fbpx
Köpek Eğitim Çiti Nedir, Nasıl Kullanılır?

Köpek Eğitim Çiti Nedir, Nasıl Kullanılır?

Köpek Eğitim Çiti Nedir, Nasıl Kullanılır?

Köpek eğitim çiti günümüzde pek çok köpek sahibi ve köpek eğitmeninin kullandığı ve köpek eğitimi sürecine yardımcı olan önemli bir araçtır. Köpek çitleri insanlar tarafından köpeklerin kafese hapsedildiği ürünler olarak gözlemleniyor olsa da aslında bunun aksine köpeğe güvenli ve rahat olacağı bir alan yaratılmasına yaramaktadır. Son zamanlarda daha fazla popüler olan pozitif köpek eğitim yöntemlerinin önemli bir aracı olan köpek eğitim çitini doğru kullanmak ve köpeğe eziyet etmekten kaçınmak gerekir. Çünkü köpekler enerjik ve hareketli hayvanlardır ve gün içerisinde mutlaka enerjilerini atacakları egzersizler yapmaları gerekir. Eğer köpek günün büyük bölümünü bu çit içinde geçirirse zaman içerisinde daha da mutsuz olacak bu durumu da sahibine sık sık yansıtacaktır. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Köpek Eğitim Çiti Hangi Konularda Köpek Sahiplerine Yardımcı Olur
Köpek Eğitim Çiti Hangi Konularda Köpek Sahiplerine Yardımcı Olur

Köpek Eğitim Çiti Hangi Konularda Köpek Sahiplerine Yardımcı Olur?

Köpek eğitim çiti pek çok konuda köpeğe yardımcı olsa da en fazla köpek çiş ve tuvalet eğitimi konusunda verim alınan bir üründür. Köpek çiş eğitimi sürecinde iken genele nerede bu ihtiyacını gidereceğini bilmez ancak çiş yapması gerektiğinde kafesin içinde olursa o zaman sahinin önceden ayarladığı gazete kağıtlarına ya da diğer benzer ürünler üzerine yapacaktır.

Köpek eğitim çiti sadece tuvalet eğitimi için değil diğer davranış değişikliği eğitimlerinde de köpek sahibine yardımcı olur. Örnek olarak köpek eğer sahibi evde değilken eve veya kendine zarar veriyorsa sahibi dışarıda iken onu kafese koyabilir ve bu süreç boyunca köpek kendini konforlu hissedeceği alanda varlığını sürdürür, endişeye kapılmadığı gibi aynı zamanda da kendine ya da etrafa zarar veremez ancak köpeğin çit içerisinde yalnız kalma süresi doğru ayarlanmalıdır.

Köpek davranışları üzerinde büyük önemi olan köpek eğitim çitleri pek çok köpek davranış sorununu yenebilir. Bir örnek daha vermemiz gerekirse pek çok köpek sahibi yavru köpekleri evlerine geldiğinde köpekleri ile yataklarını paylaşmakta köpek yavru olduğu için bunu yapmaktan keyif almaktadır. Ancak köpek büyüdüğünde bu durum köpek sahipleri tarafından zor bir durum olmaktadır. Köpeğin ailesiyle aynı yatakta yatma alışkanlığını değiştirmek için köpek eğitim çiti önemli bir çözüm olacaktır.

Ancak diğer tüm köpek eğitim türlerinde olduğu gibi profesyonel olarak destek almanız gerekir, eğer bu konu hakkında destek almak ya da bilgi almak istiyorsanız iletişim sayfasında yer alan bilgilerden bizi arayabilirsiniz.

Ayrıca daha önce ele aldığımız köpek çiş ve tuvalet eğitim yazısını okuyarak köpek eğitimleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek