fbpx
Beklenen Yazı Amerikan Staffordshire Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Beklenen Yazı Amerikan Staffordshire Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Amerikan Staffordshire Terrier, çevik, sadık ve zorlu şartlara uyum sağlayabilecek bir köpektir. Amerikan Staffordshire Terrier iyi bir bekçi köpeği olabilir. Korkusuz ve inatçı olabilirler ama ailelerine ve sevdiği insanlara karşı çok kibar ve sevgi dolu olabilirler. Beden olarak küçük ama çok fazla çevik olurlar ve makas kadar keskin dişlere sahiptirler. Amerikan Staffordshire Teriyerleri büyük noktalı ve aynı zamanda kırpılabilir kulakları vardır, büyük bir kafa, büyük yanaklara sahipken düz ön bacakları vardır. Amerikan Pit Bull ‘a göre kırmızı burun’a sahip olmazlar.

Amerikan Staffordshire Teriyer Eğitimi

Amerikan Staffordshire Teriyerleri eğitimi diğer tüm köpeklerde olduğu gibi erken başlaması gelecekte daha sağlıklı ilişkiler kurmasında yardımcı olacaktır. Çok güçlü bir yapısı olduğundan erken dönemlerde köpeklerde tasma eğitimi alması önemlidir. Aynı zamanda çeneleri de bir o kadar güçlüdür bu yüzden ergenlik dönemlerinde sosyalleşmesi çok önemlidir. Köpek eğitimleri bazı köpek türlerinde hayati önem taşır Amerikan Staffordshire Teriyer’de o türlerdendir. Köpek eğitimi sırasında hızlı öğrenim gösterebilirler. Köpek eğitimi konusunda her zaman önerdiğimiz gibi profesyonel köpek eğitimcileri ile çalışmanız daha sağlıklı olacaktır. Köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için iletişime geçebilirsiniz.

Amerikan Staffordshire Teriyeri Bakımı

Kısa ve düz olan tüylere sahip olan kürkünün taranabilmesi oldukça kolaydı. Köpek fırçaları ile kolayca fırçalanabilir. Amerikan Staffordshire ırkı yılda 2 kere kürk değişimi gerçekleştirir.

Amerikan Staffordshire Karakteri

American Staffordshire Terrier aslında genel olarak American Pit Bull ile aynı ırktan gelse de karakterleri genel olarak farklıdır. American Staffordshire Terrier güçlü, bodur, kaslı yapısı ile aynı boyutta olan bir farklı köpek cinsine göre daha çevik olmalarını sağlamaktadır. Köpek eğitimini yeteri kadar alması durumunda çocuklar ve diğer petlerle iyi anlaşır. Doğru bir sosyalleşme için aynı zamanda farklı hayvanlarla beraber büyümesi gerekebilir. Köpek eğitimi süreçleri doğru uygulanmazsa eğer diğer köpeklerle kavga edebilir. Bekçilik iç güdüleri olduğu için evlerini ve sahiplerini korumak adına devamlı tetikte olurlar ama sahiplerinin yanında olan yabancılara sevgi ile yaklaşırlar.  Hiyerarşiye önem verdiği için sahipleri tarafından ödüllendirilmeyi çok severler. Eğer eğitimini tamamlayabilirse çok iyi bir aile köpeği olur.

American Staffordshire Terrier Egzersiz İhtiyacı

American Staffordshire Terrier düzenli olarak enerjisini harcaması gerekir bu yüzden yürüyüşlere ve sık sık egzersizlere ihtiyacı olacaktır. Top oyunları oynamaktan zevk alırlar. American Staffordshire Terrier hakkında sürekli sorulan sorulardan biride apartmanda yaşayabilir mi ? eğer köpek eğitimini sağlıklı bir şekilde tamamlarsa ve egzersiz ihtiyacı karşılanırsa apartmanda yapabilir.

American Staffordshire Terrier Yaşam Alanları

American Staffordshire Terrier dış mekan bekçi köpeği olarak kullanılabilir ama evde yaşamak onlar için daha mutlu edici olacaktır. Bu tür köpekler hakkında genel olarak toplumda oluşan yanlış algılardan dolayı köpeğinizi dışarı çıkarmadan önce hazır olduğundan emin olun.

American Staffordshire Terrier Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukOrta
Başka köpeklerle geçinmeDüşük
Başka petlerle geçinmeDüşük
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışMesafeli
EğitebilirlikYüksek
Koruma özelliğiYüksek

 

Daha önce ele aldığımız American Eskimo Dog yazısını okuyabilir, köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek