Boston Terrier Özellikleri ve Eğitimi

Boston Terrier Özellikleri ve Eğitimi

Boston terrier ırkı özel bir ırktır. Sevecen, mutlu ve enerjik bir yapısı vardır. İyi niyetli karakteri ile bütün çocuklarla vakit geçirebilir. Agresiflik gibi huyları pek fazla olmadığından diğer petlerle arkadaş olmakta sorun yaşamazlar kendi boyutlarında olan tüm hayvanlarla iyi anlaşırlar. Boston Terrier ırkı çok erken yaştan itibaren köpek eğitimi alaka sosyal insan yaşamına adapte edilebilir.

Köpek sahip olmanın sorumluluklarını okumanızı öneriyorum

Boston Terrier Eğitimi

İyi bir lider olurlar, zeki ve kolay öğrenen yapıları vardır bu köpek eğitimi konusunda eğitimciler için oldukça faydalıdır. Cana yakınlardır ama iyi bir köpek eğitimi almaları daha iyi bir karaktere sahip olmalarını sağlayacaktır.

Boston Terrier Bakımı

Yüzleri Gözleri ve kulakları günlük düzenli olarak temizlenmeli ve kontrol edilmelidir. Kulakları için kene gibi yabancı madde ve böceklere karşı dikkatli olunmalıdır. Düz ve kısa tüyleri fazla taranmasını gerektirmemektedir. Sadece gerektiği zaman yıkanmalıdır.

Boston Terrier Karakter Yapısı

Sevimli, sevgi dolu ve tüm oyunlara hevesli bir ırk olan Boston Terrier ırkı aile hayvanı olmak için en iyi tercihlerden biri olacaktır. Hızlı öğrenim göstermeleri ve akıllı ve zeka dolu hareketleri ile sahiplerini sık sık şaşırtmaktadır. İçgüdüsel olarak lider ruhlu ve inatçı olabilirler bazen onu kırmamak için isteklerini kabul etmeniz kendini iyi hissettirecek ve mutlu olacaktır.

Boston Terrier Tüyleri

En fazla görülen kürk renkleri; siyah,kahverengi,koyu gümüş rengi yada üçünün beyaz üzerine karışımıdır. Bunların haricinde ciğer rengi, kırmızı ve açık kahve tonları az görülen renklerdendir. Çeneden kafa kısmına doğru giden beyaz leke olmalıdır ama leke gözlere ulaşmamalıdır. Vücudundaki beyaz göğüs, boyun ve ağızı kaplamalıdır ayrıca önce bacakları ve arka bacaklarının bir bölümünde beyaz lekeler olmalıdır.

Boston Terrier Egzersiz İhtiyacı

Boston Terrier günlük olarak uzun yürüyüşler yapmayı seven bir ırktır. Çit ile çevrili bir bahçede kafasına göre gezebilmek onu mutlu edecek ve fit kalmasını sağlayacaktır.

Boston Terrier Yaşam Ortamı

Bu ırk geniş alanlara ihtiyaç duymayan nadir ırklardandır. Apartman yaşamı bu ırk için oldukça uygundur ama köpek eğitimi sosyal olarak problemler yaşamamanız için çok önemlidir.

Boston Terrier Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıDüşük
OyunculukOrta
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeOrta
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışMesafeli
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiDüşük

Daha önce ele aldığımız köpek ırklarını tanıyın yazısını okumanızı öneriyoruz ve Köpek eğitimi ile alakalı destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Ara
Whatsapp Destek