İlk kez köpeği olacaklar için alışveriş rehberi

İlk Kez Köpeği Olacaklar İçin Alışveriş Rehberi

Köpekler aynı bebekler gibi hayatımıza girdiğinde bizi heyecana boğarlar. Köpeklerimizi sahiplenirken köpeklerle birlikte hayatımıza giren sorumlulukları göz ardı etsek dahi köpeklerle birlikte pek çok yeni sorumluluk hayatımızda yerini alır.

Bu sorumluluklar öncelikle köpeğin konforlu ve sağlıklı yaşaması için gerekli ekipmanları satın almakla başlamaktadır. Bu ürünler mama, köpek yatağı, tarak, oyuncak, ödül maması, bakım ürünleri olabilir. Bu ürünler bazen aşırı derecede maliyetli olabilir ancak bu noktada ürünün fiyatına değil kalitesine bakmanız en doğrusu olacaktır.

Köpek bakımı; Şampuan 
Köpek bakımı; Şampuan 

 

Köpek bakımı; Şampuan 

Köpeklerimizi ırktan ırka fark etse de arada bir yıkamamız gerekir. Köpeklerimizi yıkarken onlar için üretilmiş özel köpek şampuanlarını tercih etmelisiniz. Köpeğin derisinin ve tüylerinin bakımı için özel üretilmiş olan şampuanlar köpeğin sağlığı için olumsuz maddeler içermemektedir. Ayrıca köpekler bizler gibi kokulu şampuanlar kullanmaktan keyif almazlar ve eğer kokulu şampuan kullanırsanız kokuyu gidermek adına kendini kirletecektir.

Köpek İçin İlk Alışverişinizde Mutlaka Köpek Yatağı Almalısınız
Köpek İçin İlk Alışverişinizde Mutlaka Köpek Yatağı Almalısınız

Köpek İçin İlk Alışverişinizde Mutlaka Köpek Yatağı Almalısınız!

Köpeğiniz eve girdiği ilk andan itibaren bazı kurallara uyması konusunda ciddi ve disiplinli olmanız gerekir. Köpekler yavru halde iken onu kendi yatağınızda yatırırsanız sonrasında bu alışkanlığı değiştirmeniz zaman alır. Bunun için yavru eve gelir gelmek kendi köpek yatağında uyumalıdır. Bunun için özel ürünleri bulabileceğiniz pek çok petshop var ancak ırkına uygun bir yatak almanız iyi olur. Yatak konumu da gerçekten önemlidir üşümemesi ya da sıcaktan bunalmaması önemlidir.

Oyuncak; Köpekler Sosyal ve Enerjik Hayvanlardır
Oyuncak; Köpekler Sosyal ve Enerjik Hayvanlardır

Oyuncak; Köpekler Sosyal ve Enerjik Hayvanlardır, Mutlaka Çeşitli Oyuncaklara Sahip Olmalıdır!

Köpekler oyunlar oynamaktan gerçekten keyif alırlar. Köpekler çok enerjik oldukları için çoğu zaman ayakta sağa sola koşuşturabilirler ama siz evde iken sürekli sizinle oynamak isteyebilirler bu durumu engellemek adına ona zaman geçirebileceği farklı farklı köpek oyuncakları almalısınız.

Köpek için oyuncak seçerken de köpeğin yaş, ırk gibi faktörler göz önün bulundurulmalıdır. Alışveriş anında size ayrıntılı olarak bilgi sunacak insanların olması önemlidir. Eğer köpek yavru ise diş kaşıma oyuncakları almanızda fayda var yoksa evinizin her yerini kemirebilir.

Köpek İçin İlk Alışveriş; Tarak
Köpek İçin İlk Alışveriş; Tarak

Köpek İçin İlk Alışveriş; Tarak

Köpeğinizi yavruluk halinden itibaren taranmaya alıştırın bu işlemden keyif almasını sağlayın bunun için ödül mamaları kullanabilirsiniz. Köpeğin yaşamı boyunca tüyleri her dönem farklı oranda dökülebilir. Bunun önüne geçebilmenin en iyi yolu köpeği taramak olacaktır. Ölü tüyler köpekten arındırılırsa eğer köpek tüy döküm dönemlerinde daha az tüy döker. Köpek için uygun tarak almaya dikkat edin.

Tuvalet Torbası

Bu köpek için çok önemli olmasa da sosyal çevreniz, diğer insanlar ve diğer köpekler için çok gerekli bir durumdur. Kimse bir yabancının köpeğinin pisliğini görmek, yanlışlıkla ona basmak veya dokunmak istemez. Bilinçli bir köpek sahibi olmalısınız ve tuvalet torbasız ihtiyaç yürüyüşlerine çıkmamalısınız.

Mama kabı
köpek Mama Kabı

mama Kabı

Mama kabı köpeklerin nerede nasıl ve neden mama yiyeceğini bilmesini sağlayacak önemli bir üründür. Renkli ve güzel mama kapları olsa da sağlık açısından güvenilir markaları tercih etmelisiniz.

Paslanmaz metallerden veya seramik olan kaplardan kullanmanızda fayda var. Köpek için mama kabı alırken onun ırkına uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Rahatça su içmeli ve mamasını tüketebilmelidir.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.