Köpek Eğitim Çiti Nedir, Nasıl Kullanılır?

Köpek Eğitim Çiti Nedir, Nasıl Kullanılır?

İlk kez köpek sahibi olan insanlar pek çok konuda olduğu gibi köpek eğitim çiti hakkında da “Nedir, Nasıl Kullanılır?” şeklinde sorular sormaktadırlar. Köpek eğitim çiti, köpeğin ırkına, yaşına uygun bir boyutta olan bir çittir. Köpek bu çit sayesinde tuvalet eğitimi başta olmak üzere tüm eğitimleri kolayca alabilecektir.

Köpek eğitim çiti hakkında daha net bilgi almak için veterinerlerden bilgi alabilirsiniz. Günümüzde pek çok köpek sahibi ve köpek eğitmeni köpek eğitim çiti kullanmaktadır.

Köpek Eğitim Çiti Nasıl Kullanılır?

Köpek eğitim çiti kullanımı kolay bir üründür. Ancak kafes benzeri bir yapısı olduğu için tam olarak köpek eğitim çiti kullanımını bilmeyen insanlar bu konuda yanlışlar yapabilir.

Genel olarak köpek eğitmenlerinin kullanmayı tercih ettiği bu çit’i kolayca evinizde de verimli bir biçimde kullanılabilir.

Köpeğin konforlu ve verimli bir yaşam sürebilmesi için bu alanın temiz olması ve köpeğin ihtiyacı olan mama, su kapları, rahat bir yastık ve oyuncakları olmalıdır.

Köpek eğitim çitini doğru kullanmak ve köpeğe eziyet etmekten kaçınmak gerekir. Son zamanlarda pozitif köpek eğitim biçiminde popüler olan köpek eğitim çiti köpeğin gün içerisinde tüm ihtiyaçlarını giderdiği alan olacak. Ancak köpek, köpek eğitim çiti yüzünden egzersizlerinden uzak kalmamalı ve düzenli olarak egzersiz yapmaya devam etmelidir.

Eğer köpek bu alan içerisinde uzun saatler hapis kalırsa o zaman büyük sorunlar psikolojik sorunlar yaşayabilir, zamanda psikolojik sorunlarını agresiflik, havlama, huysuzluk belirtileri ile sahibine de hissettirmeye başlayabilir.

 

Köpek Eğitim Çiti Hangi Konularda Köpek Sahiplerine Yardımcı Olur
Köpek Eğitim Çiti Hangi Konularda Köpek Sahiplerine Yardımcı Olur

Köpek Eğitim Çiti Hangi Konularda Köpek Sahiplerine Yardımcı Olur?

Köpek eğitim çiti pek çok konuda köpeğe yardımcı olsa da en fazla köpek çiş ve tuvalet eğitimi konusunda verim alınan bir üründür. Köpek çiş eğitimi sürecinde iken genele nerede bu ihtiyacını gidereceğini bilmez ancak çiş yapması gerektiğinde kafesin içinde olursa o zaman sahinin önceden ayarladığı gazete kağıtlarına ya da diğer benzer ürünler üzerine yapacaktır.

Köpek Eğitim Çiti Tüm Köpek Eğitimlerine Yardımcı Olur
Köpek Eğitim Çiti Tüm Köpek Eğitimlerine Yardımcı Olur

Köpek Eğitim Çiti Tüm Köpek Eğitimlerine Yardımcı Olur

Köpek eğitim çiti sadece tuvalet eğitimi için değil diğer davranış değişikliği eğitimlerinde de köpek sahibine yardımcı olur. Örnek olarak köpek eğer sahibi evde değilken eve veya kendine zarar veriyorsa sahibi dışarıda iken onu kafese koyabilir ve bu süreç boyunca köpek kendini konforlu hissedeceği alanda varlığını sürdürür, endişeye kapılmadığı gibi aynı zamanda da kendine ya da etrafa zarar veremez ancak köpeğin çit içerisinde yalnız kalma süresi doğru ayarlanmalıdır.

Köpek Çitinin Köpek Davranışları Üzerinde Etkisi
Köpek Çitinin Köpek Davranışları Üzerinde Etkisi

Köpek Çitinin Köpek Davranışları Üzerinde Etkisi

Köpek davranışları üzerinde büyük önemi olan köpek eğitim çitleri pek çok köpek davranış sorununu yenebilir. Bir örnek daha vermemiz gerekirse pek çok köpek sahibi yavru köpekleri evlerine geldiğinde köpekleri ile yataklarını paylaşmakta köpek yavru olduğu için bunu yapmaktan keyif almaktadır. Ancak köpek büyüdüğünde bu durum köpek sahipleri tarafından zor bir durum olmaktadır. Köpeğin ailesiyle aynı yatakta yatma alışkanlığını değiştirmek için köpek eğitim çiti önemli bir çözüm olacaktır.

Ancak diğer tüm köpek eğitim türlerinde olduğu gibi profesyonel olarak destek almanız gerekir, eğer bu konu hakkında destek almak ya da bilgi almak istiyorsanız iletişim sayfasında yer alan bilgilerden bizi arayabilirsiniz.

Ayrıca daha önce ele aldığımız köpek çiş ve tuvalet eğitim yazısını okuyarak köpek eğitimleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara
Whatsapp Destek