Papillon Eğitimi

Papillon Eğitimi

Papillon Eğitimi, diğer köpek eğitimleri ile kıyaslandığı zaman belki de en eğlenceli olan köpek eğitimidir. En eğlenceli köpek eğitimlerinden biri olmasının yanı sıra aynı zamanda en dikkat edilmesi gereken ve rutin bir şekilde devam ettirilmesi gereken köpek eğitimlerinden biridir. Papillon köpekleri her türlü koşula uyum sağladıkları için özgüvenleri diğer köpek türlerine göre oldukça yüksektir.

Erken yaşta dışarıda sosyalleştirilmeleri ve eğitimlerine erken yaşta başlanmaları daha iyidir ve kolaylık sağlar. Bu sayede dışarıda diğer köpeklerle bir araya geldikleri zaman saldırgan olma durumları azalmış olur ve havlama süreçleri de aynı şekilde azalmış olur.

Papillon köpeklerinin verilen eğitimlere zorluk çıkarmadan kolay bir şekilde adapte olmalarının sebeplerinden birisi de özgüvenli olmalarıdır. Eğitimleri eğlenceli bir hale getirerek keyifli bir şekilde algılarlar ve uygularlar. Papillon köpekleri çok zekidir ve içgüdüsel olarak sahiplerini mutlu etme ihtiyacı hissederler.

Papillon Eğitimi sırasında köpekler başarılı olduklarında ödüllendirilmeleri gerekmektedir, böylece diğer daha zorlu eğitimlerde başarma isteği artar ve daha istekli olur.

Papillon Köpek Görünümü

Papillon köpekleri köpek sahibi olmak isteyenlerin görünümlerinden dolayı en çok tercih ettikleri köpek türüdür. Papillon köpekleri şirin görünümlerinden dolayı halk arasında süs köpeği olarak da bilinir ve çok sevimlidirler. Bu köpeklerin eğitimi özeldir ve Papillon Eğitimi ile düzenli eğitimlerde ciddi başarılar elde edilir.

Papillon köpekleri aynı zamanda kelebek köpekleri olarak da bilinir. Bunun nedenlerinden birisi kulaklarının vücutlarına göre büyük, geniş ve açık aralıkları olmasıdır. Bu özellikleri de onları sevimli yapan diğer özelliklerinden biridir. Papillon köpekleri kafa boyutlarına göre yuvarlak ve büyük olan gözleriyle ve diğer köpek türlerine göre genel olarak küçüklükleriyle de dikkat çekmektedir.

Papillon Köpek Kişiliği

Köpek Cinsleri arasında Papillon Eğitimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de köpeğin kişilik özelliklerini bilmektir. Böylece hem köpek daha kolay eğitilir hem de köpek zorlanmaz.

Papillon köpek türlerinin en önemli özelliklerinden biri ve eğitimlerini diğer köpek türlerine göre en sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlamasını sağlayan, oldukça zeki olmalarıdır. Sahiplerinin onlara öğrettiğini hızlı bir şekilde kavrar ve yerine getiriler ve ayrıca oldukça enerjiktirler. Enerjik olmaları yine aynı şekilde eğitim sürecinde kolaylık sağlayan bir özelliktir.

Papillon köpek türü diğer köpeklere göre oldukça dost canlısıdır ve eğer küçük yaşta sosyalleştirilirse diğer köpek türleriyle bir araya geldikleri zaman sorun çıkarma olasılıkları düşüktür. En çok göze çarpan özelliklerinden biri de sürekli mutlu olmalıdır.

Papillon Bakımı

Papillon Eğitimi köpeğin kişisel özelliklerine bakıldığı zaman kolay ve eğlenceli olmasının yanı sıra bakım süreci de oldukça kolay olan bir köpek türüdür. Bu köpekler aile köpeği oldukları için köpek sahibi olmak isteyenlerin sevineceği bir konudur. Tüylerinin yapısı nedeniyle günlük olarak taranması gerekmektedir. Aksi takdirde uzun ve ipeksi tüyleri köpeğe rahatsızlık verir ve uzun aralıklarla tarandığı takdirde zorluk çıkartır.

Kısa süreli olarak taramalar köpek sahibi olan kişinin yapması gerekli olan bir görevdir. Bu köpek türlerinin her ne kadar eğitimleri ve bakımları kolay olsa da tuvalet eğitimleri konusunda zorluk çıkarabilirler. Ancak doğru eğitimler sonucunda bunun da üstesinden gelinebilir ve koku problemi de yapmazlar ve tabi ki her köpek türü gibi günlük olarak yürüyüş yapmaları gerekmektedir.

Papillon Eğitimi

Papillon Önemli Özellikleri

Papillon köpeklerinin en önemli özelliği daha önce de bahsedildiği gibi eğitim aşamasını sorunsuz ve diğer köpek türlerine göre daha hızlı ve daha başarılı bir şekilde tamamlamalarıdır. Ancak Papillon köpeklerinin havlama sorunu vardır ve bu da öne çıkan önemli özelliklerinden biridir. Bunun için Papillon Eğitimi sırasında havlama eğitimi de verilmelidir ve sosyalleştirmeye küçük yaşta başlanmalıdır.

Papillon köpekleri sahiplerine karşı oldukça tutucu bir sahiplenme duygusu taşırlar ve onları severler. Bunun için sürekli sahiplerini mutlu etmeye çalışırlar ve sevimlilikleriyle ön plana çıkarlar.

Kulakları ve uzun kuyruklarıyla oldukça dikkat çekerler. Zaman zaman hırçın bir şekilde yaklaşabilirler ancak eğitimleri rutin ve doğru bir şekilde verilirse bunun da üstesinden gelinebilir.

Papillon ve Tüyleri

Papillon köpeklerinin en dikkat çekici özelliklerinden biri de tüyleridir. Uzun ve ipeksi tüylere sahip olan Papillon köpeklerini tüyleriyle sürekli olarak ilgilenmek gerekir.

Papillon köpeklerinin tüyleri genel olarak beyazdır ve aralarda büyük benekler ya da lekeler şeklinde kahverengiler görülebilir. Tüyleri beyaz olduğu için temizliğine dikkat edilmelidir.

Kuyrukları da aynı şekilde uzun tüylüdür ve kıvrık bir şekilde sırtlarının üzerinde durur ve bu onlara daha da sevimlilik katar. Kulakları da kuyrukları gibi uzun tüylüdür ve ayrık bir şekilde durur.

Papillon Eğitimi ve bakımı sırasında tüylerine oldukça dikkat edilmelidir. Uzun ve ipeksi oldukları için günlük olarak 10 ya da 15 dakika taramak yeterli olacaktır. Aksi takdirde birbirlerine karışırlar ve bu ortaya hoş bir görüntü çıkarmaz.

Papillon Egzersiz ve Yürüyüş Gereksinimleri

Papillon köpekleri karakterleri sebebiyle oldukça enerjik hayvanlardır ve bu sebeple de daha önce bahsedildiği gibi Papillon Eğitimi sırasında zorluk çıkarmazlar. Papillon köpekleri enerjik, mutlu atik ve dost canlısı oldukları için sokak yürüyüşlerini ve dışarıda oynanan oyunları çok severler.

Dışarıda oynamayı çok sevmelerine rağmen evde kaldıkları takdirde de büyük sorunlar çıkarmazlar. Papillon köpekleri de her köpekte olduğu gibi yürüyüş ihtiyacı hissederler ancak boyutları diğer köpeklere göre daha küçük oldukları için egzersiz konusuna daha dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak yapılan egzersizler sayesinde zinde kalabilirler.

Papillon Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Papillon köpekleri küçük boyutta ve karakterlerinden dolayı kolay uyum sağladıkları için aslında her türlü ortamda yaşayabilirler ancak buna rağmen havlama sorunları olan bir köpektir.

Olası bir tıkırtıya, zil çalmasına ya da herhangi bir sese, bir görüntüye havlayabilirler. Bu havlamalar da apartmanda yaşadığınız için komşularınızı rahatsız edebilir ama düzgün bir şekilde verilmiş Papillon Eğitimi ile birlikte havlama sorununu çözebilirsiniz.

Yaşadığınız apartman dairesi eğer çok küçükse yine sorun yaratabilir, çünkü Papillon köpekleri atik ve oynamayı severler ama eğitim ile bunun da önüne geçmek mümkündür.

Papillon Karakter Özellikleri

Papillon köpeklerinin enerji düzeyleri diğer köpek türleri ile kıyaslandığı zaman orta denilebilir. Her ne kadar enerjik olsalar da boyutlarından dolayı egzersiz ihtiyaçları oldukça düşüktür ve bu zamanı olmayan köpek sahipleri için sevindirici bir özelliktir.

Papillon köpekleri eğlenceli oldukları kadar oyunculuk yetenekleri çok iyidir ve eğlenmeyi, sahibini mutlu etmeyi çok iyi bilirler. Papillon Eğitimi sırasında bu oldukça işe yarayan bir özelliktir.

Küçük yaşta sosyalleştirildiği zaman diğer köpeklerle geçinme durumu oldukça iyidir. Bu konuda sorun çıkarmazlar. Aynı şekilde diğer evcil hayvan türleriyle de geçinme durumları iyidir.

Özellikle çocuklarla geçinmeyi ve onlarla oynamayı çok severler ve olası bir problem çıkarmazlar.

Havlama gibi özellikleri olmasına rağmen yabancılarla geçinme ve anlaşma durumları da iyidir. Koruma özellikleri diğer köpek türlerine göre zayıf bir özelliktir ancak diğer köpek türleriyle karşılaştırıldığı zaman eğitilebilirlik düzeyleri çok yüksektir.

Papillon eğitimi sırasında dikkat edilmesi gereken püf noktalara uyulduğu sürece, ki bunlar oldukça azdır, algı kapasiteleri yüksek oldukları için kolay bir şekilde eğitimlerini zevk alarak tamamlarlar.

Puanla!
[Toplam: 4 Ortalama: 4.8]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.