Airedale Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Airedale Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Airedale Terrier Türü oldukça sağdık bir tür olmakla birlikte doğru bir köpek eğitimi geçirmediği sürece çok inatçı olabilir. Airedale Terrier oyun sever ve akıllıdır bir köpektir, köpek eğitimleri sırasında bir çok köpek türüne göre hızlı öğrenir. Bu köpeğin disiplinli olabilmesi için mutlaka köpek eğitimi almalıdır. Köpek eğitimini doğru bir şekilde alamazsa çok şımarık davranabilir. Airedale Terrier türünün kendine özel bir görünümü vardır. Tüylü yüzü ve V şeklinde kulakları vardır. Eğer ısırırsa kesinlikle acıtacak dişlere sahiptir.

Airedale Terrier apartman hayatı için uygun değildir.

Airedale Terrier Eğitimi

Airedale Terrier çok akıllı bir köpektir. Ondan ne isterseniz hemen anlayabilir. Eğitim zamanlarında ona farklı ödüller sunamazsanız eğer eğitimlerden kolayca sıkılır bu yüzden Airedale Terrier Eğitimlerinde köpeğinizde farklı oyuncaklar ve ödül mamaları sunmalısınız. Bu ırk köpek eğitimi konusunda çok başarılıdır. Özellikle Airedale tuvalet eğitimi ve itaat eğitimlerinde gösterdiği başarı ile bilinir.

Airedale Terrier Tüy Yapısı

Airedale Terrier düz, sert ve tel tel tüyleri olan kürkü ve yumuşak dalgalı yapıda astar kürkü vardır. Genel olarak rengi bronz ve siyah olan Airedale Terrier’in tüylerinin arasında beyaz ve gri tüylerde görünebilir. Airedale Terrier tüy döken bir köpek değildir.  Köpeğinizin eğitimlerini sizin ve köpeğinizin sağlığı ve uzun yıllar başarılı bir birliktelik geçirmek adına köpek eğitim uzmanlarına teslim etmenizi öneriyoruz. Köpek eğitimi konusunda uzmanlara ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Airedale Terrier Bakımı

Airedale Terrier azda olsa arada bir taranma ihtiyacı duymaktadır. Airedale Terrier türü gösteri hayvanı olarak da kullanılabilen hayvanlardır. Gösteriler için eğitilen Airedale Terrier daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar. Airedale Terrier türünün genel olarak sağlıklı bir tür olduğunu söyleyebiliriz ancak bu cinste en çok rastlana hastalıklar göz hastalıkları ile kalça displazisidir. Airedale Terrier ortalama 10-13 yıl yaşar ve 5-12 yavru dünyaya getirir.

Airedale Terrier Karakter Yapısı
Airedale Terrier korkusuz, hevesli ve dışa dönük bir köpektir, eğer eğitimlerini tamamlamazsa diğer köpekler üzerinde baskıcı ve saldırgan olabilir. Airedale Terrier çocuklara karşı sabırlıdır ve diğer petlere karşı temkinli davranır.   

Airedale Terrier Egzersiz ve Hareket İhtiyacı
Doğası gereği avlanmaya çok meraklı olan Airedale Terrier  günde en az 1 kere yürüyüşe çıkmalıdır. Geniş bir bahçede oyun oynama süresi verilmelidir. Yakala, kovalama ve yüzme aktivitelerini sever. Yavru Airedale Terrier daha çok egzersize ihtiyaç duyar.

Airedale Terrier Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiYüksek
Egzersiz ihtiyacıYüksek
OyunculukÇok İyi
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeOrta
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışİyi
Eğitebilirlikİyi
Koruma özelliğiÇok İyi

 

Airedale Terrier eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişime  geçebilirsiniz ve daha önce ele aldığımız köpek eğitimleri ile alakalı olan bloğumuza göz atmanızı öneriyoruz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek