelisiniz.

Boston Terrier Bakımı
Boston Terrier Bakımı

Boston Terrier Bakımı

Yüzleri Gözleri ve kulakları günlük düzenli olarak temizlenmeli ve kontrol edilmelidir. Kulakları için kene gibi yabancı madde ve böceklere karşı dikkatli olunmalıdır. Düz ve kısa tüyleri fazla taranmasını gerektirmemektedir. Sadece gerektiği zaman yıkanmalıdır.

Tüm köpeklerde olduğu gibi Boston Terrier ırkından köpeklerin de düzenli bakıma ihtiyacı vardır ayrıca bu onların sağlıklı ve uzun yaşam sürmelerini sağlayacaktır. Tüy bakımı diğer tüm köpeklerde olduğunda daha önemli olan Boston Terrier köpeklerinin yılda bir kaç defa özel köpek banyosu yaptırılmaya ihtiyaç duyarlar. Çok hareketli köpekler oldukları için kulaklarında biriken tozlar olacaktır bu tozların nemli köpek temizleme bezleri ile temizlenmesi önerilir. Diş fırçalama işlemi de küçüklük dönemlerinde alıştırılmalıdır. Eğer bir Boston Terrier ırkından köpeğiniz varsa yada sahiplenecekseniz mutlaka kaliteli köpek maması ve düzenli beslenme konusunda dikkat etmelisiniz.

Boston Terrier Yaşam Ortamı

Bu ırk geniş alanlara ihtiyaç duymayan nadir ırklardandır. Apartman yaşamı bu ırk için oldukça uygundur ama Köpek Eğitimi sosyal olarak problemler yaşamamanız için çok önemlidir.

Bostan Terrier Köpeği Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar İle İletişimi

Bu köpekler kulak ve kuyruklarını çekme konusunda aşırı tepkiler verebilirler. Farklı hayvanlarla eğer küçüklükte tanışırsa çok çabuk dost olabilir. İleri dönemlerde sorunsuz bir yetişkinlik geçirmesi için sosyalleştirme konusunda çok önem vermeniz gerekecektir. Yabancı insan ve yabancı hayvanlara karı her zaman tetikte bir hayvandır. Sosyal bir köpektir iletişimi pek çok hayvan ve insanla iyidir. Ama özellikle küçük çocukların yanında iken gözetime ihtiyaç duyarlar.

Bostan Terrier Cinsi Köpek Özellikleri

  • Sevgi dolu, insanları seven, sevgi ve şefkatli bir köpek türüdür.
  • Bakımı ve eğitimi çok kolaydır aynı zamanda inanılmaz zekasını kullanır bu etkinliklerde.
  • Zeki olmasının yanında heyecan ve heveslidir.
  • Bekçi köpeğidir, tehditlere havlar.
  • İlk kez köpek sahiplenecek olanlar için uygun bir köpektir.
  • Bazı köpek hastalıklarına sık sık yakalandığı gözlemlenir. Önlem alınmalıdır.
  • Enerji oranı yüksek olduğu için egzersizleri çok önemlidir, ertelenmemelidir.
  • Yalnızlık konusunda diğer köpekler gibi dayanıksızdır. Ayrılık kaygısı yaşayabilir.
  • Hayvan kaynaklı gıdalarla beslenmesi gerekir.

Boston Terrier Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Düşük
Oyunculuk Orta
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme Orta
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış Mesafeli
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği Düşük

Daha önce ele aldığımız köpek ırklarını tanıyın yazısını okumanızı öneriyoruz ve Köpek Eğitimi ile alakalı destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 9 Ortalama: 3.9]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.