Köpekli Bir Evde Yeni Doğan Bir Bebek

Köpekli Bir Evde Yeni Doğan Bir Bebek

Aileler köpek sahiplendikten sonra köpeğin eğitimi, gelişimi gibi önemli pek çok konuda köpeğin ebeveyni gibi özenle davranmaktadırlar. Ancak köpekli aileler gerçekten bir bebekleri olunca süreci nasıl yöneteceklerini bilmemekte ve endişe duymaktadırlar. Eğer bir köpeğiniz varsa ve bir bebek bekliyorsanız bu durum sizin için asla endişe verici olmamalıdır. Her aile için bir bebeğin eve gelecek olması eşsiz bir durumdur ve bilmelisiniz ki köpeğiniz de sizinle aynı mutluluğu yaşayacaktır.

Köpeğiniz ve Yeni Bebeğiniz; herkes için her şey değişiyor
Köpeğiniz ve Yeni Bebeğiniz; herkes için her şey değişiyor

Köpeğiniz ve Yeni Bebeğiniz; herkes için her şey değişiyor

Hayatınıza yeni katılacak olan bebeğinizle birlikte evinizde her şey sil baştan değişecektir. Köpeğinizin yaşam şekli onunla geçirdiğiniz vakitte kısalabilir. İster istemez tüm ilginizi evinizin yeni üyesi üzerinde toplayacaktır.

Bu duruma bazı köpek ırkları hızlı şekilde uyum sağlayarak koruyucu, bakıcı karakterini öne çıkartarak bebeğiniz için iyi biz gözetici olacaktır. Ancak bazı ırk köpekler ise süreci daha yavaş anlayacaktır. Ve yeni yaşam şartlarına alışmak için ailesinden ayrıca destek alması gerekebilir.

Köpekler için en büyük sorun olan konulardan birisi uyuduğu ve uyumaya alıştığı yer olmaktadır. Genelde köpek için ayrılan oda artık bebeğin olduğu için köpeğimizin bu yeni süreci daha kolay atlatması için ona konforlu yeni bir uyku alanı ayarlamanız gerekir. Yada yanınızda uyuyorsa eğer köpeğiniz yerine bebeğiniz daha çok yanınızda olacağı için yeni uyku alanına sizi hatırlatan bir şeyler koymanızı öneririz.

Yeni uyku alanına daha kolay alışması için doğumdan önce uzman bir Köpek Eğitimi firmasından destek almanız sürecin daha kolay olmasını sağlayacağını unutmayın

 

Köpeğiniz İçin Bebekten Sonraki Sürece Alışma ve Memnun Olma
Köpeğiniz İçin Bebekten Sonraki Sürece Alışma ve Memnun Olma

Köpeğiniz İçin Bebekten Sonraki Sürece Alışma ve Memnun Olma

Bebekle birlikte yürüyüşe çıkma alışkanlığınızda büyük ihtimalle değişim geçirecektir. Bizim önerimiz bebek gerçekten gelmeden önce köpeğinizle yürüyüşe çıkarken yanınıza bebek arabası almanız olacaktır. Bu köpeğin bebeğin varlığına alışması için önemli bir adım olacaktır. Bebek arabası ve köpekle olan yürüyüşlerde köpeğinizin yürüme hızını da artık daha yavaş olmasına alıştırmalısınız.

Bebeğin oda önceden köpeğin çok fazla vakit geçirdiği bir oda ise köpeğin arada sırada odaya girip yeniliğe alışmasını sağlayın.

Daha önce ele aldığımız evde köpek eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz.

Köpek ve Yeni Doğan Bebek Nasıl Tanıştırılmalıdır?

Bebek ve köpeğin tanıştırılma anları sakin bir ortamda bebek sakinken olmalıdır. Köpeğinizin tasmasından tutun ve bebeği koklamasına, tanımasına izin verin ve sadece yanında durmasına izin verin iyi bir gözlemci olan. İyi davranışları sonucunda köpeğinizi ödül maması ile ödüllendirin. Hırlama gibi durumlarda köpeği kesin bir şekilde durdurmalısınız.

Köpek ve bebeği tanışma sürecinde asla yalnız bırakmayın. İlişkileri gerçekten bir düzene oturana kadar iyi bir gözlemci olun tüm bu süreçler boyunca Profesyonel Köpek Eğitimi veren firmalardan destek almanızı öneriyoruz. Bu şekilde köpeğin yeni bebeğe alışması daha kolay olacaktır.

Yeni doğan bebeğiniz ile birlikte evcil hayvanlar da birlikte tüm aile bireyleri için yeni bir uyum süreci başlayacaktır. Süreçte belki en zorlanacak aile bireyi köpeğiniz olabilir ancak doğru bir yaklaşımla köpeğiniz de bu durumda kolayca alışacaktır. Bu önemli uyumun sonucunda bebek dahil tüm aile bireyleri için köpeğiniz iyi bir arkadaş olmaya devam edecek.

Daha önce yayınladığımız Köpek kafeseğitimi isimli blog yazısını okumanızı öneriyoruz. Ayrıca tüm Köpek Eğitimi ihtiyaçlarınız hakkında bizimle iletişim kurmanızı öneriyoruz.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.