Temel İtaat Eğitimi Nedir?

Temel İtaat Eğitimi Nedir?

Köpek sahipleri köpeklerinden en çok beklediği şey komutlarını anlamasıdır. Bu köpeklerde doğal olarak var olan bir özellik değildir ancak kolayca eğitim verilerek bu özelliği köpeklerimize ekleyebiliriz. Köpekler zaten sahiplerini mutlu etmek isteyen canlılardır. Temel İtaat Eğitimi alarak komutlarımızı anlamaları sağlanacaktır. Köpeklerin ırkına bağlı olarak temel itaat eğitimi zor veya çok kolay olabilir bazı ırklar bu eğitimde çok başarılı olabiliyorlar. Mesela Border Collie ırkı temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi söz konusu olunca en başarılı köpeklerdendir.

Temel itaat eğitimi konusunda köpeğe eğitimi uygulayacak olan kişinin konu ile alakalı uzmanlığı olmasını öneriyoruz çünkü köpeklere verilecek olan eğitim sırasında hata yapmak köpekte kalıcı davranış bozukluğuna neden olabilir ve köpeklerin edindiği yanlış davranışları değiştirmek tahmin ettiğinizden zor olabilir.


İlgili içerik! Yavru köpekler için tasma eğitimi yazısını okuyarak köpekler hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Köpekler Ne Zaman Temel İtaat Eğitimi Alabilir?

Köpekler altı ve dokuz aylık süreçleri arasında genelde ergenlik dönemine girmiş olacaklardır yavaş yavaş büyüyen köpeğinize artık Temel İtaat Eğitimi verilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bazı ırklarda özellikle; Ancak Alabai, Kangal, Rottweiler, Cane Corsa, Mastif, Chow Chow, Husky, Samoyed gibi ırklarda temel itaat eğitimi 5 ile 5.5 aylık iken verilebilir.

Temel İtaat Eğitimi; eğitimi otur, yat, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutlarını içerir

Köpeklerin davranışlarını değiştirmek ve kontrol altına sağlamak amacıyla uygulanan bu eğitim ile birlikte köpekler otur, yat, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutunu öğrenir. Köpeklere her bir komut için eğitmenlerin özel olarak geliştirdiği uygulamalar uygulanır.

Temel İtaat Eğitimi Köpekler İçin Neden Önemlidir

Temel itaat eğitimi köpekler için çok önemlidir. İnsanların sosyal yaşamına adapte olamayan köpekler genelde orman yada barınaklara terk ediliyor bundan dolayı tüm köpek sahiplerine temel itaat eğitimi almaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Köpeklerin davranışları bizimkinden çok farklıdır. Ancak davranışlarını istediğimiz şekle sokabileceğimiz köpekler iyi eğitildiklerinde gerçekten insanlar için en iyi dost olabilecek potansiyele sahip bir hayvandır.

Köpek Eğitimi

Pet Okulu, bu güne kadar pek çok firmaya özel olarak köpek eğitimi desteği sunmuştur ve sunmaya devam etmektedir. Yüksek memnuniyet ve başarı oranına sahip olan Pet Okulu, pek çok ünlünün köpeğine eğitim desteği sunmuştur. Pet Okulu, bugün sadece İstanbul Köpek Eğitimi hizmeti veriyor gelecek dönemlerde daha geniş bir alt yapı ile daha büyük bir bölgeye hitap etmeyi hedefliyor.

Daha önce ele aldığımız Sibirya kurdu eğitimi ve özellikleri yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek